Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Robi_Robson

Administracja
 • Content Count

  3,331
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  202

Robi_Robson last won the day on January 7

Robi_Robson had the most liked content!

Community Reputation

1,284 Mistrz pszczelarski

About Robi_Robson

 • Rank
  Rancho w Kaczej Dolinie
 • Birthday 12/30/1970

Kontakt

 • Strona WWW
  http://kaczadolina.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Robert
 • Lokalizacja
  Warmia - okolice Bisztynka
 • Typ ula
  Wielkopolskie

Recent Profile Visitors

3,259 profile views
 1. I tak do tego podchodź , bo inaczej prędzej czy później odechce ci się robić ... Jeśli chodzi o wypadki w UK , to mam inne doświadczenia . Znam kilka osób, które "dorobiły się" niezłej kasy z powodu wypadku. Jeden przykład . Moja siostra z rodzinką (2+4) na rondzie zostali puknięci przez inne auto . Mimo , że fizycznie nie ucierpieli , to sam "uszczerbek na psychice" został wyceniony na naprawdę dużą kasę . Ile przy okazji zarobili terapeuci (przez telefon) nawet nie wspomnę ! Drugi przykład. Koleżanka miała kilka stłuczek . Głównie pod marketami. Wszystkie z nie swojej winy . Wszystkie skończyły się trwałymi uszczerbkami ... na psychice . Pobudowała z odszkodowań i wyposażyła dom . Kupiła nowe auto . Lata rekreacyjni co 2-3 tyg. do Polski i do egzotycznych krajów . Wciąż jeżdżąc autem rozgląda się , czy nie da się coś jeszcze "upolować" . 😁 Przypadek trzeci gdzie uszczerbek był większy (koleś "wpadł" (wszedł) pod autobus) i uszczerbek fizyczny tutaj był poważniejszy . Były złamania . Wyszedł z tego . Dziś gdyby nie kasa , to by całkiem zapomniał ... A kasę dostał taką , że od kilku lat z tego nieźle żyje . I jeszcze stać go na sponsorowanie z odszkodowania pewnego klubu piłkarskiego w Polsce. Że o wyjazdach na mecze ligowe po całej Europie nie wspomnę . Da się ... Z lekarzami pierwszego kontaktu sprawa trudniejsza . Co by się tam nie działo , to tylko paracetamol i ... paracetamol. Uniwersalny lek na wszystkie choroby . Do specjalisty np dentysty trzeba latać ... do Polski !
 2. Jeśli przewoziłeś kiedy była temperatura dodatnia powinny dać radę . Może osypało się kilka sztuk , ale jeśli są w kłębie i żyją , to będzie dobrze . Niepotrzebnie nie zaglądaj . Szczególnie w mrozy . Na wiosnę odymisz kontrolnie i będziesz miał obraz jaki masz poziom warrozy w rodzinie . Wtedy będziesz się zamartwiał (albo i nie ) . Wywiozłeś dalej od rzeki , żeby bobry nie zalały pasieczyska ? I tak trzymaj. Smartfony i laptopy to nie wszystko . A w międzyczasie weź do serca to co wyżej pisze Manio . Czytaj , czytaj, czytaj . Do wiosny będziesz już PRAWIE specjalistą od pszczół . Przynajmniej w teorii . Praktyka przyjdzie z czasem .
 3. Cześć Andrzeju. Przede wszystkim zdrówka Ci życzę . Pamiętaj w tym roku o turnieju u mnie . Nie zaplanujcie z Kasią i dzieciakami czegoś innego pod koniec sierpnia ... Patrząc na Twoje plany inwestycyjne , to po pierwsze zastanawiam się jak to jest , że jeszcze nie przekonałeś urzędników, że mają interpretować wytyczne dotyczące wsparcia po Twojemu ? 