Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Bohtyn

Użytkownicy
 • Content Count

  956
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  70

Bohtyn last won the day on April 24 2022

Bohtyn had the most liked content!

Community Reputation

350

About Bohtyn

 • Rank
  As forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Bohdan
 • Lokalizacja
  Górki Świętokrzyskie
 • Typ ula
  warszawskie zwykłe

Recent Profile Visitors

1,041 profile views
 1. Przekażę, oddam czasopisma "Pszczelarstwo" z roku 1980-90, oraz stare książki pszczelarskie z tych lat. Tel. Kom. 572347344
 2. Jak w temacie ;"ostatnie pszczoły zimowe", są bardzo ważne. Można powiedzieć ,że każda warta złotówkę. Teraz jedna pszczoła zmuszona jest karmić i opiekować się dwoma a czasami i czterema larwami pszczelimi. A miód bierzemy dopiero jak jest odwrotnie tzn. na jedną larwę przypada trzy albo i cztery dorosłe pszczoły.
 3. Wychodzi, że najtaniej czysty cukier i czysta woda wychodzi. ?
 4. Ja też po 12 dniach przerwy wczoraj byłem na działce u swoich pszczółek. Wszystko gra ino buczą. Ale mówię Wam jak te moje pszczoły ucieszyły się, że do nich przyjechałem, że aż serce się raduje. Nawet te młodziutkie wyleciały na powitanie. ? Ale najbardziej ucieszyły się wszystkie pod wieczór jak po daszki zajrzałem. ?
 5. Zimno, zimno i coś nie ma widoku aż do Zośki na lepszą pogodę.
 6. Cisza, Zawstydziła pogoda pszczoły i pszczelarzy. ?
 7. Jak bym Ci odpowiedział, to przez tydzień byś się jąkał.
 8. Trzeba by policzyć. Jeden dcm2 pszczelego plastra wosku to obustronnie 750 komórek, które teraz wystarczą matce na jedną dobę czerwienia, albo i dłużej. W lato wystarczą tylko na pół doby albo i krócej. Całe gniazdo pszczele zakłada się że składa się :to 55% pokarm, 25% czerw ,20% to puste komórki. Teraz tylko obliczyć powierzchnię ramek ,pomnożyć, podzielić jeszcze raz pomnożyć i podzielić i wszystko wiadomo. Proste ??? ? Hej !!!- Wesołych i Radosnych. ............
 9. Pszczelarze przekonani są że mądrze myślą : korpusami , typami uli i ramek, listewek i beleczek itp.itd. Pszczołom to zwisa i powiewa. Pszczoły własny dom budują według swego widzimisię. Czyli budują swój dom z własnego wytworzonego przez siebie materiału- wosku, cały dom w którym jest wszystko: spiżarnia, sypialnia,stołówka,porodówka,przedszkole,szkoła i stołówka. Wcale łaski od nas nie potrzebują, same dają sobie radę. ?
 10. Na dzień dzisiejszy licząc to już piąty dzień jak wylęgają się pszczółki po pierwszym słoiku. ? Więc na mniszek będzie nowa gwardia pszczółek.
 11. Eeee tamm !!! U mnie jest piknie, wczoraj byłem i sprawdzałem, we wszystkich 12 matki czerwią, rozwój jak na tą porę piękny. Dodałem do każdej rodziny po ramce pracy i po ramce suszu, w niektórych po dwie. (z boku gniazda oczywiście) Za około tydzień sprawdzanie tylko ramek pracy i stan rozwoju rodzin będzie widać jak na dłoni, żeby zadecydować czy dawać już nadstawki.
 12. 10 ramek to rozstaw ok 40 cm. W Polsce nie będzie takiej kuli kłębu pszczół zimą. Kuli a nie elipsy.
 13. Od zaglądania pokarmu nie przybędzie, najwyżej jeszcze bardziej ubędzie.?
 14. W tym roku jej jeszcze nie było, może gdzieś zginęła, albo przez ogrodzenie uszczelnione na maksa łącznie z przepustami nie może wchodzić.. A człowiek zakręcony to i stan ryb uzupełnił rok wcześniej, widać je było teraz w słońcu. Co prawda za te pieniądze to ze sklepu byłoby ryb do jedzenia na kilka lat.?
 15. Gdy w Palmową Niedzielę słońce świeci, będą zboża pełne stodoły, beczki miodu i ryb w sieci.? Jak to dobrze,że mam pszczoły , i sadzawkę z rybami też.?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.