Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Nowa miodarka- jaka i od kogo?


Paweł

Recommended Posts

:) mimo wszystko najbardziej liczyłem na Ciebie. Tzn. na Twoją opinię Daro.

Są jakieś inne opinie?

Chociaż po Twojej opinii to już raczej nikt się nie wypowie :)

Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Miodarka na lata i późniejsze sztukowanie nie warte zachodu. Wygoda z elektryczną nie do opisania. Ręczną miałem jak miałem 3 ule pierwszy sezon . W zimę zrobiłem napęd. W zeszłym roku kupiłem 20 ramkową Łysonia . Powiem tak Koning ma podobne ale nikt nie może podskoczyć do Łysonia. Oglądałem wszystkie co mogłem . A praca  ...  Sterownik super nie taki jak w Ukraińskich , mam 230 i 12 V jak zabrali prąd nie trzeba odpalać agregatu . Przede wszystkim solidnie . Te koszyczki z siatki to taki erzac . Lepiej  dorzucić parę groszy . Opinie radialna wyłamuje , kruszy . Tona miodu na 2 sitach  bez czyszczenia .

Link to comment
Share on other sites

Mam kasetowa Konigin i wydaje mi się jednak że Konigin lepszy od Łysonia. Grubsza blacha przez co miodarka stabilniejsza i wydaje się trwalsza bo sie gnie. Poza tym zawór na samym dnie w standardzie a nie za doplata jak u Łysonia no i 4 lata gwarancji na sterownik. Cała reszta jak kosz i bęben w zasadzie też bardzo fajnie pospawana ;)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie moj bład - sprawdzałem i nie ma już tej dopłaty. Nie wiem czemu wydawało mi się że coś takiego istnieje albo z czymś pomyliłem ;) tak czy inaczej możesz Darku napisać czy wskazać te elementy które ustępują łysoniowskim?

Link to comment
Share on other sites

Cena + 350 + 160 kurier bo bym sam nie odebrał. Przynajmniej w moim typie . Nie ma możliwości silniejszego silnika . Nie mierzyłem blachy ale skoro się gnie ... Nie sprawdzałem . Ledwie znalazłem  jedną i to nie taką jak chciałem . Nie ma możliwości obejrzenia. W obu ten sam feler jak u laski - krótkie nogi . Wolę z długimi + 8cm . Gówniaczy sterownik,  u Łysonia 10 pozycji nastawnych klikasz o oczko i nie musisz patrzeć no i pokrętło potencjometru  potrafi się ukręcić ( każdego)  . Samo mocowanie w koszu inaczej zrobione , moim zdaniem Łysonia lepsze solidny pierścień , mocowanie nóg też inne . Teraz popatrzyłem,silnik dają większy też ciekawe za ile. No i jak pisałem zasilanie na akumulator za dopłatą nie w standardzie . Mi samo + 500 by starczyło.

P.S. No i załatwili reklamację po mistrzowsku porypali się z koszami wysłali mnie drugi a ten zły oddałem po miodobraniach zdążyli na czas. Kto nic nie robi ten się nie myli.Ludzka rzecz .I najważniejsze -polska . :D

Link to comment
Share on other sites

Z tę blachą miało być że się nie gnie w Koniginach gdzieś mi "nie" wcięło ;) w tych wirówkach jest blacha 0,8 a Łysoń 0,6 z tego co pamiętam. W moim przypadku akurat wyszło taniej bo praktycznie mam ma miejscu magazyn więc wysyłka odpada a i pooglądać i pomacać mogłem. Jakoś mi podpasowały. Mam 4 kasetową Dadant ale kurczę nie wiem jak to z tym silnikiem, wygląda na to że wystarcza, skoro można miód odwirować ;) O aku nie myślałem i nie sprawdzałem tych opcji. Ogólnie jestem zadowolony :) poza tym tak jak pisałem prawie na miejscu wszystko jest za co duży plus. No i właściwie jak to zwykle buwa ile ludzi tyle opinii :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie teraz przed lipą kopsnąłem EP Projekt czteroramkowa uniwersalną ,z napędem ręcznym i elektrycznym-u mnie w rejonie lubi dosyć często zabraknąć prądu z niewiadomych powodów-i jak na pierwsze wirowanie bez kręcenia korbą to jak przesiadka z konia na samochód.

Co do zakupu to: po napisaniu e-maila z zamówieniem i miłej konsultacji telefonicznej ze sprzedającą :D ,to po ok 9 dniach została dostarczona przez owa firmę w cenie zakupu http://www.epprojekt.pl/miodarki/p,2,miodarki-elektryczne

Link to comment
Share on other sites

W moim Kole wszyscy zamawiają miodarki z Barci Gostyń. Wykonanie bez zarzutu, ceny rozsądne a system kasetowy jest o tyle funkcjonalny, że bezproblemowo czyści się całą miodarkę bez wykręcania jakichkolwiek elementów. Mam miodarkę na 10 ramek wlkp już 5ty rok i złego słowa nie powiem.

W przyszłym roku pewnie będę przymierzał się do miodarki pod langa. Kręcił mnie Konigin, ale system z Barci jest jednak lepszy i na ich miodarkę się zdecyduję.

Link to comment
Share on other sites

W moim Kole wszyscy zamawiają miodarki z Barci Gostyń. Wykonanie bez zarzutu, ceny rozsądne a system kasetowy jest o tyle funkcjonalny, że bezproblemowo czyści się całą miodarkę bez wykręcania jakichkolwiek elementów. Mam miodarkę na 10 ramek wlkp już 5ty rok i złego słowa nie powiem.

W przyszłym roku pewnie będę przymierzał się do miodarki pod langa. Kręcił mnie Konigin, ale system z Barci jest jednak lepszy i na ich miodarkę się zd

Widzisz Michał mnie kręcą raczej radialne a im więcej ramek tym lepiej.

Edited by Kosut
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja mam 20 ramek radialną  dla tego tą że można dokupić uchwyty do wirowania gniazdowych ( 4 ramki) . Łysoń na refiundację,  robili mi 6 miesięcy ... Nie wspawali zaworu na równi  , kosz dali inny ale zdążyli z wymianą przed rzepakiem .Półautomat ale ogólnie jestem zadowolony . Powinna mieć nogi 7 cm wyższe,  postawiłem na kawałkach krokwi . Czy kupiłbym ? Kupił , ale nie na refiundację bo wziąłbym za pysk  a tak ...

Takie kasety - https://lyson.com.pl/opcje-dodatkowe-i-akcesoria/3283-siatka-diagonalna-do-miodarki-radialnej-o800.html?search_query=kasety+do+miodarki&results=192

Link to comment
Share on other sites

No to czytając ten temat od początku nie masz jeszcze jakichś swoich typów czy założeń początkowych ( wielkość ramki , typ kosza na ramki)??? Miodarek raczej pszczelarze nie zmieniają jak rękawiczki co sezon to inną ?

Link to comment
Share on other sites

ABB to Ukraiński Łysoń . Miodarki wypróbowane i są dobre , oglądałem. Ja nie biorę miodu z gniazda i mi 12 a 20 robi różnicę.Radialnych małych nie produkują a te co mają nie weszły by mi w drzwi.

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo was rozumiem, po co rozkuwać drzwi, nie prościej przenieś miodarkę przekręcając ją na bok? Moja ma co prawda średnicę ok 100 cm. ale wysokść kosza to zaledwie 75 cm. razem z wystającym od spodu silnikiem, przechodzi praktycznie przez wszystkie drzwi o szerokości powyżej 70 cm.  

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.