Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

hurriway

Użytkownicy
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

About hurriway

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Robert
 • Lokalizacja
  Katowice
 • Typ ula
  warszawski posz, langstroth 3/4

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też jestem ciekawy, bo zainteresował mnie ten ul. Chce ciągnąć matki na własne potrzeby, wprawdzie tylko około pewnie 15 matek rocznie, i się zastanawiam czy robić mini plusy czy jakoś oprzeć te uliki o ramkę ln 3/4
 2. tymol rozpuszcza się w tłuszczach z tego co wiem, więc na pewno przejdzie do wosku. Tzn w nim pozostanie.
 3. gdy był rozgrzany to nie chłodziłem go specjalnie, bo i potrzeby nie było. Od tego był pid, żeby nie rozgrzewał się do nie wiadomo jakich temperatur. W varrox zalecają chłodzenie bo pidu nie ma i po paru minutach to tam pewnie ze z 250 stopni by było, i zanim włożyłbyś do ula to nic by z tego kwasu nie zostało.
 4. moc 80W w pogrzebaczu sterowany pid, więc przebieg temperatury był znany
 5. gdybym nie korzystał z parownika typu pogrzebacz i nie obserwował co się dzieje z kwasem to może i bym uwierzył w te instrukcje. A jest tak że do 189 nic się nie dzieje praktycznie na parowniku, paruje bo paruje, potem po przekroczeniu 189 reakcja w momencie przyśpiesza i w pare chwil jest pusto.
 6. A właśnie nie. Badania przeprowadzono na sublimatorach które nie mają kontroli temperatury.
 7. Ano tak, źe w temperaturze sublimacji dalej zapychało mi wylot. A przy 220 lepiej się zachowywał dwuwodny. Tzn lepsza dynamika była. Większy obłok i szybciej.
 8. tak, na serio. Chciałem sprawdzić jak taki kwas zachowuje się w sublimatorze w stosunku do dwuwodnego. Okap na max bieg i tyle.
 9. Ja testowo robiłem partyzantkę żeby uzyskać kwas bezwodny - podgrzewałem kwas nad okapem w garnku monitorując wzrost temperatury. Z wrzuconej objętości zostało 1/3 masy - co świadczy że to nie najlepszy sposób, pewnie trzeba by zastosować łaźnie.
 10. A tak z ciekawości, ktoś znalazł jakieś badania które traktują o skuteczności działania kwasu mrówkowego pod zasklepem?
 11. tu też możesz ustalić dokładnie ile gram jest w pasku. Wystarczy zważyć pasek przed nasączeniem i po. Dla danego typu tektury i wymiaru wartość będzie zawsze ta sama. Albo przynajmniej zbliżona I wtedy sobie ustalisz wymiar paska jaki Ci pasuje.
 12. Ale tutaj marketing w żadnym razie nie przekłada się na wyższą cenę (bo i podobna) ani na lokowanie gorszego produktu w wyższej cenie, to po co sobie na siłę życie utrudniać - studiować, szukać, pytać - jak 3m jest sprawdzony. A że reszta nie ma marketingu... to sami sobie szkodzą. No i też nie popadajmy w paranoje, to nie sprzęt nasa tylko zwykłe maski. Każda powyżej 100zł to już górna półka. No ale jeśli chcemy jeszcze na + to zawsze można kupić pełnotwarzową.
 13. Chyba to wiele wyjaśnias Ale warto i tak przymieżyć. Choć jak 3m będzie miała skopaną ergonomie, to nie wiem która będzie miała dobrą. https://kwasek.pl/pl/p/Maska-lakiernicza-3M.-Polmaska-7502-Silikonowa-A1/6873
 14. Nie wiem co to za firma maski w linku który wkleiłeś, ale ta poniżej jest 3M, więc już super górna półka. https://allegro.pl/oferta/polmaska-maska-lakiernicza-3m-kompletna-oryginal-7053942347?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=N2Q4NTUyMjEtNThiYy00OWNkLWI4MDUtMWJiZTAzMGFhZDFiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=766faedc-ee98-4609-803b-e8d97b76abb6 a tu silikonowa https://allegro.pl/oferta/polmaska-ochronna-silikonowa-3m-7502-plus-filtry-6942885542 obydwie s pochłaniaczami węglowymi więc się nadają, osobiście wybrałbym tą silikonową.
 15. Wbrew pozorom silnik od kosiarki nie urywa aż tak du*y. -1000W to tak trochę jednak mało. W każdym razie 1kg naraz można, przy większych ilościach już ma problem. Po 3-4kg trzeba robić dłuższą przerwę do ostygnięcia, bo już się zaczyna grzać dość intensywnie - w moim wypadku to nie wydajne chłodzenie. Miałem problem z zabudowaniem wentylatora do środka i coś tam przerabiałem z tym wentylatorem, i chłodzi tyle o ile. Nie zajmowałem się poprawą potem bo nigdy nie potrzebowałem więcej jak 2kg na raz. Do większej pasieki jednak pomyślałbym nad czymś mocniejszym. A 30kg ile by zajęło? nie wiem nigdy nie mieliłem tyle. Ale myślę że trochę czasu trzeba by poświecić. No i jest jeszcze taka kwestia która tyczy się wszystkich tych młynków, one nie domielają tak idealnie jak przy kupnym cukrze pudrze. Tutaj jest zdecydowanie wyczuwalna grubsza frakcja.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.