Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

daro

Użytkownicy
 • Content Count

  3,993
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  173

Everything posted by daro

 1. Teraz pobudzająco , pszczoły zawsze powinny mieć zapas pokarmu w plastrach . To teraz budowane są wiosenne zbiory . Podkarmia się na zimę jesienią . Zalewając teraz gniazdo nie dając miejsca na czerw na wiosnę kup zmiotkę .
 2. To półprawda , przyczyn jest więcej .Leczenie farmakologiczne to leki przeciwzapalne . Podobnie działa jad pszczeli . Ale co to za różnica, pracę doktorską piszesz Błażeju ? Jad pszczeli działa na choroby układu ruchowego , dziadek o lasce jak dostaje dobrą porcję w podskokach bez laski opuszcza tren pasieki .
 3. Za młody jestem . Znałem kobietę która zmarła w wieku 87 lat i do śmierci chodziła w szpilkach . Zastrzyki z jadu pszczelego sprowadzała z Francji . My mamy za darmo to nie teoria a fakt po to pozyskuje się jad pszczeli i robi zastrzyki z niego izolując białko odpowiedzialne za reakcję alergiczną .
 4. Robi to do rana taka odległość będąc niedysponowanym . No tak szybko bo po drodze nie ma miejsca na koncerty. 🤣 Wszystko w rękach szefowej
 5. dokładnie A co to jest ten wekend ? Ja nocami pracuję , zawijam te cukierki w sreberka . 🤣
 6. Albo od Robiego 🤣 Ten ci i na czołganego dotrze . Tyle że arbeit macht frei 😀
 7. Ja czytać umiem . Sens tego zdania jasny . Przestałem się bawić w uliki . Chce może ktoś ramki dadant 1/2 za darmochę . Sułkowski hoffmanowskie mona sobie dezynfekować . Chorób nie było .
 8. No popatrz Pan , człek całe życie się uczy .
 9. Jest przypał i robi więcej szkody niż pozytku , pomimo żem z rodu Stańczuków . Nie ma żadnych kanonów w pszczelarstwie bo to nie korporacja co najwyżej można sobie kogiel mogiel ze swoich klejnotów utrzeć . Jak się zaczyna trudno o wyważenie gdzie leży prawda . YT i wiedza tam zawartą to można sobie 4 litery podetrzeć . Nie powiem znajdują się perełki ale to znajdują . Trzeba mieć wiedze aby znaleźć .
 10. A w 33 stopnie to ma być stały ? Bedzie rzadki . Ostygnie z skrzepnie
 11. I też ich miłośnicy zapominają że budowane były z myślą o apis cerana nie melifica . Uniwersytet .
 12. Kolego a co to ma do rodzaju ula ? Badanie powinno być jednocześnie prowadzone na barciach . Być może wyniki w barciach były by jednakie .
 13. Kontynent obcy pszczole jako gatunku obcego . Gatunek obcy = brak patogenów Chybologia stosowana .
 14. Toż tłumaczę mu że badań się nie zestawia .Można się opierać o wcześniejsze badania w jakimś temacie przyjmując ich wyniki jako podstawę .
 15. No właśnie dlatego że nie rozumiesz .Przeczytaj to co Ci napisałem - metodologia badań . Dla Ciebie 2 + 2 to nie 4 a 5 . Nie zestawia się badań , to badacz może się podpierać czyimiś badaniami a nie Ty. Badania to nie puzzle tu się niczego do siebie nie dopasowuje . Jak coś do siebie dopasowujesz to nie są badania . Badacz bada prawdę OBIEKTYWNĄ . Badacz stawia pytanie i szuka na nie odpowiedzi . Nie odpowiedziałeś mi na pytanie gdzie są jaskinie . Krainka to pszczoła górska żyje też w jaskiniach . zresztą pszczole nie potrzebne są ściany barci czy ula . Potrzebna jest ciemność i brak przeciągów .
