Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pszczelarz Roku


kubek33

Recommended Posts

Wkrótce albo może i już podsumujemy kolejny rok pracy w pasiece i naszego Forum. Co roku wybieramy Pszczelarza Roku i  Debiutanta Roku (nie wiem czy dobrze określiłem nazwy). Pamiętam zamieszanie i dyskusje jakie te wybory wywołały w zeszłym roku z powodu braku regulaminu. Szanowni Admini pora chyba by już było coś takiego opracować.

 

Moje propozycje:

  1. Konkretnie określony staż na forum dla Pszczelarza i Debiutanta by móc startować.
  2. Każdy zgłoszony musi wyrazić zgodę na udział w plebiscycie.
  3. Głos możesz oddać tylko raz - nie można wycofać głos i zagłosować na kogo innego.

Jak dobrze pamiętam było wiele innych propozycji (nie mogę znaleźć) - admini mają pewnie dostęp do tej dyskusji.

Wiem, że to tylko zabawa ale dobrze jest jak zabawa ma swoje reguły.

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Od tej zabawy zaczęły się problemy - zmieniła się ona w konkurs ambicji - przynajmniej ja tak to odebrałem. Jeśli chcecie - zrobimy powtórkę - propozycje proszę w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam jak by co to debiutem nie pogardzę :P Może wyczyn jakoś niespecjalny startując od 6 rodzin do zimy przygotowałem 16 (jedną rodzinę dostałem od Łukasza - silny pakiet okolo 2.5kg czyli 6+1). Ale uważam, że coś tam zrobiłem. Odpaliłem swoje matki, lotkowałem opalitkowałem, nawet nadmiar matek (2 matule) koledze się przydał przed samym wrześniem (po nawłoci). Łączyłem odkłady i akurat mi się trafiło, że kolega potrzebował matek - miałem to pomogłem (moje po lini AGT). Roboty na razie mam ogrom bo dopiero startuję ale i w zimie mam do zrobienia dekrystalizator (sterowanie na mikroprocesorze atmegi). Mój dekrystalizator to też inkubator oparty o starą lodówkę ARDO. 

 

No i dla niedowiarków żadna rójka mi nie uciekła. Choć jedną rodzinę miałem ciężko wyprowadzić ze stanu rojowego. Brutalnie został podzielony na trzy i dziewczyną pomysł obsiadania drzew przeszedł.  

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Tak trzymaj  Brzytwiarz - pomysłowość i optymizm.

 

Od tej zabawy zaczęły się problemy - zmieniła się ona w konkurs ambicji - przynajmniej ja tak to odebrałem. Jeśli chcecie - zrobimy powtórkę - propozycje proszę w tym temacie.

 

Paweł problem pojawił się bo nie było jasno określonych reguł. Że był to konkurs ambicji - no cóż nie po to zeszliśmy z drzewa by teraz zachowywać sie jak meduzy w wodzie.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ekhmmm

      jeśli mi wolno .... zamierzeniem pierwotnym "Pszczelarza roku" (no jeśli na forum pszczelarskim to  ..... a może będzie pomysł na inny 'tytuł') uhonorowanie/nagrodzenie osoby z forum za forumową 'działalność' (taką 'szeroko' rozumianą), której  chcielibyśmy/ chciałbym  podziękować za "czynienie" (porady, podpowiedzi, inne ...) na forum . 

      To nie miało mieć nic 'wspólnego' z działaniem poza forumowym czyli jakim kto jest pszczelarzem ' w domu' , jaką i z jakim skutkiem prowadzi pasiekę/gospodarkę  itp , itd.

  W pierwotnym ..... miała być to miła , forumowa 'zabawa' na czas 'bezpożytkowy' ( i była ... na Michałowie) , ktoś kogo cenimy, kto nam/mi pomógł/doradził chcemy by był doceniony choćby albo właśnie takim Wyróżnieniem  jakim jest ".... Roku".

   Gdyby takim 'kryterium" się kierować  wystarczyło by ze dwie/trzy 'zasady' ustalić i ..... przystąpić do 'na luzie' ..... bo w pierwotnym miała/miał 'łączyć i integrować' .

 W poprzednich czegoś 'zabrakło' i pojawiły się animozje (nawet b. silne), kwasy i pretensje . 

