Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Ambitni sąsiedzi


Brzytwiarz

Recommended Posts

Problem w tego typu sprawach polega na tym, że z reguły pszczelarze/rolnicy nie zatrudniają na własną rękę prawników/radców prawnych, bo albo nie wiedzą że mogą, albo nie mają do tego środków finansowych. Takie "buce" z miasta sprowadzą się na wieś a potem lecą i biadolą w sądach niejednokrotnie dając "prezenty". W okolicy miałem podobne przypadki, ale sądziło się 2 rolników. W praktyce, gdyby ten pan wynajął porządnego prawnika, to sąsiedzi polecieliby w samych kapciach, no może nie dosłownie, ale w odpowiedzi na stawiane zarzuty powinni otrzymać zakaz zbliżania się do posesji tego pana ze względu na nękanie. Bo czy innym jest niż nie nękaniem sądzenie się z rolnikiem/pszczelarzem za to, że na WSI ma gospodarstwo/pasiekę?

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej niebezpieczne w tym przypadku są precedensy w myśleniu sędziów i stawianie "dobra" w cudzysłowie człowieka ponad dobro zwierząt i ponad prawa przyrody i ogólnie przyjęte zwyczaje sąsiedzkie.  Takie precedensy , jak by ten wyrok się uprawomocnił , były by pokusą dla innych sędziów jak iść na łatwiznę i serwować takie wyroki w innych podobnych przypadkach , skoro tam z Zawoi  to zadziałało ? ? Myślę że lokalne media i związek pszczelarski powinny nagłośnić tą sprawę i pomóc temu pszczelarzowi w drugiej instancji obronić słusznej sprawy , aby nie zmuszać Pszczelarza do likwidacji pasieki bo przecież wiem z doświadczenia , że wysoki ekran na parę metrów w górę , skutecznie chroni sąsiednie działki przed wizytami pszczół , oczywiście niekoniecznie taki jak na filmie z folii , bo żywopłot ładniej by wyglądał tylko on musi parę lat urosnąć. A co do sąsiadów to pewnie pamiętacie sprawę sąsiadów Amiszów osiedlonych w Polsce którzy mieli problemy sąsiedzkie i po wielokrotnych nękaniach Amiszów przez ich Polskich sąsiadów , Sąd w końcu nałożył karę finansową za uporczywe nękanie sąsiadów na drodze sądowej na tych pieniaczy  o równowartości wszystkich wydatków jakie ponieśli na rozprawy sądowe  Ci amisze i nazbierało się tego kilkanaście tysięcy złotych .

https://www.youtube.com/watch?v=IxBIm8H2nR04

A znam ta sprawę osobiście i tych sąsiadów i za otrzymane odszkodowanie Amisze Ci opuścili tę działkę i kupili sobie ziemię w innej części Polski i się przenieśli.

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

W mojej okolicy był przypadek kilka lat temu ,ze kiszonki na pryzmie rolnik porządnie ugnieść nie mógł , bo wakacyjni sąsiedzi w drewnianym domku postawionym na sąsiedniej działce zadzwonili na policję po 22.00.

Link to comment
Share on other sites

W mojej okolicy był przypadek kilka lat temu ,ze kiszonki na pryzmie rolnik porządnie ugnieść nie mógł , bo wakacyjni sąsiedzi w drewnianym domku postawionym na sąsiedniej działce zadzwonili na policję po 22.00.

 

 

Na takiego sąsiada bym nie patrzył. Skoro po sąsiedzku mieszka, to miałby codziennie od 6 rano ryk ciągnika wylewającego gnojówkę na najbliższej jego domu działce (skoro warkot ciągnika by mu przeszkadzał, to znaczy blisko by było). Może i nic by nie rosło, ale sąsiad po paru tygodniach zrozumiałby lekcję, bo mało kto wstaje tak regularnie tak wcześnie jak rolnik :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.