Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

daro

Użytkownicy
 • Content Count

  3,988
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  173

daro last won the day on July 14

daro had the most liked content!

Community Reputation

1,103 Mistrz pszczelarski

About daro

 • Rank
  SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Pszczelarz
 • Lokalizacja
  podlaskie
 • Typ ula
  Dadant

Recent Profile Visitors

2,143 profile views
 1. dokładnie A co to jest ten wekend ? Ja nocami pracuję , zawijam te cukierki w sreberka . 🤣
 2. Albo od Robiego 🤣 Ten ci i na czołganego dotrze . Tyle że arbeit macht frei 😀
 3. Ja czytać umiem . Sens tego zdania jasny . Przestałem się bawić w uliki . Chce może ktoś ramki dadant 1/2 za darmochę . Sułkowski hoffmanowskie mona sobie dezynfekować . Chorób nie było .
 4. No popatrz Pan , człek całe życie się uczy .
 5. Jest przypał i robi więcej szkody niż pozytku , pomimo żem z rodu Stańczuków . Nie ma żadnych kanonów w pszczelarstwie bo to nie korporacja co najwyżej można sobie kogiel mogiel ze swoich klejnotów utrzeć . Jak się zaczyna trudno o wyważenie gdzie leży prawda . YT i wiedza tam zawartą to można sobie 4 litery podetrzeć . Nie powiem znajdują się perełki ale to znajdują . Trzeba mieć wiedze aby znaleźć .
 6. A w 33 stopnie to ma być stały ? Bedzie rzadki . Ostygnie z skrzepnie
 7. I też ich miłośnicy zapominają że budowane były z myślą o apis cerana nie melifica . Uniwersytet .
 8. Kolego a co to ma do rodzaju ula ? Badanie powinno być jednocześnie prowadzone na barciach . Być może wyniki w barciach były by jednakie .
 9. Kontynent obcy pszczole jako gatunku obcego . Gatunek obcy = brak patogenów Chybologia stosowana .
 10. Toż tłumaczę mu że badań się nie zestawia .Można się opierać o wcześniejsze badania w jakimś temacie przyjmując ich wyniki jako podstawę .
 11. No właśnie dlatego że nie rozumiesz .Przeczytaj to co Ci napisałem - metodologia badań . Dla Ciebie 2 + 2 to nie 4 a 5 . Nie zestawia się badań , to badacz może się podpierać czyimiś badaniami a nie Ty. Badania to nie puzzle tu się niczego do siebie nie dopasowuje . Jak coś do siebie dopasowujesz to nie są badania . Badacz bada prawdę OBIEKTYWNĄ . Badacz stawia pytanie i szuka na nie odpowiedzi . Nie odpowiedziałeś mi na pytanie gdzie są jaskinie . Krainka to pszczoła górska żyje też w jaskiniach . zresztą pszczole nie potrzebne są ściany barci czy ula . Potrzebna jest ciemność i brak przeciągów .
 12. Nic nie rozumiesz . Jedna badanie o kolorze konia drugie o zdrowotności kopyt . Z tego kujesz twierdzenie że gniadosze mają zdrowsze kopyta . Jedno badanie rzekomo o dzikich teraz niby dzikich . To dzikie siedliska czy takie jak badacz uznał za dzikie ? Drugie badanie o występowaniu SPOR zgnilca amerykańskiego w pasiekach . Nie podważam ni jednego ni drugiego badania podważam Twoją syntezę a raczej zlepek i Twoje wnioski . Metodologia pracy badawczej poczytaj sobie . P.S. A co z pszczołami z jaskiń tudzież kominów , otworów między ściennych ?
 13. Nie tak się prowadzi badania .To Twoje wnioski niczym nie poparte . Tak koszka jest higieniczniejsza 2 -3 lata i do pieca . Gdzież on te dzikie siedliska znalazł? Barci nie ma już ze 150 - 200 lat. W dobie internetu pełno uczonych , pszczoły sprowadzają do parteru . Te słynne z mania opowieści pszczoły od chłopa zza stodoły pod Zambrowem ( ja mam podobnie ) 🤣 Dzikie zwierzę zawsze jest zdrowsze od tego hodowlanego . Ano dlatego że taką chorą krowę chłop leczy a takiego chorego żubra wsuwają wilcy .
 14. Czyli naciągasz jak gumę w gaciach . To jak ze stringami ,można założyć je naciągając gumki na uszy i twierdzić że chodzenie w nich jest bolesne . To co sugerujesz jest szarlatanerią . Prof. Pohorecka badała poziom zakażenia zgnilcem a nie wpływ typu ula na poziom zakażenia zgnilcem w różnych typach uli . Barć zarażona zgnilcem to taki rozsadnik choroby .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.