Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

michal79

Użytkownicy
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

michal79 last won the day on January 23

michal79 had the most liked content!

About michal79

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Michał
 • Lokalizacja
  lubelskie i mazowieckie
 • Typ ula
  Wlkp

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A mój kolega ma inaczej w swoich 40tu rodzinkach. Chyba jego pszczoły nie czytały tych badań i ogólnie w internetach...
 2. Proszę bardzo kolego Beeman. :) Parafina i inne dodatki kosztują 0kg miodu. Być może stąd różnica w cenie wosku własnego i kupnego.
 3. A ja dzisiaj stałem pod bzyczącym drzewem.
 4. Patrząc na zimę i kwitnienie, to raczej jest normalne. *Z zastrzeżeniem, że Mazowsze. U mnie wszystkie naparzają z pyłkiem, jakby się do czegoś spieszyły. Wszystkie. A do czego się spieszy żywe stworzenie? Do rozrywki.
 5. Wierzba, Podbiał, Mniszek... jedno pewne, że leszczyna już raczej nie Nie głupie, mądre, tylko latają jak głupie.
 6. Przy jakiej pogodzie? Dzisiaj latały jak głupie z pyłkiem jakimś. Raczej też nektar jakiś był.
 7. Zgodnie z zacytowanym przeze mnie artykułem, pszczoły uczyły się miejsca występowania pożytku, po czym połowę pszczół poddawano silnemu polu magnetycznemu, a drugą połowę nie. Pszczoły namagnesowane nie były w stanie trafić z powrotem do miejsca pożytku.
 8. Taka jest podobno tradycja, że musisz im teraz to powiedzieć. Stanąć przed ulami i przekazać (pukanie w ul może o tej porze być lekką przesadą). http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/wierzenia-o-pszczolach-w-tradycji-ludowej-lubelszczyzny/
 9. A kolesiowi w Swindon UK, który ma pszczoły bez chemii od kilkudziesięciu lat, niedawno spalił ktoś laboratorium (inseminował, badał wirusy, takie tam).
 10. Harcerz, dziękuję za ten film. Zgadzam się, że wdrażamy w ch..j rzeczy, które nie są przebadane odpowiednio. Na hurra, żeby jak najszybciej się zwrócił wynalazek. To jest chore. Począwszy od zupy z nietoperza w lokalnej knajpce w Wuhan, na neonikotynoidach skończywszy. Potem dopiero masa licznych i błyskotliwych prac naukowych, ludzkie nieszczęście i presja społeczna sprawiają że producenci rakiem i z uśmieszkiem wycofują się z chybionych pomysłów. Czy tak będzie z 5g? Nie wiem, głos w youtubie nie jest dla mnie wiarygodny do budowania sobie wizji świata, bo teraz każdy cwaniak może sobie założyć kanał i zyskać milionowy zasięg ubierając w naukowe terminy dowolną bzdurę. Nie wykluczam jednak, że ziomek ma rację. Kilkadziesiąt lat temu okazało się, po tragedii dziesiątek tysięcy ludzi w USA, że człowiek ma na coś w swoim rozwoju prenatalnym okno, które trwa ok 2 tygodnie (!!!) Kontakt z tym czymś poza owymi dwoma tygodniami niczym się nie objawiał. Ale jeśli nastąpił właśnie w owym czasie, rodził się zdeformowany. Postęp to coraz większa odpowiedzialność, tak jak patrzenie "postępowi" na ręce. https://physicsworld.com/a/honey-bees-navigate-using-magnetic-abdomens/ Czy ktoś zaobserwował też, że wiele pszczół jako cel wybiera sobie telefon komórkowy?
 11. No nigdy nie widziałeś pszczelich płuc?? Są zaraz obok pęcherza pławnego.
 12. Samoloty zaczęły omijać moje niebo szerokim łukiem... Zero smug normalnie.
 13. E tam, włączmy się. Ja w zeszłym roku zainstalowałem obok uli to: I powiem Wam mrówki i komary się wyniosły. A pszczoły zaczęły lepiej wyglądać !!!
 14. No i Tadek przebrnąłem przez te 11 stron, ale znalazłem w Twoich postach na początku głównie porady techniczne (że od środka pokostem, że pszczoły nie zgryzają jak mają luźno itp.). W dalszych wypowiedziach widzę rosnącą polemikę, irytację lekką wręcz. Ale zero o tym, jak trzymasz pszczoły zimą. Jedyne co, to znalazłem że dennicę osiatkowaną na fotce masz, to się upewniłem. Odpowiesz mi zatem, co na parterze Twoje pszczoły miały w Twej próbie porównawczej? Ślicznie proszę...
 15. Kurde, już czytałem, ale nie pamiętam ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.