Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

marbert

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

marbert last won the day on November 8

marbert had the most liked content!

About marbert

 • Rank
  Prawie domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Robert
 • Lokalizacja
  Bieszczady
 • Typ ula
  dadant

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo piękny krzew ale mym zdaniem kompletnie dla pszczół nie atrakcyjny.
 2. Szymon cyt" Poza tym każda zużyta ramka od razu jest utylizowana." Tego nie rozumiem?
 3. Obecnie zwiększonym naturalnym osypem warrozy jak w rodzinie jest czerw. ( obecnie to złe słowo). Tak 30 dni wstecz i wcześniej. Jako że matki otrzymałem początkiem lipca osyp liczę od końca sierpnia. Zawsze matki otrzymywał mój tato ale z racji wieku jego już obserwacje mogą być obarczone sporym błędem.( sorry Tato, i tak forum nie czyta). Dzielę się i matkami i informacjami z kolegą z innego forum. Potwierdza moje spostrzeżenia. Że nie liczę osypu a jedynie wzrokowo oceniam to buckfasty V usuwają z siebie tak aby nie przeszacować 70% więcej jak inne rodziny. Może poza primorskimi ale i tak widać różnicę.
 4. Staram się być w temacie i śledzę na ile mogę,różne sprawy w pszczelarstwie. cyt"Oczywiście tych nielicznych, które rzeczywiście lepiej radzą sobie z warrozą, a nie tylko marketingowo na papierze." Sam osobiście przetestowałem ten model. I Koledze odpowiem że z martwych rodzin ciężko jakieś wnioski wyciągać. Nawet z zakupowanych za duże środki jak dla amatora matek. Owa "moda" czy z pszczół zafrykanizowanych. Wątpię. Raczej z poszukiwań pszczelarzy. Tych skłonnych do eksperymentów. Testuję obecnie buckfasty V. I już widzę że amator tej pszczoły nie wypuścił. Zawsze byłem przekonany że wybitni hodowcy szybciej sobie poradzą niż "matka natura."
 5. Ja bym zrobił odkłady bez matki, zrobią sobie matecznik po 21-24 dniach potraktował kwasem mlekowym. Starą matkę zostawił bym na węzie z lotnymi pszczołami i po trzech dniach potraktował kwasem mlekowym a następnie wymienił na matkę unasiennioną. W zasadzie to kupuje matki unasiennione w lipcu.
 6. Chyba kolega pomylił temat. Podejrzewam że ci co pokonując pewien trud przechodzą na komórkę 4.9 raczej amitrazy stosować pod jakąkolwiek postacią nie zamierzają.
 7. Szymon Piszesz zdrowym chłopskim podejściem. Ale ktoś wymyślił przetestował i się ponoć sprawdza to zamierzam próby poczynić. Zresztą w tym sezonie strutowiały mi 3 rodziny którym wymieniłem matki i nie dopilnowałem oj naniosły.
 8. Właśnie czytam i zachodzę w głowę. Choć już gdzieś obiło mi się o uszy, ponoć jakieś francuskie były badania. Jak to w pszczelarstwie bywa jakieś skromne na paru ulach w krótkim czasie i na ograniczonym terenie i już super naukowe wnioski. Przy skali produkcji węzy w miód podkarpacki około 20% to znacząca ilość,nawet jak by założyć że część się wywozi za granicę. Koledzy piszą że moda może i tak ale obserwując zainteresowanie tematem na forach internetowych produkcja na poziomie 5 % wskazywała by na przerost formy nad treścią. Moje skromne doświadczenia są raczej za niż przeciw. Choć efekt "wyłażenia" warrozy na pszczoły obserwowałem tylko stosując węzę ze Szwecji. Ale to też tylko jeden sezon więc dlaczego tak ? Trudno jednoznacznie określić.
 9. Krzyżak "dlatego dorobiłem sobie dźwig do samochodu" mi akurat to rozwiązanie nie jest potrzebne ale zdjęcie chętnie bym zobaczył.
 10. Kupię wosk pszczeli po leczeniu tylko kwasami. Około 10 kg.
 11. Mam około 40 kg wosku do wkładu w Miód Podkarpacki brakuje mi około 10 kg. Jak by jakiś kolega był zainteresowany wspólnym zrobieniem węzy w/w wytwórni i posiadał wosk po leczenie kwasami to proszę o kontakt. Dodam że jak ktoś ma więcej jak 10 kg to ja nie muszę tych 40 kg przerabiać.
 12. Jednak produkcja węzy o komórce 4.9 nie jest wcale jakimś marnym odsetkiem. To dość poważna ilość. Z mej rozmowy w Miód Podkarpacki wynika że w ostatnim roku do 20% Patrząc na temat na forach pszczelarskich widać że jak by sprawa została zarzucona.
 13. Drugiego maja zrobiłem cztery odkłady. A jak praktyka pokazała należało zrobić dwadzieścia cztery Ale jam amator, do tematu podchodzę z podejściem nie biznesowym. Czasami w pracy człowieka " wkurw..." i ten dzień czy dwa przegapisz Pszczoły uspokajają mą duszę i to jest najważniejsze.
 14. Wczoraj się u mnie oblatywały. Temperatura jest wysoka to kłębu zimowego raczej wymagać trudno. Po co zaglądać? Nie wiem. Wkładki dennicowe wystarczy obejrzeć a tam cała wiedza.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.