 16. Nic nie rozumiesz . Jedna badanie o kolorze konia drugie o zdrowotności kopyt . Z tego kujesz twierdzenie że gniadosze mają zdrowsze kopyta . Jedno badanie rzekomo o dzikich teraz niby dzikich . To dzikie siedliska czy takie jak badacz uznał za dzikie ? Drugie badanie o występowaniu SPOR zgnilca amerykańskiego w pasiekach . Nie podważam ni jednego ni drugiego badania podważam Twoją syntezę a raczej zlepek i Twoje wnioski . Metodologia pracy badawczej poczytaj sobie . P.S. A co z pszczołami z jaskiń tudzież kominów , otworów między ściennych ?
 17. Nie tak się prowadzi badania .To Twoje wnioski niczym nie poparte . Tak koszka jest higieniczniejsza 2 -3 lata i do pieca . Gdzież on te dzikie siedliska znalazł? Barci nie ma już ze 150 - 200 lat. W dobie internetu pełno uczonych , pszczoły sprowadzają do parteru . Te słynne z mania opowieści pszczoły od chłopa zza stodoły pod Zambrowem ( ja mam podobnie ) 🤣 Dzikie zwierzę zawsze jest zdrowsze od tego hodowlanego . Ano dlatego że taką chorą krowę chłop leczy a takiego chorego żubra wsuwają wilcy .
 18. Czyli naciągasz jak gumę w gaciach . To jak ze stringami ,można założyć je naciągając gumki na uszy i twierdzić że chodzenie w nich jest bolesne . To co sugerujesz jest szarlatanerią . Prof. Pohorecka badała poziom zakażenia zgnilcem a nie wpływ typu ula na poziom zakażenia zgnilcem w różnych typach uli . Barć zarażona zgnilcem to taki rozsadnik choroby .
 19. Kiedy wiosna ? Po drugie wiosną ( maj połowa ) to pindowata rodzina dla mnie . Po trzecie - wiek wcześniej . Banialuki. Pszczoła bez ingerencji człowieka już nie istnieje . Mozna się spinać na YT ale taka jest prawda . Z wielu powodów . Rozbieralność ula jest po coś , grzebać w nim teżnikt nie musi. Ja nie grzebię . Ciągłość zasiedlenia to nie to samo co te same pszczoły . Kolega nie kłamie ,może ,ale nie zdaje sobie sprawy .Już takich guru świat widział . Konkretnie- ? Ja też nie mam zgnilca i chorób w plastiku . Nie głodzę pszczół goląc ich do zera z miodu . Tak jak ludzie dobrze odżywieni są odporni na choroby . Człowiek zagłodzony w lipcu złapie katar . U mnie 2 . Dlaczego tylko 2 ? To profesory badając apis cerana zafundowali nam te g. Czytałem że znów jakieś debilne eksperymenty prowadzili z następną zarazą . Nie zapominaj że dla co poniektórych to sposób zarabiania pieniędzy na życie . Oni liczą i cenią swój czas . Ale baw się , nie krzywdź tylko pszczół.
 20. To nie taka pszczoła . Pszczoły się zmieniły . Książki taką pszczołę nazywają dziką . Apis cerana , dorsata . Czerw w środku pierzga dookoła na końcu wianek miodu . Jak nie starczało miejsca a był luz w dziupli , jaskini budowały z boku plastry z pokarmem . Podrzynanie plastrów . Tyle że pszczoła obecna dostosowana do uli a zwłaszcza nadstawkowych pcha pokarm pond czerw . W ostateczności bogatego roku obok kuli czerwiu ale nigdy na dole plastra . Nie poderżniesz . Bywa że zapomniane geny się odzywają i pokazuje się taka rodzinka która wali po staremu . Ale bywają .No i siła rodzin , napisane w starych książkach jakie to kiedyś były zamorki . Na starość przypomina się dzieciństwo i mi się przypomina jak silne były dawniejsze rodziny u pradziadka . Przegląd u ,, borówki ,, i cała rodzina w przednich 3 plastrach ( ciepła zabudowa ) . Silna rodzina . 😁. Podobnie na siłe robienie barci . Po co ? Dla zabawy ? To już lepiej klocki i to drewniane .
 21. Poczytaj stare książki , tam napisane że dawniej pszczoły nie osiągały takiej siły , wielkości , jak obecnie . Nie tylko lokalne . Robiono też takie þół ,,nadstawki ,, pod koszkę .
 22. Ja to nazywam Ule Pana Stasia . Dali stolarzowi węzę i stolarz zrobił . Ule fajne , tyle .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.