Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Robi_Robson

Administracja
 • Content Count

  2,528
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  130

Robi_Robson last won the day on August 8

Robi_Robson had the most liked content!

About Robi_Robson

 • Rank
  Rancho w Kaczej Dolinie
 • Birthday 12/30/1970

Kontakt

 • Strona WWW
  http://kaczadolina.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Robert
 • Lokalizacja
  Warmia - okolice Bisztynka
 • Typ ula
  Wielkopolskie

Recent Profile Visitors

1,360 profile views
 1. Na pierwszym zdjęciu wg. klasyfikacji jest to tzw chów wolno wybiegowy . Bo wg mądrych głów kury nie są zamknięte w klatkach i mogą biegać gdzie chcą Klienci często kupując jaja z takich hodowli myślą , że te kury maja takie warunki jak na drugiej fotce (eko) A to zupełnie inna bajka . A wiata ... Fajna rzecz jak się hoduje matki . Widziałem gościa , który pracował w pasiece przestawiając nad ule parasol ogrodowy . Mało praktyczne , chociaż lepsze jak grzebanie w ulach w deszczu . W hodowli matek kalendarz to podstawa. Nie ma zmiłuj się .
 2. Jeden z gabarytów mam "w normie" . 173cm. wzrostu . Drugi o jakieś 25kg. więcej Ale jak już wspomniałem... "A" nie zrobię. a większym nie mogę . I tak naprawdę to podoba mi się z motorów o małej pojemności tylko ona . Te 2 cylindry w układzie V mają swój urok .
 3. Mamy na naszym forum Kolegę Mirka z Mazowsza ( czytuje , ale nie pisze ) Ma całą "stajnię" sprawnych motocykli . Głównie zabytkowych . Niektórymi raz w roku jeździ na zloty, a niektóre tylko odkurza od czau do czasu
 4. Ty to nawet z własnego pogrzebu byś se jaja robił
 5. No więc od poczatku . Krzychu . Nie mam już namiarów na tego stolarza . Przepadł mi numer razem ze starym telefonem. Ale zapytaj Dudiego . Namiar był od Niego . Sklejka w środku do dziś ma się dobrze . Zresztą mam też ule ze sklejką "lotniczą" również z zewnątrz . Też mają się dobrze . A uli bezfelcowych i ja nie chcę . Czasem wędruję . I niech mi nikt nie pisze , że jak pszczoły zakitują ... Raz zakitują , a dwa razy nie . Ja nie potrzebuję niezaplanowanych przygód przy transporcie . A motor ... Ja choruję na jamahę virago . Najlepiej 125 w papierach, a 250 w ramie . Bo uprawnień na większe brak . Nie po to żeby się ścigać , tylko spokojnie sobie od czasu do czasu popyrkać . Np na Podlasie do J.... Polska to jest dziwny kraj. Z jednej strony nawet upośledzeni umysłowo ale pełnoletni mogą legalnie jeździć każdą "50" . Niektóre z tych "motorowerów" mają podrasowane silniki i pozdejmowane blokady . A z drugiej strony ... Ja mogę jeździć każdym autem . Również ciężarowym . Ale nie wolno mi motocyklem powyżej 125 . A nie dam za "A" tyle ile teraz sobie życzą .
 6. Dodam małą uwagę dla osób które chciałyby robić korpusy klepkowe metodą , którą pokazałem w moim linku . Z perspektywy czasu mam pewne istotne spostrzeżenie . A mianowicie jeśli klepki przybija się tylko zszywkami , to koniecznie trzeba dać w miejscach styku klepki z ramą klej stolarski . Ewentualnie również łączenia pióro/wpust . Wtedy będzie na długie lata . Ewentualnie skręcać na wkręty . Ale to już zwiększy koszt i wagę Korpusy , które były zbijane zszywkami bez kleju po pewnym czasie łapią wilgoć i niestety zaczynają się wyginać . Wyciągają zszywki i odsłaniają wręcz ocieplenie . I tak trzeba je później ratować wkrętami . Tak więc lepiej od razu przesmarować wikolem , lub podobnym klejem . Ta sama uwaga dotyczy daszków/powałek jeśli wręgi nie są frezowane, a są robione poprzez przybijanie listewek . Dawajcie klej stolarski pomiędzy elementy drewniane ! Bez tego po pewnym czasie zdarza się np, że przy podnoszeniu przykitowanej powałki listewki zostają na korpusie . Poza tym cięcie klepek sugeruję przeprowadzać przy prowadnicy poprzecznej żeby zachować idealne kąty proste . Kiedyś ciąłem "z ręki" i okazało się , że oko jest złudne . Podczas zbijania wychodziły "fale Dunaju" . Co wyraźnie widać na zdjęciu z korpusami . Jeśli ktoś planuje wykonanie większej ilości uli warto zainwestować w odpowiednią pilarkę .
