Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Robin

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

About Robin

 • Rank
  Nowicjusz na forum

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Robert
 • Lokalizacja
  Wieliczka
 • Typ ula
  wielkopolski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję. Swoją drogą jak nie damy kraty to skąd pewność, że matka nie zejdzie czerwić na dole?
 2. Nie do końca to rozumiem. Odwirowane ramki na dennicę(dlaczego nie nad gniazdo??). Rozumiem że wtedy nie daje się już kraty odgrodowej i chodzi o to żeby matka zaczerwiła więcej? Swoją drogą mamy 2 korpusy wtedy na zimę a są tu osoby, które zwracają uwagę, że może to być problematyczne. Tego szczerze mówiąc nie wiedziałem a wiele mi to wyjaśnia. Dzięki.
 3. Zakładając ten temat nie sądziłem że rozwinie się taka dyskusja ale dobrze poznać wiele punktów widzenia i bardzo się cieszę, że jest tyle pasjonatów. Może zadam teraz głupie pytanie ale powiedzmy, że mamy ul z dwoma korpusami gniazda i jeden miodni. Zbliża się zima i chcę przygotowac pszczoły do zimowania. Więc odwirowuje miodnię(co tam jeszcze było) zostawiam najlepsze ramki tj najbardziej zaczerwione z gniazda na jednym korpusie i jeszcze dokarmiam? Bo nie do końca rozumiem gdzie wtedy pszczoły mają zgromadzić jakieś "zapasy"... Swoją drogą - to już moze być mega głupie - czy po odwirowaniu można dać pustą(odwirowaną) ramkę do ula czy zawsze powinno się dawać tylko ramkę z węzą i pszczoły odbudują plaster? Zaznaczam, że jestem laikiem. Bazuję na tym co opowiedział mi św pamięci Dziadek 20 lat temu i okoliczni "znawcy" nie mający pasieki....
 4. albo jest za wcześnie albo po prostu nie rozumiem tego zdania 3 korpusy z czego 2 to gniazdo a jeden pożytkowy?
 5. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i miłe słowa: to dobre Dostałem też kilka wiadomości prywatnych - super, nie spodziewałem się takiego ruchu na tym forum. Biorę się do dalszego dokształcania i mam nadzieję, że przynajmniej jednym ulem się kiedyś pochwalę. Bardzo zastanawia mnie, dlaczego tak negatywne jest nastawienie do ula wielkopolskiego(kilka osób zwróciło mi na to uwagę) - wydawało mi się to wygodne z racji korpusów i dużych ramek. Ktoś może rozwinąć temat lub dać mi namiar na jakieś porównanie itp?
 6. Cześć wszystkim! Chcę założyć pasiekę kontynuując tradycję mojego dziadka. Pamiętam jako dziecko doglądałem z nim pszczół... Niestety dziadek już odszedł i zapewne teraz dogląda pszczół gdzieś indziej i nie zdążył mnie tego wszystkiego nauczyć... Szukam wsparcia w temacie. Moja wiedza jest bardzo szczątkowa i podstawowa. Wiem, że najlepiej poszukać w mojej pszczelarza który mógłby mnie doszkolić. Do tego czasu szukam jakiejs literatury - proszę o polecenie jakiejś sensownej książki bo ostatnio oglądałem jedną w empiku i mnie nie urzekła a w internecie bardzo różne opinie o róznych książkach. Dlatego chciałbym coś sprawdzonego od osoby która jest w temacie. Napiszę teraz poniżej co mniej więcej wiem i co mi się wydaje, proszę o sugestie i informacje. Obecnie myślałem o korpusowym ulu na ramkę wielkopolską. 2 korpusy i nadstawka(?). Jak rozumiem miedzy korpusami siatka odgrodowa i teraz jak to jest? Na dole jest matka i ona tam czerwi, tak? Górny korpus jest stricte "produkcyjny"? Mogą się pojawić mateczniki tak? Co z nimi robić? Jeśli się pojawią to co znaczy? Co ile zaglądać do ula? Nadstawka potrzebna tylko do podkarmiania? Jak działają podkarmiaczki słoikowe? Jest jakaś specjalna nakrętka? Powyższe miało pokazać mniej więcej mój poziom - czyli zerowy. Proszę o wsparcie i namiar na fajną literaturę pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.