Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bohtyn

Użytkownicy
 • Content Count

  816
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Bohtyn last won the day on October 26

Bohtyn had the most liked content!

About Bohtyn

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bohdan
 • Lokalizacja
  Górki Świętokrzyskie
 • Typ ula
  warszawskie zwykłe

Recent Profile Visitors

181 profile views
 1. Warszawioki teraz są w cenie, okazuje się, że ten kupiec kupił też 2 poszerzane od poleconego przez mnie mojego kolegi, też w tej samej cenie.
 2. To jest niemożliwe, żeby teraz rodzina pszczela tak ni z tego ni z owego bez powodu straciła nagle matkę, bez wcześniejszej instynktownej próby ratowania się, musiały być mateczniki lub druga matka nawet z obcego lotu godowego. Ale teraz to nikt nie jest już w stanie powiedzieć co się stało, najlepiej jest jak najmniej grzebać i zostawiać takie problemy do rozwiązania naturze. Z takiego wątpliwego łączenia też wiele niewiadomych.
 3. Byłem w pasiece - pogoda jak na połowę listopada piękna ,słońce temp. pow.+15.st. Pszczoły przez chwilę latały wszystkie gromadnie. Pomimo zapodanych w sierpniu pasków, dla lepszego samopoczucia odymiłem wszystkie jeszcze apiwarolem. Ale samopoczucie się nie polepszyło, bo po skończeniu doczytałem, że apiwarol miał termin ważności do maja tego roku. Ciekawe, czy to pszczołom wyjdzie na lepsze samopoczucie. Jeżeli nie to przynajmniej będzie na co zgonić.
 4. Ja od kilku lat planuję zmniejszać ilość rodzin pszczelich, co roku zawsze coś sprzedaję i tak na zimę zostaje taka sama ilość albo i większa. Na wiosnę znów planuję sprzedać kilka.
 5. Przy spadzi jodłowej to nie są ważne żadne metody ani rasy pszczół, tylko silna i zdrowa rodzina pszczela.
 6. Koledzy ramkę pracy to wkłada się w to miejsce, w którym chcecie mieć centrum gniazda czerwiu i do którego chcecie żeby matka przeszła z czerwieniem. Chyba ,że przestawiacie ramkę pracy co kilka dni to wtedy żadna teoria nie pomoże bo pszczoły nie nadążą za widzimisię pszczelarza. Hej !!!.
 7. Aaaaa - jednak do zimy pójdzie 12 rodzin ,a nie 14 jak pisałem. No, no - nie myślcie, że spadły już teraz. Nic z tych rzeczy. Trafił się dzisiaj młody pszczelarz i kupił te dwie rodzinki przygotowane do zimy w zapasowych ulikach za 650 zł całość. Niech mu się trzymają jak najlepiej, przynajmniej tak jak u mnie, to będzie zadowolony. W końcu, ktoś musi podtrzymywać to pszczelarstwo.
 8. Ze sprzedażą to nie jest tak szybko, np wiosną jak dałem ogłoszenie to zgłosił się tylko jeden kupiec i kupił ode mnie tylko trzy rodziny. Właściwie to tylko tyle planowałem sprzedać, ale więcej nie było telefonów i zainteresowania. Tak, że każdego trza traktować poważnie, bo taki towar jak pszczoły to ma tylko konkretnie zdefiniowanych klientów.
 9. Witam i pozdrawiam Was. U mnie już po sezonie 2019. Tak jakoś wyszło, że co roku wiosną sprzedaję po kilka rodzin pszczelich i nie mogę wysprzedać. W tym sezonie również do zimy przygotowane mam 14, czyli więcej mimo sprzedania kilku na wiosnę. Tak jakoś samo wyszło. Znowu będę musiał część sprzedać.
 10. Przy takiej pogodzie po tylu dniach to tej rójce trza dać jedzenie , a nie myśleć o wymianie matki.
 11. Teraz w maju, to czerwienie nawet kulawej matki jest na wagę złotego płynu w czerwcu. W czerwcu to czerw nie jest potrzebny dla tego płynu, a wręcz szkodzi.
 12. Widzę że nie rozumiecie pszczòł.
 13. Siedzę na zydelku i nie widzę nastroju rojowego, pięknie pracują. Co Wy z tymi rójkami ???
 14. Tadek lepiej jak po zimie zostają pszczoły, a nie ramki załadowane pokarmem. Też przerabiałem i nadal przerabiam ale tak, że na 12 rodzin nie miałem ani jednej ramki z pokarmem poza gniazdami. W maju rodzina pszczela potrzebuje ok.20 kg, a przy takiej pogodzie to o świeżym pokarmie mogą sobie tylko pomyśleć. Szczególnie w silnych rodzinach należy zapewnić zbyt na nadprodukcję mleczka, czyli czerwienie w ramkach pracy i na węzie. A to można uzyskać tylko jednym sposobem - podkarmianie, bo inaczej to zydelek, a na taką pogodę to nie uśmiecha mi się na nim siedzieć. Tak wypielęgnowane rodziny pszczele to przy jednym dniu pogody potrafią się odwdzięczyć i zapełnić nadstawki.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.