Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

MDR

Użytkownicy
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

MDR last won the day on March 24 2017

MDR had the most liked content!

Community Reputation

8

About MDR

 • Rank
  100% Domownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Imię
  Maciej
 • Lokalizacja
  warmińsko-mazurskie
 • Typ ula
  Ostrowskiej

Recent Profile Visitors

523 profile views
 1. Oxytree to modyfikowane genetycznie paulownie, m.in. w Holandii, letalne, żeby się nie rozsiewały.
 2. Robercie jaką wagę ostatecznie kupiłeś?
 3. Robi_Robson właśnie chciałem Ciebie podpytać co będziesz robił, bo u mnie podobnie,... miałem pomysł, żeby jak dzisiaj będzie tak paskudnie jak wczoraj, to jutro co tyko w ulach zostało z miodu wywirować, bo później to i tak skrystalizuje. Co Ty na to? No i jak poznajesz który rzepak jest nektarujący, a który nie, po roślinie czy po tym co w ulu? Gdybym nie wirował miodu, to poproszę o podpowiedź co robić z najsilniejszymi rodzinami, które są na 3 korpusach Ostrowskiej, (bo odbudowały 2 korpusy węzy i w trzecim w piątek miały miód), póki co dostały 4 korpus węzy na wierzch, Czy przełożyć im węzę pod miód? Czy odkład? Z odkładami chciałem czekać do 19 - 21 maja końcówka rzepaku, ale przy tym zimnie mogą nie wytrzymać takiego napięcia, ...
 4. W taką pogodę szkoda czerwiu męczyć, wystarczy ramka z pierzgą albo zwykły susz, jak zmarzną to i na zapach węzy wejdą do rojnicy...
 5. Ziołomiód po lipie, jasne, ale pokrzywy majowe W taki wiatr jak dzisiaj, to tylko do 20 uli zaglądnąłem.
 6. Tadeuszu, zachęcony Twoim eksperymentem idę szukać pokrzyw. Niby wiadomo od dawna co i jak ale dzięki Wam się zmobilizowałem i też zaczynam z pokrzywami.
 7. Też tak robię, ule Ostrowskiej, na zimę 2 korpusy 7+7 albo 8+8 ramek, w trzecim podczas dokarmiania słoiki lub wiaderko (tzn. podkarmiaczki); po zakarmieniu pusty korpus na spód, tzw. poduszka powietrzna= mniejsza wilgoć i dźwigać nie trzeba, ale spinać pasami koniecznie. wiosną korpusy jak znalazł jeden mam kręgosłup. Robi_Robson i napatrzony na Twoją przyczepkę też chcę mieć swoje. Najlepiej większość pasieki, jeszcze lżej dla kręgosłupa .... byleby same nie odjechały w siną dal.
 8. MDR

  Autoklaw

  Tadeuszu, właśnie na taką odpowiedź liczyłem od Ciebie , dziękuję, ale może jednak ktoś ma autoklaw, nie sterylizator i podzieli się opinią. Swoją drogą stojaki pod ule, dennice, korpusy, powałki, daszki, i sporą część ramek robiłem sam z oszczędności, możliwości i dla fanu. Teraz już ramki kupuję, to może i do sterylizacji wosku dojrzeję, a może nie . Ach i kupiłem wręgi, czekam na styrodur 1m3 i korpusy porobię, ten typ tak chyba ma.
 9. Od dłuższego czasu przyglądałem się autoklawom, dostałem propozycję b. profesjonalną za 29 000 (90 litrów), temat mi przeszedł. Ostatnio znalazłem za prawie 3300 https://www.olx.pl/oferta/wytapiarka-wosku-pszczelego-autoklaw-sterylizator-z-plaszczem-wodnym-CID757-IDxXtjw.html#e2120ce190;promoted na 50 litrów. Może macie jakieś swoje przemyślenia w tym temacie? (póki zimno i do pszczół nie trzeba biec )
 10. Porównuję sprzęty, jakość wykonania, cenę, ..., i się zastanawiam co wybrać. Gdyby ktoś z Was miał cenną podpowiedź, to będę wdzięczny. (Nie określiłem o jaki sprzęt chodzi, celowo, ale raczej z półki premium).
 11. Około 6-5 lat temu powstało pole z oxytree koło Nowego Dworu Gd. W ciągu roku rosną tyczki po 2-3m, w zimie wymarzają i na wiosnę dalej próbują, z roku na rok coraz słabsze. Nie na nasz klimat, szkoda.
 12. Odświeżę. Z łubinu żółtego wtedy miodu nie było. Poszła koniczyna biała, o niebo lepiej dla pszczół i dla mnie. Teraz dopłaty się do motylkowatych ograniczyły, koniczyna zostaje.
 13. w 2003r. badania rzepaku ozimego różnych odmian były. Stare, ale może pomogą. Tam też trochę o mieszańcach. https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/pasieka-czasopismo-dla-pszczelarzy/104-pasieka-2-2003/1258-pszszczoy-na-rzepaku-obfito-nektarowania-rzepaku-ozimego
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.