   

 

    Jeśli uznacie  , że jest to 'nasze dobro wspólne' (taki wybór)  to to już może być gwarancją dobrej  'zabawy' mimo iż wybory będą jak najbardziej 'poważne'

 

 PF  

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ekhmmm

      jeśli mi wolno .... zamierzeniem pierwotnym "Pszczelarza roku" (no jeśli na forum pszczelarskim to  ..... a może będzie pomysł na inny 'tytuł') uhonorowanie/nagrodzenie osoby z forum za forumową 'działalność' (taką 'szeroko' rozumianą), której  chcielibyśmy/ chciałbym  podziękować za "czynienie" (porady, podpowiedzi, inne ...) na forum . 

      To nie miało mieć nic 'wspólnego' z działaniem poza forumowym czyli jakim kto jest pszczelarzem ' w domu' , jaką i z jakim skutkiem prowadzi pasiekę/gospodarkę  itp , itd.

  W pierwotnym ..... miała być to miła , forumowa 'zabawa' na czas 'bezpożytkowy' ( i była ... na Michałowie) , ktoś kogo cenimy, kto nam/mi pomógł/doradził chcemy by był doceniony choćby albo właśnie takim Wyróżnieniem  jakim jest ".... Roku".

   Gdyby takim 'kryterium" się kierować  wystarczyło by ze dwie/trzy 'zasady' ustalić i ..... przystąpić do 'na luzie' ..... bo w pierwotnym miała/miał 'łączyć i integrować' .

 W poprzednich czegoś 'zabrakło' i pojawiły się animozje (nawet b. silne), kwasy i pretensje . 

   

 

    Jeśli uznacie  , że jest to 'nasze dobro wspólne' (taki wybór)  to to już może być gwarancją dobrej  'zabawy' mimo iż wybory będą jak najbardziej 'poważne'

 

 PF  

PiotrekF jesli były takie założenia tego plebiscytu, zabawy to trzeba było je napisać - wtedy było by wszystko jasne a tak tylko Ty wiedziałeś jakie były zamierzenia tej zabawy i nikt prócz Ciebie.Tym bardziej, że nie wszyscy są od samego początku istnienia forum.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba ambicje pochować. Zeszły raz nawet ktoś na mnie zagłosował bo myślałem że tylko mój pies i ja czyli 2 a miałem więcej. za co serdecznie dziękowałem. Na Brzytwiarza strach nie głosować. No i jak słyszałem ostro idzie do przodu. :D

Te forum miało być bez ambicji i zadęcia , głupich pytań i odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

PiotrekF jesli były takie założenia tego plebiscytu, zabawy to trzeba było je napisać - wtedy było by wszystko jasne a tak tylko Ty wiedziałeś jakie były zamierzenia tej zabawy i nikt prócz Ciebie.Tym bardziej, że nie wszyscy są od samego początku istnienia forum.

Ależ PiotrekF za każdym razem przypomina :)  Przykład  - wybory w 2015r  http://pasiekapszczelarska.pl/topic/330-wybory-pszczelarz-roku-2015-nominacje/ gdzie pisał :

 

Pozwólcie .... , że pozwolę sobie ....

;)

Każdy z Was w głosowaniu będzie posiadał tylko jeden głos .....  zatem gdy zgłoszę kilku kandydatów (by nikt nie poczuł się pominięty w ....) to i tak będę musiał jednak wielu pominąć .... głosując  .... taka 'karma'  ;)

  ....mój kandydat , widzę , już zgłoszony , mogę zatem 'pozwolić sobie' raz jeszcze podpowiadając :

 Pszczelarz Roku 2015 to osobowość Tego Forum , wcale nie musi mieć długoletniego stażu w chodzeniu koło pszczół .... to Ktoś ,kto wniósł 'wkład' w TO forum , kto ...... z resztą co ja Wam będę tu ...... wszak doskonale Wiecie ....

Pozdrawiam PiotrF

Jeżeli jest taka wola większości to czemu nie ? Oby tylko wybory takie nie wzbudzały niezdrowych ambicji i nieczystej rywalizacji ?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że Brzytwiarz to raczej na pszczelarza roku powinien startować, bo jest z nami na forum od 2016.  W debiutantach za 2016 są na też liście starsi stażem pszczelarze, a są tam chyba dlatego, że się do nas dołączyli w 2016, co też może być pewnym bonusem dla nowych użytkowników na naszym forum i motywacją dla nich do pisania postów i dzielenia się wiedzą. Ja też zaczynałem z pszczołami w 2016 i w tym samym roku byłem zgłoszony do głosowania na pszczelarza roku (za co dziękuje, ale nie zasługuję na to, bo jeszcze dużo nauki przede mną) Oczywiście na forum byłem od 2015, ale wtedy uczyłem się uli budować, a pszczół nie miałem :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli .... 

