Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

kris98

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kris98

 • Rank
  Nowicjusz na forum

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warmia i Mazury
 • Typ ula
  ul warszawski poszerzany i zwykły
 1. A dlaczego zabudowa ciepła to przy krainkach wada?
 2. Producent nie chce podać wymiarów no nie ma co się dziwić ... Szkoda Ale dziękuję
 3. Spodobał mi się ul warszawski korpusowy widziałem i szukałem wymiarów tego ula bo chciałem żeby stolarz wykonał mi takie ule czy ma ktoś może wymiary i rysunek techniczny takiego ula?
 4. czy są jakieś środki na motylice bo ten motyl bezkarnie chodzi sobie po ścianach jednego z moich uli, co zabije to za jakiś czas podczas przeglądu znów skądś sie pojawia.
 5. Bardzo dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam
 6. witam, chciałbym zasiać nostrzyk, gdzieś przeczytałem że pyłek z nostrzyka żóltego jest w pewnym stopniu trujący dla law pszczelich czy to prawda? czy może ktoś z Państwa drodzy koledzy ma jakieś doświadczenia w uprawie tej rośliny i chciałby sie podzielić doświadczeniami?
 7. zalały ramki miodem i syropem. co mam zrobić wycofać kilka ramek i wsadzić susz?
 8. Witam Szanownych kolegów i koleżanki Mam problem gdyż w tamtym tygodniu w gniazdach miały pusto w związku z tym postanowiłem podkarmić pszczoły syropem po 0,5l co 2 dni dostały 3 dawki i coś zakwitło i prawie wszystkie ramki zalane są miodem i syropem że matka nie ma gdzie czerwić co mam robić skoro matka winna czerwić na pszczołe zimową a nie ma gdzie i tak wygląda sytuacja w każdym ulu. do tego z tych ramek z których wygryzł sie czerw jest pełno pyłku na samym środku ramki .
 9. Panie Tadku podczas rozmowy z kolegą, kolega pochwalił mi sie że dzięki izolatorowi zebrał więcej miodu i że nie wyszła mu żadna rójka. I właśnie mi o to chodzi nie tyle co o zbiór miody lecz żeby nie uciekł mi żaden rój. Staram sie opanować nastrój rojowy ale zawsze coś sknocę i zdarze sie że rój pójdzie a nie jestem na codzień w domu tylko w szkole przyjeżdzam tylko na weekendy i chciałbym żeby mi sie nie roiły.
 10. Jakie są Państwa opinie w stosowaniu izolatorów ramkowych, jak wygląda wymiana ramek w takim izolatorze? kiedy się go stosuje i kiedy wyjmuje? czy izolator potęguje nastrój rojowy czy może zmniejsza ? czy zastosowanie izolatora nie dopuści do rójki? czy w ulach które nie są wymiarowe można taki izolator zastosować? dodam że mam ule WZ i właśnie izolator zwrócił moją uwagę, będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.