Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowa miodarka- jaka i od kogo?


Paweł

Recommended Posts

Powoli przymierzam się do zakupu nowej miodarki. Rozważam oczywiście kwasówkę tylko teraz jaką?

Mam 20 rodzin na ramce warszawskiej - skłaniam się ku rozwiązaniu 4 ramkowemu z napędem ręcznym i elektrycznym. Nie wiem czy kierować się w kierunku kasetowym czy pozostać na zwykłym diagonalnym...

Może ktoś z Was testował różne miodarki i ma wyrobioną opinię na ten temat? Będę wdzięczny za sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Miodarka to taki sprzęt którego nie zmienia się często jak rękawiczki i jeżeli planujemy rozwijać pasiekę to kupić od razu większą .

- Kupić taką w której nie trzeba przekładać ramek na drugą stronę do odwirowania miodu z drugiej strony ramki

- napęd ręczny praktycznie bezużyteczny a coś tam kosztuje

Pozdrawiam

Tadek

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedzi, a może ktoś zna  jakieś konkretne modele godne polecenia? Wiadomo, że podchodzę do tematu racjonalnie i szukam w miarę dobrego sprzętu w rozsądnych pieniądzach. Na pewno będzie to 4 ramkowa.

Link to comment
Share on other sites

aktualnie testuję ukraińską elektryczną 4 kasetową z ręcznie odwracanymi kasetami.

Jak na razie jestem zadowolony.Napęd ręczny też mam tak na wszelki  wypadek.

Diagonalnej raczej nie dotykaj to przeżytek.

W polskich są wersje z samo odwracającymi kasetami ale za całkiem inne pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

aktualnie testuję ukraińską elektryczną 4 kasetową z ręcznie odwracanymi kasetami.

.....

ku takiej się skłaniam - kupowałeś gdzieś u nas?

Link to comment
Share on other sites

Paweł masz miodarki "pod nosem" zrób sobie wycieczkę do producenta uli i pooglądaj. Ja kupiłem kasetowy automat na cztery ramki, ale jeszcze nie testowałem. Cos więcej napisze za 2 tyg.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Paweł masz miodarki "pod nosem" zrób sobie wycieczkę do producenta uli i pooglądaj. Ja kupiłem kasetowy automat na cztery ramki, ale jeszcze nie testowałem. Cos więcej napisze za 2 tyg.

Wiem o kim mówisz :) Mam katalog - wszystko super - tylko kasa dużo większa. Ale też biorę ich pod uwagę :)

Link to comment
Share on other sites

właśnie taką mam tylko dałem za nią +zasilacz+nóż elektryczny do odsklepiania 1950 zł.

Ale wiem , że już podrożały.

Potarguj się lub sprawdź gdzie indziej.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 

Dzięki Darek - brałem od nich ule - nie wiedziałem, że mają miodarki. A wiesz jak się ma jakość tych miodarek? W porównaniu z apikoz  cena znacznie niższa. W apikoz mam jechać zobaczyć 4 ramki w półautomacie i 4 w automacie. Nie wiem tylko jaka dokładnie różnica między nimi. Oczywiście kasetowe.

Link to comment
Share on other sites

ta za 849 zł to zwykła diagonalka tyle ,że z kasetą nieodwracalną ale trzeba przekładać ramki.

Nie można jej porównywać z kasetą odwracalną a tym bardziej jeszcze z odwracalną  automatycznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Odświeżę może troszkę temat. Muszę kupić w tym sezonie miodarkę, a póki co przymierzam się do miodarki 4 kasetowej elektrycznej oczywiście. Na moich 1/2 Dadanta daje to 8 ramek na wirowanie. Myślę, że to będzie dobra inwestycja na pasieke, która docelowo będzie liczyła około 20 rodzin. Jeżeli chodzi o producenta to zdecydowałem się na firmę Konigin. Oglądałem miodarki i muszę przyznać, że są solidnie a nawet bardzo solidnie wykonane no i 4 lata gwarancji w tym również na sterownik. Są znacznie trwalsze niż Łysonia  Pytanie tylko czy taka miodarka wystarczy na moje przyszłe potrzeby? :)

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że by dało rade tylko pytanie tak naprawdę po co skoro patrząc w długofalowej perspektywie przy automatycznym wirowaniu jestem w stanie przygotować kolejne ramki do wirowania oszczędzając w ten sposób czas. Poza tym wydaje mi się że robienie kilkunastu wirowań ręcznie jest średnio komfortowe i lepiej dołożyć parę groszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.