Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zdzich123

Użytkownicy
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

zdzich123 last won the day on November 8 2018

zdzich123 had the most liked content!

About zdzich123

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zdzisław
 • Lokalizacja
  okolice Piły
 • Typ ula
  wlkp 10 ramk-korp

Recent Profile Visitors

110 profile views
 1. Jak to możliwe , żeby teraz pszczelarz to zauważył -brak pokarmu . A gdzie ON był do tej pory .
 2. Może małe co nieco . Będzie z pół roku temu mówili w telewizorni , że mają w takich przypadkach kontrowersyjnych wprowadzać klauzurę ,że kupujący wie o następstwach takiej lokalizacji .I na to się zgadza .Tylko jak to udowodnić , że on wie o tym.? Należało by być w kontakcie ze sprzedającym i wiedzieć u jakiego notariusza to jest spisywane .
 3. Jak lać to dzisiaj -nie w przyszłym roku , że miał 150 z ula
 4. Dzięki Bogumił, już lecę po słoiki -super.😁
 5. To jest naturalne przy krystalizacji miodu , u mnie praktycznie jest tak przy każdym miodzie .Smacznego
 6. Ja nie chcę tu stawać po żadnej stronie ,ale no właśnie .U mnie dzierżawi rolnik 8 ha ziemi , zasiał rzepak i są dwa place żółte po ok. 30 ar.Tam nie było ani rzepaku ani gorczycy , więc -co to kwitnie .Podejrzewam , że może mieć wpływ na to klasa ziemi .
 7. Trochę dołożę do tematu .Trzymam rodziny na ciepło , 7-8 ramek ,za nimi zatwór -ramka obita zwykłą płytą w środku styropian ,bokami powietrze ma przejście jak to ramka .Mam dennice osiatkowaną ale tak na jedną -trzecią powierzchni .Otwory mam zimowe tzn na 0,8 na 15 długości .Na tylnej ściance ula mam porobione otwory -średnicy 4 cm , na zimę zostawiam uchylone tak na 1-1,5 mm.I stwierdziłem , że wilgoci brak .Powietrze omija kłąb i uchodzi tylnym otworem .
 8. No i słusznie , Tadziu pomoc należy się rozwijającym , którzy chcą rozwijać biznes a nie mają za co
 9. Może i ja dorzucę parę słów .Tak przegorzan jak i inne rośliny dziko rosnące najlepiej wysiewać w okresie ich dojrzałości ,w fazie wysypu . Od razu zebrać i wysiać.Tak je natura ukształtowała i tego nie zmienimy .Musi swoje odleżeć w ziemi lub nawet na ziemi i puści korzenie .Wysiewałem nawet na dzikie słabe łąki i daje sobie radę ze wschodem i wzrostem .Pozdrawiam
 10. Ja mam dennicę osiatkowaną ale tak tylko na 1/3 spodu , tak że tekturka zakrywa siatkę .Przez inne lata wkładałem specjalną zasuwę , ale nie zawsze ją zabierałem ze sobą i tak z konieczności zmieniłem system .Zawsze ją wkładam i wyjmuje , jest wgląd jaki jest efekt zabiegu .
 11. Jeśli mogę parę słów o ewodii .Mam 4 drzewka jeszcze małe .Przymarzają ,dwie mam na nieco lepszej ziemi i one przymarzają .Na słabszej słabo - ale rosną , zauważyłem , że na lepszej ziemi mają większe przyrosty i nie zdążą zdrewnieć ,pędy są do zimy zielone i marzną jak zielsko .Mam już je cztery lata i efekt mizerny W zeszłym roku jedna miała przyrost 2 metry .Tak 2 , w bespośrednim sąsiedztwie oczyszczalni eko . .Mam w gruncie i ratuje sytuację owijając na zimę .Zobaczymy
 12. Tadziu - dobry wybór , pychota .Nic lepszego na ból gardła , przeziębienie- ułatwia oddychanie .Wyrabiam sosnowy już kilka lat ,trochę upierdliwe skubanie tych otoczek, bo ja je usuwam .
 13. Mój wielokwiat poszedł po 35 a nektarowo-spadziowy po 40 .
 14. U mnie jeden pszczelarz podaje ciasto w pudełeczkach po lodach , margarynach ,czy innych opakowaniach. Nimi zakrywa całą długość otworu po beleczce i nie ma problemu ,że będą rabować .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.