Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Czy jest możliwość skorzystania z czyjejś miodarki?


Recommended Posts

Witam.
Jestem Nowy na forum.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z pszczołami. Na początek myślałem o  3 ulach.
Nie chcę się rzucać z motyką na słońce. Zdaję sobie sprawę że dopiero po 2- 3 sezonach będę mógł stwierdzić czy pszczelarstwo to hobby dla mnie. Czy sprostam wyzwaniom i czy jednym słowem pozostanie mi chęci do prowadzenia uli. Słyszałem że bardzo wielu początkujących pszczelarzy szybko się zniechęca - z braku doświadczenia i ze względu na niepowodzenia związane z prowadzeniem ich.
Dlatego prócz uli pszczół , podręcznego sprzętu i lekarstw nie chciałbym inwestować setek czy kilku tysięcy złotych w sprzęt, który po chwili bym musiał sprzedać.Zresztą na marginesie nie mam możliwości przechowywania go oraz ustawienia. Brak na ten moment potrzebnego pomieszczenia.
Dlatego też mam takie pytanie do Was.
Czy jest możliwość na przewiezienie ramek do któregoś z Was i odwirowanie ich? przefiltrowanie?

W grę wchodzi woj Łódzkie.
Pozdrawiam Darek

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję zapisać się do terenowego Koła lub Stowarzyszenia pszczelarskiego najbliżej miejsca Twojego zamieszkania. Osiągniesz w ten sposób kilka celów: wiedzę na szkoleniach i wykładach , znajomości wśród okolicznych pszczelarzy i ewentualną pomoc oraz dostęp do refundowanych leków i sprzętu pszczelarskiego. Opłata wpisowa jest niewielka i naprawdę polecam . A my tu na forum  też służymy pomocą i poradą więc śmiało pisz i pytaj :) 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

.................. Na początek myślałem o  3 ulach.

Dlatego prócz uli pszczół , podręcznego sprzętu i lekarstw nie chciałbym inwestować setek czy kilku tysięcy złotych w sprzęt, który po chwili bym musiał sprzedać.Zresztą na marginesie nie mam możliwości przechowywania go oraz ustawienia. Brak na ten moment potrzebnego pomieszczenia............

 

No to może na początek zainteresuj się ulami TBH.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi.
Nie spodziewałem się takiej życzliwości :)
  Bardzo dobry pomysł z kołem pszczelarskim, już wyszukałem na necie namiarów i w poniedziałek będę dzwonił.
  UL TBH - wydaje się dość skomplikowanym ustrojstwem w prowadzeniu. Ale może jak wczytam się to zmienię zdanie.
  Moja lokalizacja to centrum. Okolice Pabianic - Tuszyna.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.