Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

michal79

Użytkownicy
 • Content Count

  1,002
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

michal79 last won the day on July 17

michal79 had the most liked content!

Community Reputation

309

About michal79

 • Rank
  Guru forumowy

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Michał
 • Lokalizacja
  lubelskie i mazowieckie
 • Typ ula
  Wlkp

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie nie było jakichś wielkich rozbieżności w stosunku do roku ubiegłego. Może jedna, co do rekordziny-rekordzistki, mającej najmniejszy osyp. Ale to zbieg kilku czynników...
 2. Pozdrawiam z Pd Zach Francji. Mnóstwo szerszeni azjatyckich czeka przed moim jedynym ulem, który przeżył. Szerszenie europejskie przylatują i atakują je. Czasem wygląda to jak walka powietrzna z II wojny. W tym czasie pszczoły wlatują i wylatują. --------- To super wiadomość dla wszystkich posiadających szerszenie europejskie.
 3. Natrafiłem na wgniatającą w fotel obserwację z południa Francji. Potem przetłumaczę. Simon Stafford Hi from SW France. Lots of Asian hornets waiting outside my one and only surving hive. European hornets come and attack them .It can be like a ww2 fighter dogfight. Meanwhile the bees are coming and going
 4. Miałem 4 ule na podwórku u Teścia, gdzie mieszka też szwagierka i szwagier i ich gromadka dzieci. Teraz ule mam dwa, bo generalnie z Mazowsza się wyprowadzam. Ale do brzegu: szwagier o tym, że stoją na tym podwórku pszczoły, zorientował się po roku.
 5. Dobre wieści. Podobno 70% mieszkańców Polski ma przeciwciała. Dla tych pozostałych, zapewne będzie potrzebne coś do ochrony podczas spotkania. Część z tego gąsiora powinno spełnić się w tej roli. To trójniak na odsklepinach. Młody, ale zacny.
 6. Fascynującą historię właśnie przeczytałem. Odkład wyrabowany w kilka godzin. Na drugi dzień, przy przeglądzie rabusiów, po ramkach chodzi matka z tego wyrabowanego odkładu. Generalnie rozpoczyna się na portalach społecznościowych okres jesiennego znikania pszczół.
 7. Posty można edytować przez ograniczony czas. Co do uli jednościennych, zadzwoń/napisz do Łukasza Rzeszuta 576 590 340.
 8. Pszczoła to zwierz, któremu bycie ukrytym przed ludzkim wzrokiem, bardzo pomaga. A co do "musisz zgłosić do weta"... polecam ostatni akapit z pierwszej strony, a potem drugą.
 9. Mam dennice pełne, więc nie muszę się bawić w regulatora. Są z warstwy sklejki, wysuwanej na życzenie. Używam tej funkcji tylko do liczenia osypu warrozy po odymieniu, ewentualnie sprawdzania kondycji bardziej wątpliwych rodzin. Kiedyś jeszcze się bawiłem w wysuwanie ich zimą i robienie fotki co miesiąc. Ale pszczoły to czuły, przestałem.
 10. Kupię węzę i farelkę do ogrzewania uli, jak już przyjdzie zima. Wiosną będę królem suszu. U mnie jedna najsłabsza rodzina zaczęła kitowanie wylotka.
 11. Cześć Paweł, jeśli chciałbym zmniejszyć wagę ula, poszedłbym w ul Ostrowskiej lub wielkopolski 18cm. Potwierdzam, że jednościanki drewniane to dobra decyzja.
 12. PS. Dla tych młodych, co tego nie pamiętają, to Marian dostał miód po przemytnikach, z którym zmieszała się bodajże kokaina.
 13. Taki miodek... że mucha nie siada.
 14. Urzędnicy i botanicy będą mieli wieeeeele lat roboty, być może także dla swych spadkobierców. Poniżej dwa gatunki. Czy to nawłoć późna i kanadyjska? Czy pospolita i kanadyjska?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.