Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Michałowa Pasieka

Użytkownicy
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

About Michałowa Pasieka

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Michał
 • Lokalizacja
  Bełchatów
 • Typ ula
  Wielkopolski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślę że między rzepakiem będzie 2 tyg różnicy więc i z jednego i drugiego uda się wziąć tyle że na rzepaku nie potrzymam do końca kwitnienia.
 2. Na termin siewu facelii nie mam wpływu ponieważ to znajomy rolnik zasiał 10ha w takim terminie by mieć większy plon bo sieje na ziarno. A mówi że szybciej wysiany daje większy plon niż ten wysiany później.
 3. Co do rolnika to mam z nim ustalone wie że pszczoły pracują też dla niego i z opryskami jeżeli będzie pryskał to po ustaniu lotów. Dzięki za cenne rady spróbuję tak zrobić że wszystkie pojadą na rzepak a jak zacznie się facelia to zabiorę najsilniejsze a słabsze zostawie chyba że siła się porównają.
 4. Facelia była siana 29marca licząc 50 dni od zasiania wychodzi że zakwitnie ok 19 maja. Wszystko było by dobrze gdyby rzepak zakwitnął pod koniec kwietnia a na to się nie zapowiada wychodzi że będzie opoźniony tak na początek maja. Tak że jeśli posiejesz teraz to będzie idealnie. Dzięki za porady Tadek poszukam wątków.
 5. Witam w tym roku wiozę pierwszy raz na rzepak dlatego moje pytanie do tych co wożą. Jaka musi być siła rodziny by nosiły wziątek? Ile uli na 1 ha? Ile dni wcześniej wywieź ule przed kwitnięciem czy w trakcie? Czy ule pozostawić do końca kwitnienia? Dodam że w trakcie kwitnięcia rzepaku zacznie mi się następny pożytek facelii na który mam je przetransportować po rzepaku? Pozdrawiam
 6. Witam u mnie pierwsza strata odkąd zacząlem pszczelarzenie. Na 15 rodzin jedna strata.
 7. Witam, noszę się z zamiarem wywozu uli na rzepak i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób Wy to robicie, zaczeliście robić? Tzn. jak znaleźliście dobrą miejscówkę, czy stawiacie u kogoś na polu czy w czyjejś posesji? Jak pilnujecie uli przed kradzieżą wandalami, czy wywozicie 100% pasieki czy zostawiacie część na wypadek gdyby pszczoły się podtruły albo ktoś by dokonał wandalizmu? Ile czasu trzymacie pszczoły na rzepaku? Itd.
 8. Mój trzeci sezon z pszczołami okazał się najgorszy, rodziny po zimowli okazały się silne więc nadzieja była na duże zbiory. Rzepaku 0 bo nie mam w pobliżu, wielokwiat tyle co miały na własne potrzeby, akacja podratowała trochę sytuację ale te parę dni to było za mało by mówić o dobrych zbiorach, i upragniona lipa która jest moim głównym pożytkiem spisała się na 0, nawłoć tyle co sobie same dobrały, rójki wyszły dwie ale złapane, ogólnie sezon do bani miodu tyle co dla siebie i rodziny, ogólnie na następny sezon muszę wywieźć gdzieś na rzepak może on chociaż dopiszę. Stan pasieki do zimowli to 11 uli ale jeden przeznaczony na sprzedaż wiosną by choć trochę się zwróciło bo jak nie to głowa będzie suszona 😁.
 9. Polecam właśnie te z tą tuleją 4 litry wchodzą bez problemu a to że pszczoły muszą przechodzić do tuleji to nic, poradzą sobie. Ja takie stosuję na zakarmiacie zimowe a teraz na rozczerwienie stosuję słoiki 0,9l
 10. U mnie podobna sytuacja tegoroczny odkład z matką nieską tyle że matka ładnie czerwi a one chcą ją wymienić nie wiem o co chodzi i czy zrywać mateczniki czy pozwolić na wymianę.
 11. Co jest grane w tym roku? Lipy kwitną a przybytku w ulach znikome ilości. Pogoda idealna.
 12. I u mnie coś zaczyna pomału ta lipa kwitnąć ale szału nie ma pszczoły za bardzo nie latają. Też u siebie posadziłem lipy szczepione małe drzewka a już kwitną za parę lat będzie z tego pożytek. Oby coś udało się z tej lipy zebrać mam dwie rodziny co siła jest dosyć duża bo na 3,5 korpusa więc może one nadrobią troszkę.
 13. Witam jak u Was z lipą kwitnie czy jeszcze nie? U mnie jeszcze brakuje tygodnia do pełnego rozkwitu.
 14. Był to napewno rój tylko czy połączyć go z macierzakiem tak by z lipy jeszcze miały szanse coś przynieść?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.