Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

hurriway

Użytkownicy
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

About hurriway

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Robert
 • Lokalizacja
  Katowice
 • Typ ula
  warszawski posz, langstroth 3/4

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To nie ma co chorować, tylko trzeba kupić. Taniej już nie będą. Z każdym rokiem cena pójdzie w górę. Choć osobiście ja wolałem motocykle radzieckie które były kopią bmw, tzn z układem bokser.
 2. Też się nie nadaje. Grzyb się robi czarny na tym. Próbowałem ze sklejek po częściach samochodowych. Prędzej na zewnątrz by była jakbyś dobrze olejną pomalował.
 3. Niestety obecność grawitacji sprawia, ze jest to jednak sik paraboliczny.
 4. Broń Boże żadne spółki.
 5. Czołem, Dzisiaj przeszedłem się po "paiece" czyli po ogródku i zauważyłem ze jedna rodzina jest głośna, zbyt głośna. Wydaje mi się ze chyba straciła matkę. Rodzina jest dość silna dlatego niechciałbym ją łączyć, no i tez nie mam słabej rodziny w ln - czyli łączenie dwóch silnych to też slaby pomysł. Za to mam rodzinę na wykończeniu w warszawskim - rodzina osłabła i została stosunkowo nie duża. Myślałem żeby ja rozwiązać i zabrać matkę. Tylko jak teraz podłożyć ja do ln. Zamknąć w klatce (z od razu wyłamanym zabezpieczeniem do wygryzienia) i dać pod powałkę, czy podwiesić między ramkami? Rodzina z tego co widzę siedzi na dolnym korpusie.
 6. No widzisz jaki ten zachód jest. Zero kreatywności... Ja proponuje utworzyć Polski Zjednoczony Ul o wymiarach 420x170. Może być nazwany od nazwiska pomysłodawcy, czyli mojego:D Niemcy maja swojego zandera amerykanie ln. To dlaczego Polak ma być gorszy! A no trochę, waży parę dni temu podnosiłem zalany korpus ln 3/4 i trzeba było się dosadzić. Aż mnie zdziwiło ile to wazy (no bo jeszcze nie miałem okazji z racji tego, ze przygoda z tym typem dosyć krótka), a dopiero po 30-stce jestem.
 7. Różnice w wysokościach są kosmetyczne. Nie będzie pomiędzy nimi żadnej różnicy jeśłi chodzi o gospodarkę. Tylko tyle że jak Ci się nie spodoba korpusowy system, to możesz 435x170 wykorzystać później jako nadstawki w dadancie 1/1. Od langa też wykorzystasz na upartego. Brałbym to co Ciebie się bardziej podoba. Czyli 435x170 z tego co widzę.
 8. Ale trzeba nadmienić, ze dennica pewnie cały czas otwarta (wiosną wczesną też cały czas otwarta ?) Dlatego folia sucha.
 9. Czołem, Zastanawiam się nad sensem łączenia dwóch rodzin (które nie są koło siebie). No bo tak jeśłi nawet je teraz połączymy, to co z tego jak pszczoła lotna (czyli o tej porze wszystkie pszczoły) i tak wróci na stare miejsce przy pierwszym dniu pogody i będzie szukać ula którego tam już nie ma. Część porozlatuje się do uli sąsiednich a część padnie krążąc wokół miejsca dawnego ula. Więc jaki sens łączenia dwóch rodzin teraz? Pytam bo w jednym ulu gdzieś przepadła matka, a drugi mam słabszy i chętnie to bym przeżuci. No ale taka rozkmina mnie naszła jak wyżej.
 10. A no dlatego że dla mnie reakcja typu "haha" to zaczepna reakcja wyśmiewająca. Stąd moja reakcja. Nie widziałem twojego stwierdzenia/postu. W takim układzie -> Spoko i bez urazy. Relaks!
 11. Panowie, żaden parownik nie daje kontrolowanego odparowania kwasu. Żaden liebig i inne professional itp. tego nie dają. To są za proste konstrukcje. Nie liczcie na to że macie nad tym kontrole. Ciesżą mnie reakcje typu haha dlatego, ze pokazują kto ma mózg a kto sito. Sorry taka prawda.
 12. Ciekawe? po przeczytaniu części materiałów na jego stronie mam wrażenie że facet ma raczej klapki na oczach i są to głównie przepisy z liebiga <- choć tej książki nie czytałem od dechy do dechy a jedynie przeglądałem. To wrażenie miałem identyczne. I sam fakt nazwania strony "bienenhalter" mówi coś o kierunku myślenia autora. Ale to tylko tak nawiasem.
 13. Ano masz racje, ale to są informacje już wykraczające poza zwykła miodarkę:) Tu też jest racja. Agresywność miodu nie jest duża. I czas kontaktu znikomy. Bardziej te informacje padły tak, dla ciekawostek.
 14. Ano tak. Poniżej 12,5 chromu kwas (środowisko kwaśne) reaguje z żelazem . Powyżej, z chromem tworząc bardzo cienką warstwę ochronną - coś jak patyna na miedzi. Tylko że na nierdzewce tego nie widać.
 15. nie, akurat nie. Po prostu mówię tu o zasłyszanych informacjach tak ogólnie
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.