Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

ceny miodu w 2017


Recommended Posts

Jak w temacie. Jak to widzicie w tym roku? Czy jest uzasadnienie podniesienia ceny? Zapowiadało się, że ta wiosna nie będzie pomyślna a jednak w ciągu ostatnich 2 tyg. rzepak ładnie polał i zbiory dorównały zeszłorocznym. Miodu wiosennego z mniszka i sadów też natargały.....

 

Link to comment
Share on other sites

Oj, co do cen, to możesz sprzedawać po takich cenach po jakich ludzie będą brali, jeśli znajdą się klienci, którzy zapłacą po 30 euro to czemu nie skorzystać?

Link to comment
Share on other sites

U  mnie raczej również bez zmian czyli 100 ml - 3,5 zł  - 1 litr  - 35 zł, 0,5 litra - 18 zł, słoik 0,9 litra - 32 zł

Co do ilości miodu, który będzie do sprzedaży to trudno prorokować - pożiwiom - uwidim

Link to comment
Share on other sites

Panowie górna cena jest zależna od możliwości sprzedaży w danym regionie ale moim zdaniem najistotniejsze są ceny minimalne po jakich skłonni jesteśmy sprzedać nasz miód ? Markety tu robią nam konkurencje. Myślę że każdy powinien określić swoją ceną minimalną poniżej której nie powinien zejść , niezależnie od podaży miodu w danym roku kalendarzowym i jak się te ceny minimalne mają do obecnie obowiązujących cen skupu miodu przez zlewnie miodu ?? i do cen makietowych ? Niektórzy klienci bardzo reagują na podwyżki cenowe i dlatego lepiej jest mieć ruchomą cenę uzależnioną chociażby od odmiany miodu ,u mnie miód  lipowy i nawłociowy zawsze jest p 5 zł droższy na słoiku 0,9 l niż rzepak który nie ma tylu smakoszy i maja do wyboru tańszy miód rzepakowy i droższy lipowy ? I klient decyduje co wybrać ? I wiem z doświadczenia  że jak jest wybór to chętniej pozwalają sobie na odrobinę luksusu i wybierają droższy miód ?  A gdyby nie było wyboru to pewnie szukali by tańszego pszczelarza  :D  Chyba że nie ma rzepaku jak w ubiegłym roku ? :D  Tylko miałem mniszek. Myślę że poniżej 30 zł za 0,9 l nie zejdę.

Link to comment
Share on other sites

W jednym z sieradzkich marketów słoik kosztuje 28 zł. tylko że kilogramowy, to gdyby był był w słoiku 0,9 to kosztował by ponad 35 zł. nie dajmy się zwariować, w zielarskim obok kosztuje prawie 50zł. i też się sprzedaje.

 Najważniejsze abyśmy mieli co sprzedawać.

Link to comment
Share on other sites

Qurde - u mnie jeden klient jak usłyszał, że sprzedałem większość pszczół to już zarezerwował wszystek miód,

który wezmę z tych pozostałych trzech uli - bez względu na cenę.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.