Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zdzich123

Użytkownicy
 • Content Count

  324
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

zdzich123 last won the day on March 7 2020

zdzich123 had the most liked content!

Community Reputation

121

About zdzich123

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zdzisław
 • Lokalizacja
  okolice Piły
 • Typ ula
  wlkp 10 ramk-korp

Recent Profile Visitors

1,066 profile views
 1. Każdy produkuje co uważa za słuszne i godne polecenia , czym się różni bez zalany miodem od soku z pokrzyw przerobionym i miodem ,czy jakąś domieszką syropu cukrowego , chyba tylko tym że w Twojej miksturze trzeba to ziele wydłubywać z zębów . Robiłem swego czasu takie '' ziołomiody '' ale zakończyłem mimo żę miałem na to klientów , zbyt dużo roboty a mały zysk . Tu widzisz nieczyste interesy a co powiesz o tych wszystkich herbatkach sprzedawanych nawet w aptekach , skąd one pochodzą na pewno z czystych ekologicznie Mazur albo z przydrożnych lip możę , po których krążą elektryczne gabloty . W najlepszej wersji z poletek rumianku uprawianego miedzy zagonami rzepaku , który tylko czystą wodą się odkurza .Robiąc ziołomiód odbiorca wiedział co jest z czego , a w sklepie czy aptece ktoś to wyjaśnia .
 2. Tadeusz , powiem tak - ja mam małą pasiekę i nie muszę się płaszczyć o jakieś tam drobne grosze . Jeśli ktoś chce , jego sprawa . Znam u nas chłopaków którzy mają po 150 uli . A miód sprzedają hurtem po 13 - 14 zł , pytam się co wy z siebie robicie , oczywiście sprzedaż hurtowa . Odbiorca rozleje w słoje i po 50 zł . To jak my mamy utrzymać ceny miodu , jeśli my sami nie potrafimy uszanować swojej pracy . Chyba , że ktoś liczy -dopłata 50 do ula razy ilość rodzin i to liczy jako zysk . A gdzie koszty naszych kręgosłupów , które wysiadają . Ja dzisiaj byłem ze swoim kręgosłupem i barkiem . A przecież większość z nas to dziadkowie . sił ubywa . Pozdrawiam .
 3. Wystarczy , że wprowadzi czterodniowy tydzień pracy albo i trzydniowy . Ale w zamian za poparcie jego poglądów będą kobiety szły do pracy w biedrze w niedzielę . Obiecał już dosyć .
 4. To prawie tak jak robią pośrednicy od węgla .W tym roku akurat wzrosły koszty amortyzacji na tyle że trzeba brać za węgiel 200 % lub 300 więcej . Czy ktoś podniósł tam pracownikom pensje o te 300% . ?
 5. Ja swój puszczam po 45 i jest OK. I tak chyba zostanie do końca tego roku .
 6. A dokładnie gdzie to cacko będzie stało ? ? Namiary poproszę . I śpij spokojnie .?
 7. Zakładając , że nie robimy sąsiadom tamtej lokalizacji psikusa i nie chcemy dać im w prezencie zgnilca . Oby dalej od siebie . To tak trochę żartem .
 8. Teraz tego nie jestem w stanie odszukać , ale w książkach pszczelarskich gdzieś wyczytałem , że dopuszczalne jest 2% cukru w miodzie . Bo i to jest logiczne , bo jak można zrobić taki zabieg , że dzisiaj wybieramy wszystek syrop zimowy , bo jutro pszczoły przyniosą już miodek świeżutki .Musielibyśmy wykałaczką wybierać z ramek gdzie jest czerw , bo może pszczoły przeniosą do miodni . Tylko który tak na 100% rozezna co jest świeże lub ile w tej komórce jest świeżego a ile syropu cukrowego . Ale tutaj widzę mamy specjalistów od wszystkiego .
 9. U mnie szaleją drugi dzień , noszą pyłek z tui , pierwszy raz widzę takie szaleństwo o tej porze roku , słychać je z daleka .Dennic jeszcze nie czyściłem , trochę jest za chłodno , co noc przymrozki . i to spore .Będzie dobrze .
 10. To niedostały ostrzeżenia sms -em , żeby nie chować się pod drzewami .
 11. Obejrzałem te filmy które Tadziu zamieściłeś , i muszę dodać do tego co pisałem wcześniej w poprzednim poście parę słów .Otóż miałem kiedyś taką sytuację jak wspomniał Tomek , że rodzina może się obsypać jeśli z jakiejś przyczyny przegapi przejście w drugą stronę ula . U mnie to podejrzewam była moja wina , było dosyć chłodno a ja tak z czystej ciekawości podchodziłem do ula i stuk-puku ,szumią i po chwili cisza -znaczy jest dobrze . Ale podejrzewam , że mógł się kłąb podzielić , bo pół rodzinki zostało na stronie bez pokarmu .Druga sprawa to woda w woreczku z ciastem , jej pszczoły nie wypiją do końca , ona powstaje cały czas jak pszczoły wchodzą i oddychają w tym woreczku .Normalnie ta para by uszła na zewnątrz lub w ocieplenie . Tak ,ze problem wody sądzę sam się rozwiązuje .
 12. A cóż ja mogę więcej dodać , po pierwsze i najważniejsze - każdy ma swoją szkołę , robi jak uważa , stara się prowadzić swoje rodziny odpowiednio do pożytków jakie posiada , sprawdzonej techniki działania w swojej pasiece . Piszesz , w środku zimy . To policz sobie ile czasu potrzeba od złożenia jaja do dorosłej pszczoły , to nie jest tak że matka zacznie dawać jaja i leci od pierwszego dnia po całej ramce , i to nie tej pierwszej pszczoły tylko całej populacji wnet , czym wcześniejsze masz pożytki tym musisz mieć więcej pszczoły a nie żeby ona dopiero brała się do rozwoju .Jeśli nawet będzie w którejś rodzinie nadwyżka pszczół , ramkę możesz przełożyć do innej rodziny . A co do środka zimy to nie patrz na kalendarz , a co powiesz jak niektórzy dają ciasto w połowie stycznia ? To może trochę przesada ale to jest tylko moje zdanie a nie tego co tak robi . Pisałem , że pokarmu mają dosyć , ale jak będzie przybywać pszczół to nie będę musiał latać zaglądać czy im wystarczy , tak jak to w którymś temacie aktualnie o tym mowa . Poszperaj w tematach to znajdziesz i na tym forum posty o dokarmianiu o różnej porze " zimy" Oczywiście przy dawnych zimach takie numery niebyły stosowane , ale mieliśmy inne wiosny .
 13. Ja też byłem dzisiaj u swoich dziewczyn , ale nie w celu podglądania ich co i jak , bo pokarmu mają sporo . Położyłem po 1 kg ciasta na ramki i niech się bawią , mam pożytki tylko wczesne to muszę mieć silne rodzinki . Osypu za dużego tam nie widzę , to powinno być dobrze .
 14. Witaj . Dobrze że wróciłeś , i bywaj tu , może wówczas będzie więcej sensownych postów . A nie tak , żeby pisał ktoś tylko dla pisania , przycierał byś trochę różki znawcom od dosłownie wszystkiego .Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.