Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bohtyn

Użytkownicy
 • Content Count

  881
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  66

Bohtyn last won the day on April 9

Bohtyn had the most liked content!

About Bohtyn

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bohdan
 • Lokalizacja
  Górki Świętokrzyskie
 • Typ ula
  warszawskie zwykłe

Recent Profile Visitors

462 profile views
 1. A pszczoły wymiary ramek i tak olewają. Pszczoły po prostu żyją i mieszkają na własnym przez siebie wyprodukowanym materiale czyli wosku. Żeby było im dobrze to liczcie ile w tym jest powierzchni wosku, a nie listewek i pustych przestrzeni.
 2. Panowie spoko - jeszcze tylko 5 miesięcy iiiiiii mmmaaaajjj.
 3. Hej, hej - witajcie !!! Melduję się i melduję: Sezon zakończony, pszczółki do zimy przygotowane, zakarmione. W sumie 15 rodzin w 12 ulach tzn w 3 po dwie rodziny, tak jakoś wyszło.😀 Jak przeżyją to na wiosnę się z 5 sprzeda, a może i teraz jakby trafił się kupiec. Wszystkie razem dostały 120 kg cukru na 102 ramki, oprócz tego co miały nad czerwiem. Pięknie poukładały i zasklepiły, tak, że do wiosny do gniazd już nie będę zaglądał. Ewentualnie jeszcze za miesiąc wyszarpie paski przeciw warrozie. Do wiosny jeszcze październik, listopad, grudzień, styczeń, luty iiii mmaaaaj.
 4. Pochwalę się, że ja już tydzień po pierwszym miodobraniu wyszło po 4 słoiki 0,9 z ula. Ale miodu i tak już nie mam, jakoś rozszedł się, zostało mi tylko 4 słoiki.
 5. Bilans rodzin pszczelich u mnie na dzień dzisiejszy to 12 rodzin. Z tego 4 rodziny - matki odizolowane kratą na 3 ramkach. -- 4 rodziny bez matek z matecznikami po sprzedanych odkładach. -- 4 rodziny najmłodsze matki puszczone na cały luz. Wszędzie półnadstaweczki bez kraty i zalane pod zasklep. Nadchodzi czas na pierwsze miodobranie, jak nie zjedzą. Ale tyle to nie dadzą rady, przynajmniej te na matecznikach bez otwartego czerwiu.
 6. W niedzielę powtórka i taki sam komplet zabrał ten młody chłopak.
 7. Hej, hej - jestem, jestem na chwilę w Kielcach bo zimno, ale w czwartek lub piątek planuję jechać z powrotem na działkę. Chętnie doradzę i pomogę w miarę moich możliwości. Raków znam i mam tam kilku znajomych, a baru "gąska" już chyba nie ma bo ten wujek o który pisze Robert też tej zimy odszedł do brata a naszego znajomego "Malona". Jakby co to zapraszam.
 8. Witam - a ja wczoraj sprzedałem, zrobiłem przy kupującym do jego własnych uli dwa odkłady z matką po 8 ramek, za 600 zł. Młody i początkujący - niech się uczy. Miał zawieźć, postawić, otworzyć wylotek i przez tydzień nie zaglądać. Ale zrobiłem je nie w myśl zasady, że "odkłady są dobre na sprzedoj".?
 9. Ramkę pracy daje się tam, gdzie chcecie żeby matka przesuwała się z czerwieniem.
 10. Zgadzam się nie praktyka, nie teoria ale natura i przyroda zweryfikuje wszystkich, np. przepowiadana susza . Co z tego ,że wokoło są wspaniałe pastwiska pszczele obfite w pożytek jak może ususzyć, lub lać bez przerwy i wziątku nie będzie żadnego. 250 gr ciasta w połowie kwietnia to jak 1 kartofelek dla byka, moje dostały już po 3 kg cukru i też widzę, że im posmakowało. Dostały też po ramce pracy i susz od strony wylotu. Gniazd jeszcze nie rozbierałem, bo i po co, tylko sprawdzę ramkę pracy i spróbuję policzyć pszczoły na wylotku już będę wiedział wszystko. ?
 11. Co z tego, że jest w okolicy pożytek dla pszczół, jak wziątku ni ma to i miodu ni ma i nie bedzie.
 12. Teraz cukier tani i dostępny - więc nie ma problemu.
 13. Koledzy jeżeli w małej pasiece będziecie robili eksperymenta i trzymali po kilka linii pszczół to nie unikniecie tego, że nawet najłagodniejsze baranki staną się złośliwe. Poprzez tą różnorodność, a to jedne bardzo zapobiegliwe, a to drugie bardzo łagodne, trzecie pracowite i następne silnie penetrujące środowisko i sąsiednie ule, przez co prawie wszystkie zmuszone są do obrony i złośliwości na przeróżnych gości.
 14. A ja, to wtedy jestem pewny miodu, kiedy mam go już w słoikach.?
 15. Słabsze mają łatwiej bo mają mniej czerwiu. Ważne żeby pokarm miały w sąsiedztwie czerwiu. Ale znowu pszczółki nie takie głupie i czerw lokalizują zawsze przy pokarmie. Będzie dobrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.