😁 Przecież jesteś mistrzem w poruszaniu się pomiędzy zagmatwanymi zapisami różnych ustaw , zasad , wytycznych ... A po drugie, to dlaczego uciekłeś na górkę z ulami ? Masz ładny, rozległy teren , więc lepiej dla wygody i zdrowia , ale i bezpieczeństwa (wichury) zejść niżej z pasieką . Im więcej sprzętu tym większy kłopot (serwis , składowanie) . Na złodzieja 100% metody nie ma . Ale jest masa elektroniki - tańszej niż wozidła , która powinna zapewnić Ci spokojny sen. A amatora cudzej własności doprowadzi do organów wymiaru sprawiedliwości (jakikolwiek by nie był) . Lokalizatory i foto-pułapki w odpowiednich miejscach powinny załatwić sprawę . Raczej nikt z nas takich "wózków" w pasiece nie używa , więc ciężko , żeby ktoś z własnej praktyki doradził . Stąd odzew jest jaki jest . Raczej zdumienie niż zrozumienie . Pozdrowienia dla Rodzinki .
 4. Prawda . ... Albo w beczce od kapusty 😁
 5. Polscy pseudo-pszczelarze - a tak naprawdę handlarze do niedawna kupowali beczki miodu ukraińskiego za psie pieniądze a sprzedawali jako miód z własnej pasieki . Teraz się to zmieniło . Skoro na Ukrainie wojna i ludzie chcą pomagać ukraińcom , to ci sami handlarze wprost piszą , że sprzedają własny wielokwiat , a pozostałe miody z Ukrainy np słonecznikowe . Ludzie kupujta , bo trzeba wspierać Ukrainę . A głupole kupują nie zastanawiając że pomagają spekulantom, a nie ukraińcom .
 6. Co mam nie pamiętać . . . To co było dawno pamiętam wszystko . To co było wczoraj szybko zapominam . SKS . Mam cichą nadzieję, że kiedyś padnie propozycja ze strony Andrzeja ( heineken3 ) . Ma własną bazę noclegową może zaproponuje nam kiedyś spotkanie integracyjne w swoich domkach nad jeziorem ( Dzierżawionym przez Krzysztofa Daukszewicza ). Spokojna okolica z Warmii . Na uboczu ... Co ty na to Andrzeju ? Wiem , że chociaż nie udzielasz się , to czytujesz nasze forum ...
 7. No i d...a . Ekipa mi się posypała . Kwaterę odwołali i nie jadą . Był komplet, a zostałem sam . A samemu 700km i to jeszcze pod górkę nieekonomicznie ☹️ Miało być tak pięknie . A wyszło jak zawsze .
 8. Widzę, że temat nie jest popularny w naszych kręgach . Szkoda . Za 5 tygodni w "Królewskim Mieście" odbędzie się duża impreza dla darterów . Myślałem , że będzie okazja na małą integrację . No ale chyba nie będzie zainteresowanych ? Tym bardziej że termin pokrywa się z terminem konferencji w Pszczelej Woli . Ja w każdym razie wybieram się na turniej. Kupić ? Nie kupić ... Potargować można
 9. W zeszłym roku przez przypadek zetknąłem się w Szczytnie z osobami grającymi amatorsko w darta. I jak to w pandemii bywa ... Zaraziłem się . Teraz mniej , lub bardziej regularnie grywam rekreacyjnie i w turniejach . W tych ostatnich jak łatwo się domyślić jako statysta 🤣 Często spotykam przy tarczach graczy-pszczelarzy . Dlatego chciałbym się zorientować ilu z naszych forumowiczów grywa w darta ? Pytanie zadaję w pewnym celu ... Ale o tem potem
 10. Karty zgłoszeniowe można pobrać na stronie : https://pszczelawola.edu.pl/viii-miedzynarodowa-konferencja-pszczelarska-pszczela-wola-20-22-stycznia-2023r/
 11. Wikipedia nie jest dla mnie żadnym wiarygodnym źródłem. Podręcznik wydany przez KiW z którego uczyłem się w latach 70-tych przyrody był bardziej wiarygodny. Tam pamiętam jak dziś napisane było , że "symbioza to współżycie dwóch organizmów dla obustronnej korzyści" Jako przykład podane było współżycie modrzewia i maślaka żółtego ( mikoryza) . Przyroda potrafi zadziwić ... Trochę z innej beczki . Niżej wstawiam zdjęcia które sam zrobiłem takiego dziwnego pasożyta . To pasożytniczy gatunek jadalnego podgrzybka , który rośnie na trujących tęgoskórach .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.