Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zdzich123

Użytkownicy
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

zdzich123 last won the day on November 8 2018

zdzich123 had the most liked content!

About zdzich123

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zdzisław
 • Lokalizacja
  okolice Piły
 • Typ ula
  wlkp 10 ramk-korp

Recent Profile Visitors

160 profile views
 1. Witam Iwonko . Nazwa ładna to i pewnie będzie miodna .Pasiekę zorganizujesz póżniej , teraz szykuj beczki na spadż , bo w tamtych stronach to tylko spadż koledzy biorą. To tak żartem ,życzę powodzenia , pytaj -tu jest wielu znawców tego tematu .Ale zawsze wiadomości filtruj .
 2. Dodam może jeszcze jedno ,cieszymy się , że wierzby wczesne zakwitają i będzie miodek {nie tylko ze sztachet} -robale też wiedzą gdzie można się posilić możliwie wcześnie .A tak po prawdzie to nie wiem czy one wchodzą , zimują czy przylatują wcześnie na leszczyny .Jak były zimy ostre to również były- przynajmniej na moich leszczynach .No ale i starczyło i dla mnie .
 3. Coś tutaj zalatuje Kastą z którejś strony .Jest widać tylko jedna prawda objawiona .
 4. Ostatnia poważna pandemia była w 1918 przy hiszpance, a tam CFR to 2,5% - zmarło ~60 milionów ludzi. Złoty strzał dla wirusa to jest coś w okolicach CFR 3%, bo zbyt wiele szybkich zgonów nie sprzyja rozprzestrzenianiu. Oczywiście czasy i technologię mamy zupełnie inną, więc może wszyscy za miesiąc zapomnimy o temacie i oby tak było. Podobno Chiny zabroniły handlu "dziczyzną", więc jakiś + z tego wyjdzie. Trudno jest porównywać tamte czasy do tych ,sposób i ilość ludzi jeżdżących po całym świecie .Wówczas zarazę można było prędzej opanować, zamknąć krąg podejrzanych o nosicielstwo .Dzisiaj , gdy to wykryto ludzie są już na drugim końcu świata .Gdyby moment zarażenia był widoczny tego samego dnia to byłaby inna bajka .
 5. Pozwól , że dopytam - czy przygotowany środek można przechowywać i jeśli tak, to jak długo ?
 6. Może nie o miodzie rzepakowym ale o opryskach -niech tam ktoś wiedzie na jedno wąskie poletko np. fasolki z opryskiem . Co będzie ? Chyba , że to póżniejszy rzepak , ale i taki lubi oprysk .
 7. Jeśli przyjdzie ocieplenie klimatu na dłuższą metę to trzeba się liczyć z tym , że nasze rodzime odmiany tego nie wytrzymają , to co mamy zostać bez roślin .Pustynia ma być ? My jako ludzie też jesteśmy inwazyjni .
 8. I tutaj jest pies pogrzebany .A nie obijają się pszczoły w locie o siebie ? Czytamy - całe lato musiałem karmić , żeby przeżyły , ale czym , goły syropek .Pogoń za groszem -ale nie w ten sposób
 9. Tadek , widzę ,że masz skarpetki ale jednakowe a mój mikołaj przyniósł mi jedną skarpetkę w pszczółki a drogą w paski jak osa .
 10. Ja robię i będę robił w miarę możliwości i potrzeb .Jeśli ktoś bierze ode mnie to jest tego świadom, mówię co jest co .Ja nie muszę się ukrywać i mataczyć w pisaniu ,że jest inaczej , bo co koledzy na forum powiedzą ,a to trochę widać .Jeśli chodzi o podawanie pszczołom to ja preferuję wyciskane , gniecione lub miksowane składniki , zalane gorącą wodą .Mnie chodzi o to żeby nie tracić składników ,gdyż temperatura gotowania robi swoje .Pozdrawiam producentów ziołomiodów i nie tylko.
 11. Jedna mała uwaga .Do ziołomiodów nie powinno się używać soków przetworzonych lecz substancje prosto od roślin ,wyciskanych , mielonych , jak komu wygodniej i jakie ma możliwości ku temu .Pszczółki same sobie to przerobią jak będą uważały za najlepszy sposób.
 12. Jeszcze poproś o dobrą pogodę .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.