Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Krzychu1

Użytkownicy
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

About Krzychu1

 • Rank
  Prawie domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świętokrzyskie Stajl :)
 • Typ ula
  Warszawskie Zwykłe
 1. Są pierwsze jajka. Matka śmiga po plastrach i wszystko jest na dobrej drodze.
 2. Dziwna ta rodzinka naprawdę. Sporo czerwiu trutowego troche normalnego. Matki nie widać. W między czasie dokłądałem im ramek z czerwiem tak ze jest to normalny odkład. Wczoraj wstawiłem mateczke wyhodowaną na swoje potrzeby zobaczymy co będzie. Jeśli przyjmą i zacznie czerwic wszystko będzie OK. Jeśli nie to połacze z inna rodzinką. Edit Matkę juz uwolniły i chodzi sobie po plastrach. Teraz trzeba poczekać .
 3. Jest troche czerwiu trutowego, troche zwykłego od wczoraj zasklepiają, większość nadmiaru jaj jest posprzątane. Larwy są tam gdzie były głównie pojedyńcze jaja na środku plastrów.
 4. Krzychu1

  ..

 5. Nie ma przerw jak jest usiane to wszystko po kolei. Krainki jak mi czerwią to od dołu do góry czsami nawet nie ma paseczka miodu.
 6. A bo ograniczone gabaruty fotki są. Jaja są na wieksxości powierzchni plastra. Jak przy normalnych czerwieniu. Są na dnie komórek. Wiekszość jest idealnie na środku plus kilka z brzegów ale na dnie. Jest dużo komórek z pojedyńczymi jajkami. To samo jest w płytszych komórkach jak i w najglebszych po miodzie. Dlatego nie uważam ze to trutówki. Dołożone mają 2 plastry jutro zobacze co się bedzie działo. Dam jej kilka dni jak się nie poprawi to połącze z inną rodziną. Bo zapomniałem jaja są składane w elipsach/prostokatach i do samej góry, dół ramek jest pusty jak przy "standardowej" matce. Ntak jest na każdej z jajkami, nie ma nigdzie porozrzucanych jaj.
 7. W piątek aani jednego jajka i matki w tym odkładzie nie widziałem, włożyłem kawałek plastra z jajami i w sobotę te jajka zniknęły, ale znalazłem jedno w innej częsci palstra. Dostały syrop. A dziś ok 4 ramkek jajek!!! wściekła się ale i tak jej znależć nie mogłem chyba zgubiła opalitek. Sporo komórek było gdzie było po 2-6 jaj!!! ale w srodkowej części palstrów już było po jednym jakjku.
 8. Tak zrobie bop i tak trzeba będzie je zasilić. NA lipie może się rozkręcą. A dziś podkarmianie bo pogoda do d...
 9. kilka jaj było tak jak wcześniej. Wcześniej podkarmiałem, ale teraz tez zaczne bo już po akacji i rzepaku jarym. A do lipy ok tygodnia brakuje Mam dwa odkłady przełożone do docelowych uli w środę poprzedniego tyg i wypuszczone matki. W jednym juz w poniedziałek były pierwsze jaja w drugim nic do tej pory. Pszczoły spokojne jak w opisywanym wyzej ale ani matki nie widać ani jaj,
 10. No właśnie nieczerwi. I tak jak słyszałem że wiele w tym roku jest takich odkładów gdzie matka jest a czerwiu zero.
 11. DZis znalazłem matkę zupełnie przypadkiem.
 12. A tak z ciekawostek akacja u mnie kwitnie juz ponad 2 tyg, stare duz e drzewa przekwitły a młodsze ciagle kwitną i do tego rzepak. Lipa czeka jeszcze troche ale będzie kwiatu sporo.
 13. No właśnie zwykły czyli nie trutowy JAjek niezauważyłem ale jest kilka świeżych larw. Na szybko tyko zerknołem czy zasklepiają , nie przyglądałem się bardzo dokładnie.
 14. Rodzinka jest jak zwykły odkład. Zajrzałem na szybko i czerw kryty jest zwykły, a matki za cholere znaleźć nie mogę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.