Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Leczenie kwasem i podawanie syropu na czerw


Recommended Posts

Powiedz mi od strony praktycznej, typ kwasu i jak byś to widział. Ja podkarmiałem później 3 dni podleczyłem pszczoły kwasem mrówkowym i teraz zakarmiam powoli. Z praktycznego punktu widzenia do odparowywania kwasu mrówkowego zdejmowałem powałkę i dawałem knocik na plastikową tackę nad ramki, czyli teoretycznie nie byłoby bardzo jak wcisnąć słoika (opary kwasu są cięższe od powietrza) do tego pszczoły nie przebywają w najbliższym otoczeniu kwasu czyli do słoika by nie szły. Do tego powiększanie ula, żeby zmieścić słoik wymagałoby użycia większych ilości kwasu mrówkowego...

 

Chyba że mówimy o innych kwasach.

Link to comment
Share on other sites

Kwas podawałem na gąbkach ale wczoraj pociąłem ręcznik z froty na paski i tak nasączony kawałek ręcznika kładę na ramki pod powałkę, więc praktycznie mam do dyspozycji otwór po pajączku w powałce.

 

Pobudzająco podkarmiam słoikami, na zimę karmię wiaderkami 5l a w tym roku wypróbuję butelki pet 5l wszystko podaję przez otwór w powałce.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli kładziesz paski z kwasem na ramki obok podkarmiaczki ? to ja widzę tu sprzeczność ?  A nie można togo czasowo oddzielić ? Jednego dnia paski a następnego dopiero pokarm po uprzednim usunięciu pasków  z kwasem?  To tak samo jak bym Tobie obok talerza z zupą położył jakąś mocno śmierdzącą substancję  :D Czy miałbyś apetyt ? 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi,

 

Tak leczę kwasem mrówkowym 60% dawkuję po 1ml na obsiadaną ramkę, Głównie chodziło mnie o ograniczenie populacji. Taką dawką nie popalę pszczół, trochę warrozy wytłukę i czegoś się nauczę.

 

Z podkarmianiem odpuszczę, miał to być i tak ostatni raz.

 

Karol

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dziękuję za odpowiedzi,

 

Tak leczę kwasem mrówkowym 60% dawkuję po 1ml na obsiadaną ramkę, Głównie chodziło mnie o ograniczenie populacji. Taką dawką nie popalę pszczół, trochę warrozy wytłukę i czegoś się nauczę.

 

Z podkarmianiem odpuszczę, miał to być i tak ostatni raz.

 

Karol

Witam kolege.  Skad taka recepta? 1 ml to mozna do kawy dodac bedzie mocniejsza. Poza tym pamietaj albo leczenie albo karmienie. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kwas podawałem na gąbkach ale wczoraj pociąłem ręcznik z froty na paski i tak nasączony kawałek ręcznika kładę na ramki pod powałkę, więc praktycznie mam do dyspozycji otwór po pajączku w powałce.

 

Pobudzająco podkarmiam słoikami, na zimę karmię wiaderkami 5l a w tym roku wypróbuję butelki pet 5l wszystko podaję przez otwór w powałce.

 

Karol

Witam. Ja uzywam podpaski chigieniczne (male). Dobre sa tez wkladki jakie stosuja w super marketach pod mieso, kurczaki itp. Gabka z natury nie wysycha, wiec nie spelnia roli.  W sklepie pszczelarskim kupilem parowniki do kwasu na pajaczka, niestety zawiodlem sie.  Jesienia gdy jest zimno a w ulu jeszcze grzeja. Parownik nie wysycha, a robi sie ciezszy od wilgoci. (pochlania wilgoc) Na jedno odparowanie daje 40ml/60% na korpus.  Powodzenia 

Link to comment
Share on other sites

Podkład pod panele też jest dobry, ładnie chłonie i wysycha.

Witam,  Masz racje, wszystko co tanie i spelnia role jest dobre.  Niestety u nas te panele maja 14mm  a ja mam tylko 9mm pod powalka. Powodzenia  

Link to comment
Share on other sites

Można i w taki sposób-gościu używa gąbek do wycierania w kuchni...

Witam. Tomzo sa to raczej sciereczki, zreszta nie takie tanie.   Gabka jak juz pisalem wczesniej nie nadaje sie gdzyz trudno wysycha / pochlania. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

To jest coś co daje się celem izolacji dźwiękowej i amortyzacji . Na pewno nie ma takiej grubości -https://www.obi.pl/podklady-pod-podlogi/pianka-podkladowa-xps-gr-2-mm/p/5809561

Na nią idą panele , z różnych są materiałów , ta pierwsza z brzegu.

Witam. Myslalem ze chodzilo o sufit podwieszany zrobiony głównie z celulozy, czyli cos jak tektura. Chyba mowia na to kasetony?.   To co idzie pod panele podlogowe to 100% plastiku. Wody/ kwasu wogule nie chlonie. Nie nadaje sie calkowicie do kwasu. Przynajmniej taka stosuja w Ameryce.  Powodzenia

 

To jest coś co daje się celem izolacji dźwiękowej i amortyzacji . Na pewno nie ma takiej grubości -https://www.obi.pl/podklady-pod-podlogi/pianka-podkladowa-xps-gr-2-mm/p/5809561

Na nią idą panele , z różnych są materiałów , ta pierwsza z brzegu.

Link to comment
Share on other sites

Można i w taki sposób-gościu używa gąbek do wycierania w kuchni...

Witam, Co do skuteczności  podawania kwasu na dennice mam wątpliwosci.  Kwas jest cięższy od powietrza, dlatego lepiej jest go umiejscowic pod powalka.  Wygodnictwo? Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Witam, Uwaga!!!!  nawet 60% kwas jest bardzo niebezpieczny dla czlowieka. Nalezy bez wzglednie uzywac pochlaniacza, rekawiczek i okularow.   To jakis Kamikaze!.  Powodzenia

 Jaki tam Kamikaze!To tylko zwykły,najprawdziwszy i dobrze konserwujacy się austriacki Wiedenczyk! 45chill.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.