Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bohtyn

Użytkownicy
 • Content Count

  878
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  66

Bohtyn last won the day on April 9

Bohtyn had the most liked content!

About Bohtyn

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bohdan
 • Lokalizacja
  Górki Świętokrzyskie
 • Typ ula
  warszawskie zwykłe

Recent Profile Visitors

395 profile views
 1. Pochwalę się, że ja już tydzień po pierwszym miodobraniu wyszło po 4 słoiki 0,9 z ula. Ale miodu i tak już nie mam, jakoś rozszedł się, zostało mi tylko 4 słoiki.
 2. Bilans rodzin pszczelich u mnie na dzień dzisiejszy to 12 rodzin. Z tego 4 rodziny - matki odizolowane kratą na 3 ramkach. -- 4 rodziny bez matek z matecznikami po sprzedanych odkładach. -- 4 rodziny najmłodsze matki puszczone na cały luz. Wszędzie półnadstaweczki bez kraty i zalane pod zasklep. Nadchodzi czas na pierwsze miodobranie, jak nie zjedzą. Ale tyle to nie dadzą rady, przynajmniej te na matecznikach bez otwartego czerwiu.
 3. W niedzielę powtórka i taki sam komplet zabrał ten młody chłopak.
 4. Hej, hej - jestem, jestem na chwilę w Kielcach bo zimno, ale w czwartek lub piątek planuję jechać z powrotem na działkę. Chętnie doradzę i pomogę w miarę moich możliwości. Raków znam i mam tam kilku znajomych, a baru "gąska" już chyba nie ma bo ten wujek o który pisze Robert też tej zimy odszedł do brata a naszego znajomego "Malona". Jakby co to zapraszam.
 5. Witam - a ja wczoraj sprzedałem, zrobiłem przy kupującym do jego własnych uli dwa odkłady z matką po 8 ramek, za 600 zł. Młody i początkujący - niech się uczy. Miał zawieźć, postawić, otworzyć wylotek i przez tydzień nie zaglądać. Ale zrobiłem je nie w myśl zasady, że "odkłady są dobre na sprzedoj".?
 6. Ramkę pracy daje się tam, gdzie chcecie żeby matka przesuwała się z czerwieniem.
 7. Zgadzam się nie praktyka, nie teoria ale natura i przyroda zweryfikuje wszystkich, np. przepowiadana susza . Co z tego ,że wokoło są wspaniałe pastwiska pszczele obfite w pożytek jak może ususzyć, lub lać bez przerwy i wziątku nie będzie żadnego. 250 gr ciasta w połowie kwietnia to jak 1 kartofelek dla byka, moje dostały już po 3 kg cukru i też widzę, że im posmakowało. Dostały też po ramce pracy i susz od strony wylotu. Gniazd jeszcze nie rozbierałem, bo i po co, tylko sprawdzę ramkę pracy i spróbuję policzyć pszczoły na wylotku już będę wiedział wszystko. ?
 8. Co z tego, że jest w okolicy pożytek dla pszczół, jak wziątku ni ma to i miodu ni ma i nie bedzie.
 9. Teraz cukier tani i dostępny - więc nie ma problemu.
 10. Koledzy jeżeli w małej pasiece będziecie robili eksperymenta i trzymali po kilka linii pszczół to nie unikniecie tego, że nawet najłagodniejsze baranki staną się złośliwe. Poprzez tą różnorodność, a to jedne bardzo zapobiegliwe, a to drugie bardzo łagodne, trzecie pracowite i następne silnie penetrujące środowisko i sąsiednie ule, przez co prawie wszystkie zmuszone są do obrony i złośliwości na przeróżnych gości.
 11. A ja, to wtedy jestem pewny miodu, kiedy mam go już w słoikach.?
 12. Słabsze mają łatwiej bo mają mniej czerwiu. Ważne żeby pokarm miały w sąsiedztwie czerwiu. Ale znowu pszczółki nie takie głupie i czerw lokalizują zawsze przy pokarmie. Będzie dobrze.
 13. Jeszcze najważniejsze; w miejscu budowy węzy musi być odpowiednia temperatura, żeby pszczoły mogły tworzyć {wypacać} wosk.
 14. Daję nie teraz, tylko jak jest ciepło i wtedy gdy na drugi dzień też jest dzień do lotów. Czy wariują ??? nie zauważyłem bo dostają wszystkie, może z radości. Pożytków to teraz nie ma, są tylko wziątki z innych pasiek i dlatego trza ich zatrzymać na swoim pasieczysku. Dostały dwa razy w tygodniowym odstępie i czekam na pogodę żeby dać im następny raz, ale wg. prognoz to teraz chyba dopiero po świętach. Wiem, że po tych dwóch dawkach nawet jakby nic nie zostało z zimy to wytrzymają i co najważniejsze mają wodę w tym syropie. Robię tak od kilku lat.
 15. U mnie wystarczająco, bo bez sprawdzania zapasów dostały już dodatkowo po 1,8 kg cukru. na każdą rodzinę. A co ??? Niech się cieszą. Jak biorą do sucha to bez sprawdzania wiem, że wszystko u nich w porządku. Przy następnym najbliższym ociepleniu znów dostaną słoik lub dwa i dopiero wtedy zacznę sprawdzać, którym jest za ciasno.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.