 7. U mnie pszczoły targają pyłek ze świrzepy w rzepaku , ale spokojnie . Bez szału . Szał był natomiast w innym miejscu ... ... Wczoraj byłem w Szczytnie na cmentarzu . Na grobie Dziadka i Babci rośnie posadzony w 1973r. bluszcz hedera hellix Od lat 90-tych bluszcz corocznie regularnie i obficie kwitnie . Było pochmurno , ale to co się na nim działo było niesamowite . Na kwiatostanach było po kilka pszczół na każdym . Niesamowite doświadczenie .
 8. Nie ma co się podniecać . Max 9000zł. dotacji dla pasieki. a trzeba spełnić warunki , żeby ja dostać Czyli więcej dołoży niż dostanie . Chyba popiję Znam tą rozmowę od źródła (Jerzy Wilde) . To Janusz Kasztelewicz do Jerzego Wilde , kiedy ten zapytał go po co mu to potrzebne kiedy ten rejestrował firmę "Sądecki Bartnik" . Odpowiedział wtedy , że kiedy wydajność miodowa z jednego pnia przekroczyła mu tonę , to musi coś z tym zrobić
 9. Mocny jepp. Trzeba stopniować skalę trudności . Proponuję kolejnym razem wyrwać żywotnika posadzonego w okresie międzywojennym
 10. Te cebulki krokusów które wczoraj sadziłem na pewno . Były sortowane - dorodne i z duża ilością kiełków . Z pewnością podzielą się już w przyszłym roku z jednej na kilka . Ogólnie byliny cebulowe same doskonale sobie radzą z podziałem cebul matecznych . Szczególnie cebulice. Widać to na starych kilkudziesięcioletnich cmentarzach . Niektóre podczas kwitnienia cebulicy wyglądają jak jedna wielka , niebieska łąka . Tulipany, szafirki i narcyzy również wytwarzają dużo cebul z cebulki matecznej . Lilie oprócz cebulek przybyszowych można rozmnażać z odłamanych łusek cebulowych , lub cebulek tworzących się w kątach liści przy ich nasadzie. Oczywiście takie w pierwszym sezonie nie zakwitną . Niektórym cebulowym trochę trzeba pomóc . Np hiacyntom . Polecana metoda rozmnażania z nacinaniem piętki na krzyż słabo się u mnie sprawdzała (dawno temu ) . Lepszym sposobem było wydrążenie całej piętki . . . Ale z drugiej strony teraz kiedy jest taka duża podaż dobrej jakości cebul w dobrych cenach nie ma sensu dla ilości hobbystycznych się w to bawić .
 11. Dość okrojony słowniczek , ale zapewne pomocny dla początkujących . W długie zimowe wieczory musimy dopisać trochę podstawowych haseł typu podkurzacz , dłuto , poławiacz pyłku itp
 12. Mam. Sami w tydzień nie przepijesz Miodzik , jeżyna , pigwowiec , czysta ...
 13. Mam do oddania dla naszych Forumowiczów około 10litrów kłączy i bulwek topinamburu (słonecznika bulwiastego) i kilku sztuk ukorzenionych sadzonek jeżyny bezkolcowej . Jedne i drugie są już wykopane . Preferuję odbiór osobisty na moim ranchu . Na miejscu jest możliwość osobistego wykopania sadzonek z odrostów korzeniowych sumaka octowca . Ja nie mam na to zdrowia , ale gdyby ktoś chciał sam pozyskać , to zapraszam . Będzie też możliwość osobistego pozyskania kłączy wierzbówki kiprzycy znanej też jako "Iwan czaj" , sztobrów różnych wierzb i nasion amorfy . Mój tel 516-474-612
 14. Najbardziej lubię jak klient , który kupował kiedyś po kilka słoiczków teraz przyjeżdża i kupuje w normalnej cenie detalicznej dla siebie , rodziny , znajomych i bierze jednorazowo cały bagażnik miodów . Oczywiście dodaję wówczas różne gratisy od siebie (cen nie obniżam) . Jeden Klient i jedna "wypłata" w kieszeni . Na wiadra sprzedaję po cenie w zasadzie detalicznej , bo odliczam od ceny koszt słoików , etykiet i prawie to samo zarabiam. . Na beczki nigdy nie sprzedawałem i nie planuję sprzedawać . Dobry towar zawsze znajdzie nabywcę po cenach detalicznych . Na dzień dzisiejszy zostało mi jedno wiadro 15kg. kilka słoiczków 400g wielokwiatu. I ... dwa koszyki miodu piekarniczego vel piekarskiego . Rok był pod względem ilości pozyskanego miodu w przeliczeniu na pień najgorszy w mojej historii . Ale mimo tego głodem nie przymieram Trzeba się cieszyć z tego co jest i mieć świadomość , że nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.