Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sławomi Trzybiński- czy ktoś kupował u niego matki?


morzedzungli

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Witam.

 

Brałem w zeszłym roku Kaukaza od tego pana. Pszczoła ogólnie łagodna. Ale przy słabszej pogodzie trzeba uważać. Z miodnością jeszcze nie wiem. Narazie szału nie ma. Mam kaukaza też do Loca i od Gembali. Jak narazie najlepiej spisuje się od Loca.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Brałem w zeszłym roku Kaukaza od tego pana. Pszczoła ogólnie łagodna. Ale przy słabszej pogodzie trzeba uważać. Z miodnością jeszcze nie wiem. Narazie szału nie ma. Mam kaukaza też do Loca i od Gembali. Jak narazie najlepiej spisuje się od Loca.

Kolega trochę mija się z prawdą , ani M Gębala , ani z tego co wiem Loc nie mają rasy kaukaskiej. 

Aby dobrze ocenić , - trzeba wiedzieć co się ocenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja byłem niedawno u Pani Marysi po matki to kaukaskiej w ofercie na stole nie miała i o kaukaskie nie pytałem , ale od ręki bez zamówienia wcześniejszego sprzedała mi Primę i Gemę . Gemę wziełem dla porównania u siebie i mówiła mi  , że Gemę najczęściej kupują pszczelarze z Południa Polski na pożytki późno letnie w tym spadziowe.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Kolega trochę mija się z prawdą , ani M Gębala , ani z tego co wiem Loc nie mają rasy kaukaskiej. 

Aby dobrze ocenić , - trzeba wiedzieć co się ocenia.

Możliwe, że teraz nie ma. 2 lata temu brałem od Loca. A w tym roku brałem kaukaską woźnicę od p. Bielickiego. A materiał ten pan ma od pana Loca.

 A to link do pasieki Mellifera,mają w ofercie cau WG :

http://www.pasiekamellifera.com/pl/component/content/article/10-pasieka/12-charakterystyka-linii

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że teraz nie ma. 2 lata temu brałem od Loca. A w tym roku brałem kaukaską woźnicę od p. Bielickiego. A materiał ten pan ma od pana Loca.

 A to link do pasieki Mellifera,mają w ofercie cau WG :

http://www.pasiekamellifera.com/pl/component/content/article/10-pasieka/12-charakterystyka-linii

Sorki widocznie to moje informacje były niepełne. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

 

Zamówiłem na próbę od tego hodowcy po jednej sztuce Buckfasta, Kaukaza i Włoszkę. Chciałbym się Was zapytać czy ktośma doświadczenia z pszczołą od tego pana?

 

Karol

Witam,

 

Teraz mogę coś powiedzieć o Kaukaskiej od p. Gembali , p. Trzybińskiego i p. Loca.

Cau WG - pszczóka nierojliwa, rozwój średni, wolniejszy od BF. Na mniszku wypadła słabo, w sumie to miałem wrażenie, że na mniszku dopiero zaczęła się rozwijać. Ale potem to się rozkręciła nieźle.

Kaukaska od p. Trzybińskiego - pszczoła rojliwa, na mniszku ok. Potem wypadła słabo.

Kaukaska Woźnica od Loca - łagodna, zaczerwia 2-3 ramki wielkopolskie skrócone do 17 cm, nie chce nosić do nadstawek, musiałem przekładać ramki z czerwiem  do miodni, wtedy było ok. Nierojliwa, pszczoły w ulu mało, a miodu dużo :).

 

 

Paweł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.