Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

zdzich123

Użytkownicy
 • Content Count

  302
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

zdzich123 last won the day on March 7 2020

zdzich123 had the most liked content!

Community Reputation

103

About zdzich123

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Zdzisław
 • Lokalizacja
  okolice Piły
 • Typ ula
  wlkp 10 ramk-korp

Recent Profile Visitors

874 profile views
 1. U mnie ewodia zimę zawsze przetrzymała, marzła po majowych przymrozkach . W tym roku uchowała się bo nie było przymrozków .
 2. MANIO -tam chyba plajta , albo i ja mam blokadę , brak wglądu .
 3. Kto nie chce się szczepić jego sprawa . Szczepienie jest dostępne dla każdego i to darmowo , jeśli ktoś olewa wyciągniętą pomocną czyjąś dłoń to nie pozostaje nic innego jak tylko płacić .
 4. Kolego , kup sobie piec na ekogroszek , żeby jednocześnie był z możliwością palenia drewnem . I problem masz rozwiązany , kubik jakichś odpadów od produkcji uli , czy odpady z tartaku , i w razie W sprawa jest rozwiązana .
 5. Inaczej mówiąc nie liczymy pełnych lat tylko rocznikami .
 6. Jeśli miałeś prawdziwy oblot to raczej wybacz , ale już za póżno , mają to zapisane .Nawet jak zamkniesz wylotki na kilka dni ,po uwolnieniu mogą się uwiązać w pobliżu starego miejsca , a co jeśli będą chciały wyjść gdy zamkniesz .Raczej nikt nie da 100 % gwarancji , że pogoda zmusi je do spokojnego siedzenia w ulu .
 7. Pszczoła to rozumna istota , wie co ma kiedy robić , mrozów dużych niema się co spodziewać . Dodatkowo dzień robi się dłuższy już nie pora na zbite kule .A jeśli będzie zbliżało się ochłodzenie to wcześniej sobie przygotują lub się przesuną jak będzie sytuacja w ulu pozwalała . To nie pełnia zimy .
 8. Specjaliści nie chcą zabrać głosu to może ja parę słów napiszę . Po pierwsze co rozumiesz przez pojęcie przezimowane odkłady , bo ja tego nie kumam .Ile ramek obsiadają dwie , trzy . Jeśli tyle to po co takie licho trzymać przez zimę .Piszę tak bo moje odkłady idą do zimowli jako dobre rodzinki ,przynajmniej na tych sześciu ramkach , na czarno . Przeleczone , zakarmione z małym odpadem po zimie wiosną podejmują dobry rozwój .Nie chcę tutaj mówić , że są to megarodziny ,przekonałem się na własnej skórze , że zimowanie dużych rodzin przynajmniej u mnie żle wychodzi , najlepiej średniaki .Chyba , że jako przechowalnia zapasowych matek .
 9. Dzisiaj cieszyłem oko pełnym oblotem , dziewczyny robiły porządki . Jutro natomiast będzie wymiana dennic .Ważne , że wszystkie rodzinki żyją .
 10. Bo i tak robią , w zeszłym roku robiłem tak 4 ha po zrębie sprzed 10 lat . Pniaki były wysokie , że nie przejechałby ciągnikiem . A to że na 40 cm przemieli to powiedziałbym że bez sensu , ziemia będzie uprawiana to wszystko przegnije , możesz tak robić ale jakie to będą koszty .
 11. No proszę , tutaj chyba trochę przeginasz .Pszczoły przemieszczają się po kolei, jedna po drugiej co jakiś czas każda z osobna czy kłąb się przesuwa , jeśli kłąb idzie razem to niema takiej opcji żeby się podzielić . Chyba że brak pokarmu , ale twierdzisz że miały dosyć .Może być też tak że rodzinka jako silna jeszcze na jesieni wiążąc kłąb , zawiązała się lużno , nadchodzące zimno zmusiło je do zwarcia szeregów - i tak mogło się stać .
 12. Tutaj to mnie zagoniłeś w kozi róg . Jeśli matka nie zaczerwi w korpusach wyżej to po co ona w ogóle tam chodzi .?Tak piszesz , że więcej pracy z jej odszukaniem .
 13. Nic , jestem wczorajszy .
 14. Lubię takie czapy, tylko , że u mnie topnieją pośrodku .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.