Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bohtyn

Użytkownicy
 • Content Count

  848
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Bohtyn last won the day on October 26 2019

Bohtyn had the most liked content!

About Bohtyn

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bohdan
 • Lokalizacja
  Górki Świętokrzyskie
 • Typ ula
  warszawskie zwykłe

Recent Profile Visitors

255 profile views
 1. Moim zdaniem zdrowe i silne pszczoły w czasie silnego wziątku zabudują każdą węzę. Mój kolega, żalił mi się :, że zrobioną węzę z własnego wosku daje do uli prawie codziennie i pszczoły pięknie odbudowują, ale że coś z tym woskiem nie tak bo matka słabo czerwi na tej węzie. Tłumaczyłem mu, że matka na zaczerwienie 1 węzy potrzebuje kilka dni, a pszczoły odbudują taki 1 plaster nawet za 1 noc. Ale nie jestem pewny, czy go przekonałem.
 2. Toż taka węza to skarb. I zydelek.😀
 3. Oooo ja mam poustawiane w podkowę, na środku działki, tyłem do ścieżek którymi chodzę i tyłem do granic sąsiadów.
 4. Nooo - Ja wróżę, że zapowiada się miodny rok. 🙈
 5. Kurna, ja znów jestem spóźniony, bo nie wiem czy u mnie czerwią. Nawet nie wiem, czy jeszcze żyją, bo nie podchodzę nie zaglądam, Z daleka widzę że wylotki uli zasunięte w takiej samej pozycji.
 6. A ja w zeszłym tygodniu spotkałem w tesco po 1,99 i znów dokupiłem. Chyba się uzależniłem.
 7. Ja się nie wypowiem, bo w życiu nie podawałem ciasta pszczółkom. Pomimo to, moje pszczółki też czują się dobrze.
 8. Eeeee taaam - byle do maja. Styczeń , luty iiii maaaaaj.😀
 9. Tak właśnie mam zamiar zrobić, ale to w lato żeby można było się opalać w ruchu przy robocie i przy okazji pilnować rujek pszczół. Mam nadzieję, że się odbije i przeniesie gdzie indziej i nie wybierze wszystkich ryb do tego czasu. Będzie 26 przęseł w ogrodzeniu do wkopania siatki, no i tą siatkę trza kupić. Ale czy aby na pewno wydra nie wspina się po ogrodzeniu, ???? bo inni mówią że też wejdzie górą przez ogrodzenie.
 10. Pastuch, wiem że najlepszy, ale mnie tam w zimę nie ma, i kosztuje. Jak mieszkałbym na stale na miejscu to bym sobie poradził. ➿
 11. Byłem dzisiaj. Tej nocy nie było śladów jej bytności. Wydra w sumie odwiedziła trzy razy moją sadzawkę o pow. ~ 700m2. Sąsiedzi i ja to 3 sadzawki obok siebie, moja w środku, ciek ze źródła 100m wyżej i z opadów z górek. Sąsiad wyżej ma nie ogrodzoną i dał sobie spokój zapuścił na dzicz, ale ja wszystkie przepływy z tej strony uszczelniłem siatkami. Pierwszy raz weszła przepustem od sąsiada niżej i u niego też była, pomimo ogrodzenia betonowego u niego. Po uszczelnieniu tego betonowego przepustu siatką, drugi i trzeci raz weszła podkopując się pod panelem ogrodzeniowym od pola. Dziś uszczelniłem te podkopy kładąc na płask, kawałki siatki metalowej w ramach, przy samym płocie panelowym. W sumie po tych odwiedzinach było na cienkim lodzie 7 szt dużego kroczka karpia. Zobaczymy co będzie dalej. Psy byłyby dobre, ale odpadają bo w zimę byłyby bez codziennego nadzoru. Sąsiedzi mają po jednym psie niby wilczury, ale takie gudłaje tylko leżą w kojcach, jak czasami wezmą wolno biegającego kundelka to go zaraz samochód rozmaści..
 12. Wiem, wiem, że to jest wydra, przecie napisałem -Lutra. Podejrzewam, że jest nie jedna. Koty i psy sąsiadów,to teraz mają w domach tak dobrze, że na powietrze to chodzą tylko na spacer. Wszyscy w około co mieli sadzawki to dali już sobie spokój z hodowlą ryb, i nie takie cwaniaki jak ja i mieszkają na miejscu. Moja sadzawka ogrodzona i dlatego stała się chyba jest przedostatnia pod opieką tej francy. Jak bym był stale na miejscu to może coś bym poradził, dzisiaj miałem jechać, ale piździ, że nie idzie wytrzymać, a tam jeszcze latać za wydrą to trza mieć zdrowie. Jak się ociepli to będę może kombinował z pułapką z rury pcv, choć dokładnie jeszcze nie wiem jak, ani średnicy ani sposobu ustawienia. Wytruć to może by i wytruł, ale sąsiadów koty i psy i wtedy pewnie nie miałbym już po co tam jeździć.
 13. No i mam na działce takiego gościa i robi spustoszenie co noc w sadzawce. Już trzeci dzień na lodzie po dwie trzy sztuki kroczka karpia zjedzonego od głowy do połowy. Rence mi opadają.😖😟
 14. Każde rodziny pszczele bez względu na swoje pochodzenie, traktowane w ten dobry sposób, potrafią być wdzięczne. 😀
 15. Takie mix-zoo na jednej pasiece potrafi nieźle namieszać na pasieczysku, poprzez odwiedzanie się, ciche rabunki, czy nalatywanie matek i pszczół na sąsiednie ule i ujawnia się wtedy : złośliwość, brak czyszczenia, higieny i przeróżne choróbska. Najlepiej mieć na jednej pasiece tylko jedną linię przez kilka lat i wtedy można ocenić pszczołę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.