Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
Tajden

Powolny rozwój pasiek

Recommended Posts

Mimo mojego milczenia, trochę się rozwijałem. Pszczelarstwo pochłonęło mnie całkowicie.

Miotałem się jak durny z kilkoma mikro pasiekami, nie wiedząc ile, jaka pasieka mam mieć rodzin.

I jak to zwykle bywa, życie samo nakreśliło mi plan rozwoju.

Zacząłem od 4 rodzin w ogrodzie pod domem. Ale teraz jest już tylko jedna rodzina, bo trzy ule przewiozłem w maju do parku na Cytadeli, prawie w centrum miasta. Niby centrum, ale nad Wartą, gdzie jest, jeszcze inny park w sąsiedztwie Cytadeli.

6 rodzin, mam w Łęczycy, dokładnie 8 km od domu.

A czwarta pasieka, z przypadku, bo pomagałem koledze, który jest poważnie chory, i lekarz zabronił mu jeździć samochodem.

A ta pasieka, jest z drugiej strony Warty, 25 minut pieszo przez las.

Życie mi podpowiedziało, że mam mieć w każdej z czterech pasiek, po 6 rodzin.

Miodu mi pszczoły dały sporo (jak na moje umiejętności) – 158 kg.

A jedyny ul, który się ostał pod domem, dał   –   58 kg (28 + 15 + 15).

Koło tego jedynego ula, przygotowałem 5 uli jeszcze pustych, Dadanta. Każdy ul po 4 korpusy  430 x 150.

Nie udało mi się zasiedlić Dadanty w tym roku, przełożyłem to na następną wiosnę.

(Proszę, nie podpowiadajcie, że lepiej na jednym typie uli, bo Dadanty mam nowe, i nic mnie nie kosztowały, a to była generalna przyczyna, że postanowiłem je zasiedlić pszczołami).

Pozdrawiam wszystkich serdecznie…

Witaj Jerzy .  :) 

Dobrze że nie zapomniałeś o forum :D  A  każdy gospodaruje tak jak uważa i ważne żeby Ci to przynosiło satysfakcję.

Pozdrawiam

Tadek