Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sołtys

Użytkownicy
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

About Sołtys

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 12/04/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Marcin
 • Lokalizacja
  Mazowieckie
 • Typ ula
  Dadant 1/2 warszawski poszerzany

Recent Profile Visitors

215 profile views
 1. Myślę że tak samo jak w sierpniu i lipcu:D W szkole uczyli, że najlepiej przed oblotami na wiosnę, i aby tylko raz na pokolenie pszczoły. Termin wrzesień i październik chyba jest dobry jak wszystkie inne. Aczkolwiek tempo parowania inne bo chłodniej. Więc skłaniał bym się ku jak najszybszemu zastosowaniu;)
 2. Hehe. Chłopaki zazdroszcze. Ja poluje na przegląd. Przedwczoraj zajechałem na pasieke zagadałem chwilę z ojcem lunął deszc:D Wczoraj rano podejście drugie, zajrzałem do jednego odkładu i deszcz zanim zdążyłem zamknąć. Dzisiaj kolejne podejście i znowu 3 odklady i ulewa:D Jak tak dalej pójdzie to za miesiąc wszystkie obejze:D
 3. Ktoś coś? Jakieś promocje może widzieliście? Bo mam trochę kasy na inwestycje:D
 4. W centrum Warszawy nieśmiało zaczyna akacja. U mnie 100 km dalej narazie jeszcze nie:)
 5. Jest pasieka zasobów materiałów genetycznych u Pana Lutza. Ma on kilka linni czystej amm kampinowskiej. Więc nie gadaj ze nie ma:P Tylko gadaj ze nie wiesz:D
 6. Spory kawałek drogi, musiał bym jechać się rozejzeć i zobaczyć co i jak. Może jakaś zbiorowa wycieczkę bym zorganizował. No chyba że znajdę coś bliżej godnego uwagi:D Bo na te kilka rodzinek to nie potrzebuje hektarów jak narazie:D
 7. Ja ramki normalnie w garażu trzymam. Nic się z nimi nie dzieje, bo domiemam że chodzi Ci o to aby się nie pokręciły;)
 8. Taki znajomy mi pszczelarz twierdzi zawsze, że z jednej rodziny tworzy się 2.5 odkładu. Żeby szło spokojnie wszystko do zimowli. Jeden ostatni już późny odkład jest składany po 2 ramki z 2 uli i 2 osłonowe z miodem. A moim zdaniem to śmiało rób 2 odklady teraz z tych 4 ramek które Ci zalegają i pięknie do zimy jeszcze dojdą. Gdyby miały nie dojść to zawsze możesz je połączyć na zime;)
 9. U mnie narazie jeszcze siedziały. Jedne co osierocilem. W ten weekend wszystkie stare matki pojadą jako odklady na drugą pasieke. A produkcyjne dostaną po nieunasienionej. I chyba tyle z rójek będzie. Ale jeszcze mają czas do soboty na ewentualne rojenie bo mnie nie ma. I szukam zawzięcie dobrego stanowiska na akacje. Bo lipę mam, gryka pewnie w małej ilości na 2 rodziny zasieje się w tym tygodniu. Nie ma ktoś wolnej miejscówki w mazowieckim?
 10. Sam fakt że będzie to połączenie miodów z całego roku może być już fajnym wielokwiatem całorocznym. Do tego ta pokrzywa powinna jeszcze coś dodać od siebie i wyjdzie takie ziołowo miodowy produkt.
 11. Nie no, pierwszy raz chce przerobić miód. Czytając temat natchnął mnie Tadek o tym żeby miesiąc wcześniej ściąć pokrzywy aby odrosły. I z odrośnie tych pędów zrobię sok, do tego miód i woda i do ula. Zobaczymy co z tego wyjdzie;)
 12. A więc zbliża się termin koszenia pokrzywy, aby za miesiąc, półtora mieć towar na ziołomiody. Stwierdziłem że przerobię pozostały miód z 2 lat wstecz. I myślę że odklady dostaną taka rolę do spełnienia. Może wyjdzie im to w rozwój. Z cukrem chyba się nie zdecyduje.
 13. Czas pokaże trzymam kciuki za powodzenie akcji;) i chce córke po tej mateczce;)
 14. Da się inaczej:) trzeba z listewek dorobić pierścień dystansowy i przykleić od spodu styropianu. Wtedy uzyskasz ostręp. A wystarczy do teko piłka do drewna, klej i listewki:)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.