 ... zaproponuję : 

- kandydatów zgłaszamy poprzez PW  osobie która się zgodzi przyjmować takowe zgłoszenia i której zaufacie/ufacie . Czyli  zgłaszamy 'tajnie' . Osoba ta co jakiś czas informuje na ogólnym o nominacjach podając nicki nominowanych np. w kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia są przyjmowane do umówionej daty i godziny. 

 - w 'okresie' głosowania oddajemy jeden głos na nominowanego nadal 'tajnie' poprzez PW do  zaufanej prze Was wybranej osoby (bez ankiet) do wybranej/ustalonej daty i godziny.

 - zaufana osoba ogłasza wynik w określonym dniu do określonej godziny. 

 

 Kryterium 'stażu' na forum zostanie zweryfikowane już przy samym zgłaszaniu , po prostu zgłaszający 'bierze na siebie' ten 'obowiązek/ciężar' - tyczy pszczelarza i debiutanta .

Nim nastąpi termin zgłaszania można jeszcze pomyśleć nad ewentualnie innym 'tytułem' "Forumowego .... Roku".

  Wyżej proponowane powinno zapewnić pewien 'dreszczyk' emocji w .... zaakceptowanej przez Was formie 'zabawie'  by kogoś zasługującego docenić/wyróżnić .... w ten 'bezpożytkowy' czas  można z pożytkiem oddać 'ukłon' zasługującemu !

 

'Wychodząc' na ..... kubek33  to takie proponowane trzy proste 'postulaty' , bez specjalnych regulaminów mogące zapewnić cel i sens jednak Naszego wspólnego  forumowego 'bycia razem' w docenianiu czasu i sensu  właśnie bycia razem

 

PF

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli .... 

 ... zaproponuję : 

- kandydatów zgłaszamy poprzez PW  osobie która się zgodzi przyjmować takowe zgłoszenia i której zaufacie/ufacie . Czyli  zgłaszamy 'tajnie' . Osoba ta co jakiś czas informuje na ogólnym o nominacjach podając nicki nominowanych np. w kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia są przyjmowane do umówionej daty i godziny. 

 - w 'okresie' głosowania oddajemy jeden głos na nominowanego nadal 'tajnie' poprzez PW do  zaufanej prze Was wybranej osoby (bez ankiet) do wybranej/ustalonej daty i godziny.

 - zaufana osoba ogłasza wynik w określonym dniu do określonej godziny. 

 

 Kryterium 'stażu' na forum zostanie zweryfikowane już przy samym zgłaszaniu , po prostu zgłaszający 'bierze na siebie' ten 'obowiązek/ciężar' - tyczy pszczelarza i debiutanta .

Nim nastąpi termin zgłaszania można jeszcze pomyśleć nad ewentualnie innym 'tytułem' "Forumowego .... Roku".

  Wyżej proponowane powinno zapewnić pewien 'dreszczyk' emocji w .... zaakceptowanej przez Was formie 'zabawie'  by kogoś zasługującego docenić/wyróżnić .... w ten 'bezpożytkowy' czas  można z pożytkiem oddać 'ukłon' zasługującemu !

 

'Wychodząc' na ..... kubek33  to takie proponowane trzy proste 'postulaty' , bez specjalnych regulaminów mogące zapewnić cel i sens jednak Naszego wspólnego  forumowego 'bycia razem' w docenianiu czasu i sensu  właśnie bycia razem

 

PF

Ja bym proponował "Cytat Roku" i może "Porada Roku"?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

 

ale nie zasługuję na to, bo jeszcze dużo nauki przede mną

Xpand to nie Ambrozja , każdy zasługuje . Wiele mądrych rzeczy znajdujesz i piszesz. Nie kryguj się. Stać Ciebie by wygrać. :D;)

P.S. Proponuje babol roku ! A co może w końcu  co  wygram ! A co !.  :D 

Link to comment
Share on other sites

O cholera..... miało być tylko o stworzeniu regulaminu a jest ...... kij w mrowisku i powiem szczerze niektórych wypowiedzi nie rozumiem .... chyba nie mój level  bo na szczęście za krótko tu jestem :o:):o

Panowie (zwłaszcza administracja) ogarnijcie się - krótki regulamin w paru żołnierskich słowach i to wszystko - ale ma być spisany i opublikowany (dostępny przez cały rok) a nie krążyć po czyichś myślach lub trzeba szukać go we wpisach.

