Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sołtys

Użytkownicy
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

About Sołtys

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 12/04/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Marcin
 • Lokalizacja
  Mazowieckie
 • Typ ula
  Dadant 1/2 warszawski poszerzany

Recent Profile Visitors

240 profile views
 1. A ja daje na góre rodzinom które zimowalem na 2 x1/2 dadanta, tym co zimuje na 3 nie dodajeę. I potem proste. Jeden z 3 korpusów idzie na nową dennice i tworzy odkład, a 2 zostają jako rodnia i na nich miodnie. Co Tu kombinować. Tylko dadant 1/2 8 ramkowy lub wielkopolska 18 i nie ma żadnych kombinacji. Langstroth 3/4 po wyzbyciu się jednego korpusu pszczół i czerwiu strasznie osłabi sie i nie będzie w maksymalnej sile produkcyjnej... I taka to ci w nim gospodarka korpusowa;D
 2. Tak to już jest z tym miodem. Ja gdybym miał i 500 słoików więcej to już bym nie miał a i tonę pewnie bym opędzlowal po znajomych. Ja tam jestem zdania zawsze, że każdy nawet jeden kwiatek ma znaczenie w zasiewach dla pszczół. Ze swojej strony mogę polecić rozchodnik okazały. On też ładnie się rozrasta i daje pszczołom dobre zajęcie na jesieni aż do przymrozków. A i pod domem wygląda ładnie. A jak to sąsiada działka to w sumie mym zaorał i cała obsial kończyną. Kończyną kwitnie po wykoszeniu nawet 3 razy w roku. Nektaruje nieźle, wzbogaca glebę w azot. A zawsze można w pierwszym roku zasiać w mieszańce z facelia i nostrzykiem 2 letnim i masz pożytek na lata;)
 3. Zbyt podręcznikowe podejście do nasadzeń, ja w takim wypadku akacje bym na tym całym ugorze zasądził. Akacja rośnie na piachu żwirze itp więc skoro masz tam slaby jakościowo kawałek ziemi to można na całości zasadzic:P Bo ja bym inwestował w ten kawałek rośliny wieloletnie które z roku na rok będą przynosić coraz większe korzyści.
 4. Myślę że tak samo jak w sierpniu i lipcu:D W szkole uczyli, że najlepiej przed oblotami na wiosnę, i aby tylko raz na pokolenie pszczoły. Termin wrzesień i październik chyba jest dobry jak wszystkie inne. Aczkolwiek tempo parowania inne bo chłodniej. Więc skłaniał bym się ku jak najszybszemu zastosowaniu;)
 5. Hehe. Chłopaki zazdroszcze. Ja poluje na przegląd. Przedwczoraj zajechałem na pasieke zagadałem chwilę z ojcem lunął deszc:D Wczoraj rano podejście drugie, zajrzałem do jednego odkładu i deszcz zanim zdążyłem zamknąć. Dzisiaj kolejne podejście i znowu 3 odklady i ulewa:D Jak tak dalej pójdzie to za miesiąc wszystkie obejze:D
 6. Ktoś coś? Jakieś promocje może widzieliście? Bo mam trochę kasy na inwestycje:D
 7. W centrum Warszawy nieśmiało zaczyna akacja. U mnie 100 km dalej narazie jeszcze nie:)
 8. Jest pasieka zasobów materiałów genetycznych u Pana Lutza. Ma on kilka linni czystej amm kampinowskiej. Więc nie gadaj ze nie ma:P Tylko gadaj ze nie wiesz:D
 9. Spory kawałek drogi, musiał bym jechać się rozejzeć i zobaczyć co i jak. Może jakaś zbiorowa wycieczkę bym zorganizował. No chyba że znajdę coś bliżej godnego uwagi:D Bo na te kilka rodzinek to nie potrzebuje hektarów jak narazie:D
 10. Ja ramki normalnie w garażu trzymam. Nic się z nimi nie dzieje, bo domiemam że chodzi Ci o to aby się nie pokręciły;)
 11. Taki znajomy mi pszczelarz twierdzi zawsze, że z jednej rodziny tworzy się 2.5 odkładu. Żeby szło spokojnie wszystko do zimowli. Jeden ostatni już późny odkład jest składany po 2 ramki z 2 uli i 2 osłonowe z miodem. A moim zdaniem to śmiało rób 2 odklady teraz z tych 4 ramek które Ci zalegają i pięknie do zimy jeszcze dojdą. Gdyby miały nie dojść to zawsze możesz je połączyć na zime;)
 12. U mnie narazie jeszcze siedziały. Jedne co osierocilem. W ten weekend wszystkie stare matki pojadą jako odklady na drugą pasieke. A produkcyjne dostaną po nieunasienionej. I chyba tyle z rójek będzie. Ale jeszcze mają czas do soboty na ewentualne rojenie bo mnie nie ma. I szukam zawzięcie dobrego stanowiska na akacje. Bo lipę mam, gryka pewnie w małej ilości na 2 rodziny zasieje się w tym tygodniu. Nie ma ktoś wolnej miejscówki w mazowieckim?
 13. Sam fakt że będzie to połączenie miodów z całego roku może być już fajnym wielokwiatem całorocznym. Do tego ta pokrzywa powinna jeszcze coś dodać od siebie i wyjdzie takie ziołowo miodowy produkt.
 14. Nie no, pierwszy raz chce przerobić miód. Czytając temat natchnął mnie Tadek o tym żeby miesiąc wcześniej ściąć pokrzywy aby odrosły. I z odrośnie tych pędów zrobię sok, do tego miód i woda i do ula. Zobaczymy co z tego wyjdzie;)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.