Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

mariopalmeral

Użytkownicy
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

mariopalmeral last won the day on May 28 2016

mariopalmeral had the most liked content!

Community Reputation

32

About mariopalmeral

 • Rank
  100% Domownik
 • Birthday 10/08/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Mariusz
 • Lokalizacja
  Głuchowo
 • Typ ula
  Gospodaruję na wielkopolskich po prostu patriotyzm.

Recent Profile Visitors

1,047 profile views
 1. Środek owadobójczy działa na owady zjadające drewno.Ale nie dajmy się zwariować nikt nie impregnuje drewna na wskroś,a kolor to tylko że drewno było w impregnacie.Impregnat jest na powierzchni razem z kolorem.Gdyby było zaimpregnowane na wskroś kolor musiał by dojść do środka belki.Wystarczy przeciąć belkę i zobaczyć jak głęboko sięga kolor i masz wizję penetracji impregnatu.W każdym razie moje pszczoły mają się dobrze ,korpusy buduję od 2012 .Pierwszy ul kupiłem drugi dostałem w klapkach jak od Adama Słodowego "zrób go sam" później sam zacząłem budować. (:
 2. Mnie również nie przypadła ta elektronika do gustu .Jak czytałem w opisie tego urządzonka nie trzeba zaglądać codziennie do pasieki.Rozumiem że chodzi o pasieki towarowe 200 pni + .Ale jak ktoś ma 10 to raz w tgodniu z przyjemności zajrzy .
 3. Co koledzy i koleżanki sądzicie o tym projekcie ,przyda się czy to tylko pomysł elektroników na zdobycie nagrody. http://projektmaja.com/#about
 4. ja w jednym ulu celowo przeprowadziłem cichą wymianę .Matka była tak słaba że nie potrafiła zapełnić 20 ramek Wlkp.pszczołą.Po zauważeniu mateczników został najurodziwszy matka się wygryzła rujki nie było jutro jadę sprawdzić stan rodzinki i pasieki.
 5. Nie znam tego ula ale znam wymiary ramki podaj ile ma być ramek w korpusie a podam ci wszystkie wymiary do budowy korpusu .
 6. Jeśli masz swoje matki możesz je podać bezpośrednio po wygryzieniu są dla pszczół niewidzialne jako matki ,napewno nie pocztowe jednodniówki. jeśli potrzebujesz tylko matkę dobrej jakości podajesz matecznik na wygryzieniu 99% przyjęć. Testowane na ramkach nie wiem jak w skrzynce bez ramek.
 7. Po pierwsze sprawdź czy nie zalały nakropem ramek w gnieździe.Jak zalały to znaczy że w dupskach i się gotuje i będą sie roić o czym świadczy nadmiar czerwiu trutowego.Ile jest czerwiu w ogóle czy sam kryty czy może otwarty w małych ilosciach tam gdzie nie ma nakropu?
 8. U mnie koło Poznania przy krajowej piętce daje czadu od 25-go ale mój sad akacjowy przy pasiece zaczyna się dopiero rozwijać ale to jak co roku.Mam nadzieję że będzie jak w zeszłym roku.Robinie mają po jakieś 10 12 metrów wysokości jest ich sporo .Wzeszłym roku byłem zmartwiony bo pszczół nie było na nich widać zbyt wiele a okazało się że przybytek był niesamowity i po wirowaniu piękny kolor czystego miodu akacjiowego.
 9. Może ktoś przełożyć to na polski zrozumiały dla zwykłego pszczelarza ? Z dniem 1 stycznia 2016 roku w Polsce zaczną obowiązywać przepisy ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw regulującej opodatkowanie sprzedaży bezpośredniej. Ustawa wprowadza zmiany do pięciu ustaw, tj.: ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych; ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne; ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej. ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych; ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa; Wprowadzane zmiany pozwolą na zaliczenie przychodów z realizowanej przez rolników tzw. sprzedaży bezpośredniej do przychodów z innych źródeł w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz na wprowadzeniu możliwości ich opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, przy zastosowaniu stawki w wysokości 2% przychodów, jeżeli w roku poprzedzającym rok podatkowy uzyskali z tej działalności przychody nieprzekraczające 150 000 euro rocznie. Zastosowanie powyższych uregulowań jest możliwe w przypadku osiągania przychodów ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy, hodowli lub chowu, z wyjątkiem przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych uzyskanych w ramach prowadzonych działów specjalnych produkcji rolnej oraz produktów opodatkowanych podatkiem akcyzowym na podstawie odrębnych przepisów, jeżeli: 1. sprzedaż nie jest wykonywana na rzecz osób prawnych, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej lub na rzecz osób fizycznych na potrzeby prowadzonej przez nie pozarolniczej działalności gospodarczej; 2. przetwarzanie produktów roślinnych i zwierzęcych i ich sprzedaż nie odbywa się przy zatrudnieniu osób na podstawie umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło oraz innych umów o podobnym charakterze; 3. sprzedaż następuje wyłącznie: a) w miejscach, w których produkty te zostały wytworzone, na targowiskach, przez które rozumie się wszelkie miejsca przeznaczone do prowadzenia handlu, z wyjątkiem sprzedaży dokonywanej w budynkach lub w ich częściach; 4. prowadzona jest ewidencja sprzedaży. Ponadto w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej w art. 3, który zwalnia z obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej i stosowania zapisów ustawy, uwzględniono działalność rolników w zakresie sprzedaży, o której mowa powyżej. Ustawa z dnia 9 kwietnia 2015 r. wprowadza nowe uregulowania prawne w zakresie opodatkowania sprzedaży bezpośredniej. W trakcie notyfikacji w Komisji Europejskiej i opracowywania są obecnie również krajowe rozporządzenia dotyczące uwarunkowań sanitarnych przy sprzedaży bezpośredniej.
 10. Czyli jak jestem pszczelarzem z zarejestrowaną sprzedażą bezpośrednią miodu z własnej pasieki to nie płacę tego podatku?
 11. ja mam po cztery jak pisałem 30 do 35 ramek po co ograniczać matki jak miód mogą nosić ,jak będzie trzeba to i piaty dostana .zazimuję na trzech przed rzepakiem puszczam rujkę mam pszczołę na dwóch korpusach z młoda matką i piękne nosi miód co roku moda matka.
 12. Ot cośik nowego jak noszą to się nie wiruje?U mnie się wiruje i robi miejsce na nowy nakrop.A potem dziwne pytania dlaczego mi się pszczoły wyroiły.
 13. przekładaj ramki z węzą do gniazda a gniazdowe do modni .Rada na przyszłość przed rozpoczęciem nektarowania rzepaku przekładaj ramki z czerwiem do miodni a w gniazdo węzę .Ja w tej chwili mam po 30 do 35 ramek w ulach wielkopolskich ,gniazdo na 10 ramkach.
 14. Witam doszły mnie słuchy że jeśli mam zgłoszona sprzedaż bezpośrednia to od 2016 muszę odprowdzać podatek w wysokości 2% od sprzedarzy do US?
 15. Na pewno śmieszne zdarzenie ale czy prawdziwe? Z punktu widzenia pszczelarza pewnie nie .Dlaczego otóż matka zamknięta w aucie nawet przez pomyłkę co może się zdarzyć nieroztropnemu pszczelarzowi nie ma możliwości wymiany feromonów ze świtą która nie przekaże ich rojowi.Jeśli ktoś w to wierzy niech zabierze matkę włoży do słoika z zapasami i pszczołami towarzyszącymi zakręci go i postawi obok macierzaka,ciekawe czy oblepią słoik czy odciągną mateczniki?Jak dla mnie koleś chciał zabłysnąć użył feromonów aby zwabić rój któremu odebrał matkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.