Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zdzich123

Użytkownicy
 • Content Count

  246
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

zdzich123 last won the day on March 7

zdzich123 had the most liked content!

About zdzich123

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zdzisław
 • Lokalizacja
  okolice Piły
 • Typ ula
  wlkp 10 ramk-korp

Recent Profile Visitors

270 profile views
 1. A gdzie jest napisane że nowicjusze nie mogą wprowadzać swoich przemyśleń .Gdzie z kolei jest powiedziane że dziadkowie wiodą prym w rozwoju świata , jeśli by tak było to byśmy dalej grzebali w barciach , po kiego grzyba ktoś trudził się i wymyślał ule , np. wlkp pełny potem 18 wlkp .Trzeba było jechać tak jak robili nasi dziadkowie czy pra.pra .
 2. Gdyby nawet życzenia były naj . naj - wszystko za póżno , są już na moim garnuszku , do wiosny .
 3. I bardzo ładny i solidnie zrobiony z tego co widać .Kombinezon taki ma być , nie powinien być obciysły .Swobodne ruchy i więcej powietrza w środku a to jest ważne .
 4. No to ja teraz załaduję bombę .Też postanowiłem dać paski ale -czyste EKO .Przykrycie korpusów coś w rodzaju płótna , kocyka ponad miesiąc temu załadowałem do mrowiska , i teraz będę to dawał na górę korpusu - na to folia .Ot taka kombinacja .Ktoś coś takie dziwadło kiedyś próbował ?
 5. Ja jutro biorę jeśli coś będzie do wzięcia i karmię .Ta pogoda całe plany mi popsuła , zawsze ostatnie miodobranie robiłem z kręceniem ziołomiodu teraz wszystko się rozeszło w czasie , zawsze to jedno mycie mniej .Pięknie chodziły ostatnimi dniami , gdzieś widocznie była spadż , przyszła burza i nawet nie wyjrzą z ula .
 6. Iwonko, pszczelarstwo to nie rewia mody . Tak jak mówi u nas jeden - mniej krągłości to bezpieczniej , pszczoła wyczuje ciepło i pot .
 7. To nie oznacza , że wszystko co stosujemy jest logicznie wytłumaczalne .Samochody też są używane ileś tam lat , chociaż trują środowisko.
 8. To prawda .Przez kilka dni pszczoły chodziły jak szalone , dzisiaj zaglądam , pojedyncze komórki do połowy wypełnione . Może na drugiej miejscówce lepiej . W połowie tygodnia ostatni gwizdek , jeśli coś będzie , biorę .Jak nie to karmię .
 9. Właśnie zauważyłem wieczorem na lipie pszczółki , powinno być dobrze .A przeglądając ule miałem dokarmiać .
 10. Może to ze względu na wybory , aby zmniejszyć frekwecję .
 11. Witaj . Iwonko do rozpalania to ja używam zwykłej gazety i dobrego próchna .Ale sprawdż w podkurzaczu czy masz ustawioną centralnie rurkę z miecha w otwór w podkurzacza , bo może jest trochę przesunięty ,i wiatr leci obok otworu - zamiast do środka .W każdym podkurzaczu powinno też być sitko na spodzie paleniska , lepszy ciąg powietrza no i nie przysłaniaj wylotu , będzie się nalot osadzał .Właśnie zauważyłem , że nie ma rurki wcale -nawet zwykły wężyk w miarę sztywny powinnaś włożyć w otwór miecha .
 12. No i Twoja racja znowu ,dobrze że mnie uświadomiłeś .Czy ja wyglądam na takiego co się z koniem kopie ? Pozdrawiam
 13. Wróci i tutaj , zatrzymała się tam na pogaduchy .
 14. Jako były szef gorzelni pierwsze słyszę o takim czymś .Chyba , że to jakaś nowość dla leśnych wytwórni .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.