Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bohtyn

Użytkownicy
 • Content Count

  886
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  66

Bohtyn last won the day on April 9 2020

Bohtyn had the most liked content!

Community Reputation

300

About Bohtyn

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bohdan
 • Lokalizacja
  Górki Świętokrzyskie
 • Typ ula
  warszawskie zwykłe

Recent Profile Visitors

523 profile views
 1. Hej,- witajcie. Ja wyjąłem wkładki dennicowe z osypem . Na 15 rodzin 14 jest w b. dobrej jak na dziś kondycji. Jedna rodzinka osypała się, pewnie już na początku zimy. Podejrzewam, że z braku lub wadliwej matki, bo były pojedyncze komórki zasklepiongo garbatego czerwiu trutowego. Całe szczęście, że była to rodzina z podwójnego ula na zapasowym wylotku. Tak , że nadal we wszystkich moich ulach pszczoły, żyją i mają się dobrze, w dwóch jest po 2 rodziny. Pokarmu mają dużo, wszystkie na 7 ramkach i nie ma potrzeby zacieśniania. Hej !!!.
 2. Jak ten czas leci, to już chyba przeszło siedem lat temu było.
 3. Taki Stary Pszczelarz, a też nie może już wytrzymać😀, co prawda ja też byłem na działce, ale do uli nie podchodziłem żeby nie robić śladów.😉
 4. Jak ten czas leci, już minie niedługo 5 lat jak o tym pisaliśmy.
 5. A pszczoły wymiary ramek i tak olewają. Pszczoły po prostu żyją i mieszkają na własnym przez siebie wyprodukowanym materiale czyli wosku. Żeby było im dobrze to liczcie ile w tym jest powierzchni wosku, a nie listewek i pustych przestrzeni.
 6. Panowie spoko - jeszcze tylko 5 miesięcy iiiiiii mmmaaaajjj.
 7. Hej, hej - witajcie !!! Melduję się i melduję: Sezon zakończony, pszczółki do zimy przygotowane, zakarmione. W sumie 15 rodzin w 12 ulach tzn w 3 po dwie rodziny, tak jakoś wyszło.😀 Jak przeżyją to na wiosnę się z 5 sprzeda, a może i teraz jakby trafił się kupiec. Wszystkie razem dostały 120 kg cukru na 102 ramki, oprócz tego co miały nad czerwiem. Pięknie poukładały i zasklepiły, tak, że do wiosny do gniazd już nie będę zaglądał. Ewentualnie jeszcze za miesiąc wyszarpie paski przeciw warrozie. Do wiosny jeszcze październik, listopad, grudzień, styczeń, luty iiii mmaaaaj.
 8. Pochwalę się, że ja już tydzień po pierwszym miodobraniu wyszło po 4 słoiki 0,9 z ula. Ale miodu i tak już nie mam, jakoś rozszedł się, zostało mi tylko 4 słoiki.
 9. Bilans rodzin pszczelich u mnie na dzień dzisiejszy to 12 rodzin. Z tego 4 rodziny - matki odizolowane kratą na 3 ramkach. -- 4 rodziny bez matek z matecznikami po sprzedanych odkładach. -- 4 rodziny najmłodsze matki puszczone na cały luz. Wszędzie półnadstaweczki bez kraty i zalane pod zasklep. Nadchodzi czas na pierwsze miodobranie, jak nie zjedzą. Ale tyle to nie dadzą rady, przynajmniej te na matecznikach bez otwartego czerwiu.
 10. W niedzielę powtórka i taki sam komplet zabrał ten młody chłopak.
 11. Hej, hej - jestem, jestem na chwilę w Kielcach bo zimno, ale w czwartek lub piątek planuję jechać z powrotem na działkę. Chętnie doradzę i pomogę w miarę moich możliwości. Raków znam i mam tam kilku znajomych, a baru "gąska" już chyba nie ma bo ten wujek o który pisze Robert też tej zimy odszedł do brata a naszego znajomego "Malona". Jakby co to zapraszam.
 12. Witam - a ja wczoraj sprzedałem, zrobiłem przy kupującym do jego własnych uli dwa odkłady z matką po 8 ramek, za 600 zł. Młody i początkujący - niech się uczy. Miał zawieźć, postawić, otworzyć wylotek i przez tydzień nie zaglądać. Ale zrobiłem je nie w myśl zasady, że "odkłady są dobre na sprzedoj".?
 13. Ramkę pracy daje się tam, gdzie chcecie żeby matka przesuwała się z czerwieniem.
 14. Zgadzam się nie praktyka, nie teoria ale natura i przyroda zweryfikuje wszystkich, np. przepowiadana susza . Co z tego ,że wokoło są wspaniałe pastwiska pszczele obfite w pożytek jak może ususzyć, lub lać bez przerwy i wziątku nie będzie żadnego. 250 gr ciasta w połowie kwietnia to jak 1 kartofelek dla byka, moje dostały już po 3 kg cukru i też widzę, że im posmakowało. Dostały też po ramce pracy i susz od strony wylotu. Gniazd jeszcze nie rozbierałem, bo i po co, tylko sprawdzę ramkę pracy i spróbuję policzyć pszczoły na wylotku już będę wiedział wszystko. ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.