Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sołtys

Użytkownicy
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

About Sołtys

 • Rank
  Prawie domownik
 • Birthday 12/04/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Marcin
 • Lokalizacja
  Mazowieckie
 • Typ ula
  Warszawski poszerzana ln3/4

Recent Profile Visitors

95 profile views
 1. Na wydry w stawie proponuję pastuch elektryczny. Szczegóły szukaj w internecie. Wiem że daje rade. Widziałem u pewnego Pana i mówi że działa.
 2. Szkoda. Bo ja poszukuje takiej zołzowatej rodziny:D Miałem kiedyś ja taką. I bardzo sobie ją ceniłem. Miodu nosiła całkiem zacnie pomimo w sumie niewybitnej wielkości. Przeglądy w niej były walką Dawida z goliatem, ale jak ktoś prosił żeby mu pszczoły pokazać, była idealna. Jak ktoś nowy po jej przeglądzie dalej chciał zostać pszczelarzem to było pewne, że już będzie z niego pszczelarz. I wiadome było, że można na takiego liczyć że zawsze na praktyki się pojawi. W zamian za pomoc przy miodobraniu daje zawsze takiemu odkład. I wiem że będzie dbał. A jak przy złych pszczołach chodzić nie chce to i na łagodne nie zasługuje:D więc jak ktoś ma matkę zołze to ja chętnie przygarne:D po 2 takie to są dobre do pasieki w których to nie mamy oka na nie cały czas bo i złodziej się zastanowi czy kraść jak nie dają się łatwo zabrać:D
 3. Daro, a co to za pszczoła spod Zambrów? I od kogo? Jak tak ją chwalisz?
 4. Witaj Michale. 😉 Jak długo masz pszczoły?
 5. Ja bym w tej chwili jeszcze się nie martwił. Jeśli w górnym korpusie mają całe ramki pokarmu to do oblotu im wystarczy. Czasem lepiej jak od razu są na górze, niż mają przechodzić i nie pokonać przerwy w plastrach i paść z głodu na Dolnym korpusie. I może właśnie taki był powód takiego wiązania kłębu. A wiosną najwyżej bd karmił, albo ramki podmieniał żeby bliżej miały pokarm. Na przyszłość, słabe odkład zimuj tylko na jednej kondygnacji. Wtedy przewidzisz gdzie będzie kłąb.
 6. Krzyżak istnieje jeszcze taka opcja jak korpusy 8 ramkowy na 3 korpusach 1/2 D i wtedy jest Mercedes. I idealne na odkład bo zabierasz jeden korpus dajesz matkę i w świat. A produkcyjny dostaje korpus węzy i spokój. A zabież z ln 3/4 cały korpus z gniazda to wychodzi że masz 2 rodziny średniej siły. A nie odkład i rodzine:.
 7. A to zależy Danielu z której strony było by gniazdo. Jak po prawej stronie to postępowy w lewą stronę, jak po lewej to w prawą:D (to miał być żart) A teraz na serio. Ul warszawski beznadstawkowy jest ulem postępowy z tego tytułu w mojej opinii, że praca przy nim jest bardzo ale to bardzo szybka. Masz wgląd w każdą ramkę. Podchodzisz do ula, otwierasz dach, wyjmujesz jedną ramkę z gniazda widzisz jajka, odkładasz, dodajesz węzę, zamykasz dach i idziesz do kolejnego. W korpusowym Zdejmujesz dach, Zdejmujesz miodnie Zdejmujesz kratę, wyjmujesz ramkę, bądź przechylasz korpus i patrzysz co się dzieje. Potem zakładasz miodnie, zakładasz dodatkowy korpus, przekładasz ramki do nowego korpusu i składasz ul. To że ciężki warszawiak to nic nie znaczy bo masz pasieke stacjonarną, lub nie Zdejmujesz ich wcale z lawety, przyczepy, czy jak tam kto sobie zorganizuje. Praca w warszawskim może być dużo bardziej usprawniona niż w jakimkolwiek ulu korpusowym, tylko przesuwając ramki w ulu. Gdy powiększasz jego kubaturze. Ale ja to tak tylko w teorii widzę. Pozdawiam;)
 8. I ja chętnie bym się dowiedział dlaczego 1/2 dadant jest zła? Więc podłączam się pod pytanie Brzytwiarza:) Aczkolwiek warszawiak do pasieki stacjonarnej moim zdaniem jest ulem bardzo dobrym na te czasy i dla tej pszczoły dla "kilku uli przy domu" tylko że bez nadstawek i z miejscem na 30 ramek. Obcujesz z pszczołami i nie dziwigasz nic poza ramką. I jest to ul jak najbardziej postępowy;)
 9. Chyba go nie ma. Nie zauważyłem. Chyba, że czyta, a nie pisze.
 10. Zapewne będzie tak jak mówisz Piotrze;) jak już chyba gdzieś wcześniej pisałem aktualizacje co się dzieje w mojej pasiece będą się pojawiać w tym temacie tj pisałem;)
 11. Te ule tak szczerze sięgając do historii to żadne mini plusy tylko dzierżony. On właśnie propagował taką wielkość plastrów na snozie:) Ot taka ciekawostka;) Dzisiaj z budowy przywiózłem kolejne bale do pocięcia na klepki. Co nie znaczy, że będę budował ule klepkowe, ale nie lubię patrzeć jak wartościowy towar idzie na opał:D
 12. A ja tak z czystej ciekawości pytam, bo w profilu nie masz uzupełnione:) ale podejmę od razu temat. Hehe. Czy w miniplusach prowadzisz gospodarkę rodzin produkcyjnych? Czy tylko typowo pod okłady? Jeśli produkcyjne to opisz trochę gospodarkę jak i rozwój w takim ulu:) W Rosji widziałem że pszczelarze na ulach 6 ramowych doświadczalne prowadził rodzinę w takim miniplusie i odebrał kilka korpusów miodu, chociaż rodzina jak startowała wiosną to nie prezentowała sobą zbyt wielkiej siły.
 13. Ana jakiej ramce gospodarujesz? Chodzi ci dokładniej o ule klepkowe?
 14. Witaj;) Poziom zerowy nie jest. Zerowy to jest wtedy gdy ludzie pytają mnie jaki byłby smak miodu gdyby nie mieszać go z cukrem haha Ja mogę polecić ci każdą inną ramkę, byle nie standard Wielkopolski. Ta ramka nigdy przez myśl mi nie przeszła. Zapewne ktoś zaraz i tak podrzuci tytuł Gospodarka Pasieczna Wanda Ostrowska Jest jeszcze nowoczesna gospodarka Pasieczna trzybińskiego ta jest bardzo prosto pisana dla laika moim zdaniem. 80 lat wśród pszczół też fajna książka do przeczytania. A jak zajawka jest to książki bardzo szybko się czyta.
 15. A jaki to ma związek z ceną rodziny pszczelej? bo temat tyczy się właśnie tego:)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.