Link to comment
Share on other sites

kubek33!

 Jeśli pozwolisz ( bo "ogarnąłem się")   ;) ..... Jaki  tam "kij w mrowisku" .... spójrz na powyższą 'dyskusję' z może innej,mniej emocjonalnej, strony. 

Zaproponowałeś:



Wkrótce albo może i już podsumujemy kolejny rok pracy w pasiece i naszego Forum. 

 no nie spotkało się to z przychylnym przyjęciem.Niektórzy zgodzili by się ale warunkowo . Pomimo sceptycznych wątpliwości padła nawet propozycja: "Cytat Roku" , "Porada Roku" (aluzju poniał ja). Nawet są  zdecydowani przeciwnicy . Wyrażono powyżej swe opinie mniej lub bardziej emocjonalnie. Ot wymiana 'poglądów' na 'zadany temat' a nie "kij w mrowisko" . Wymiana poglądów. A że nie zawsze tak było możesz jeśli znajdziesz czas/chęć poczytać (nim pousuwane zostaną wpisy) pod:

 http://pasiekapszczelarska.pl/topic/330-wybory-pszczelarz-roku-2015-nominacje/page-1

i mieć nadzieję ,że kiedyś jeszcze tak będzie ... zgodnie !

  A gdybyś miał w sobie tą chęć by "zrobić ankietę" , "przenieść temat" to z Pawłem by to trzeba .... bo to Jego forum i On tu szefem , no i  powiedział/napisał:



/.../ Jeśli chcecie - zrobimy powtórkę - propozycje proszę w tym temacie.

Pozdrawiam PF

 

ps

me zdanie 'na zadany ...' i 'wizję' znasz już , nie mam powodu na razie go/jej zmieniać . 

Link to comment
Share on other sites

PiotrekF

Przeczytałem cały ten wątek - nie było mnie jeszcze wtedy na forum i regulaminu również tam nie ma - krótko mówiąc wtedy chęci miałeś  ale skopałeś temat zbyt lajtowym podejściem do tematu i jedno osobowo teraz stwierdzasz że się nie uda - to raz.

Dwa - jak nie chcesz by wyrażać opinię na forum trzeba było zamknąć je dla nowych i pozostać we "własnym sosie" i bawić się zgodnie. A że już tak słodko nie było w 2016 to tego nie przypominasz, że było wiele głosów (mój też) że nie godzą się z taką formułą, że trzeba ją zmienić.

Trzy - Forum żyje i rządzi się swymi prawami - czy będą chętni do udziału w plebiscycie to sie okaże (mam nadzieję, że będzie okazja jednak sie o tym przekonać jeśli podejdziecie do tego jako administracja odpowiedzialnie tak by zwyciężca czuł, że coś to znaczy a nie jest wynikiem zakulisowych przenosin głosu z jednego kandydata na drugiego lub innych zakulisowych powodów).

Cztery - jeśli choćby 20 osób z tego forum chciało wziąć udział w plebiscycie (głosować) to nikt nie ma prawa im tego odbierać stwierdzeniem, że nie warto bo taką mam "wizje".

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, myślę, że moja propozycja jest OK tzn.:

1. Cytat roku

2. Porada roku

3. Babol roku - z przymrużeniem oka

4. Postęp roku - rozbudowa pasieki, bazy logistycznej, czy hodowli matek itd. itp?

5. Temat roku - nowo założony w danym roku temat wnoszący treść i dyskusję merytoryczną.

Bez wyróżniania kogoś bezpośrednio :-)

Po co nam Pszczelarz Roku czy Debiutant skoro już teraz jest w tym sporo złych emocji?

  • Lubię 4
Link to comment
Share on other sites

Mazi widzę że humor Ci dopisuje :D . Ale nie róbmy bałaganu . W tak małej społeczności jaką jest nasze forum 291 zarejestrowanych na dzień dzisiejszy , a ilu jest tak na prawdę aktywnych ? kilkunastu uczestników ???  robić takie plebiscyty po ostatnich zawieruchach na forum to moim zdaniem , mówiąc delikatnie duża lekkomyślność ? Skupmy się na wymianie poglądów i doświadczeń z dziedziny pszczelarstwa  oraz na pomocy młodym adeptom w zrozumieniu pszczelarstwa. 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

No to szanowni admini tego forum czekajcie na lepsze czasy - obyście dożyli, ale podejrzewam że sami wcześniej jednak uśmiercicie to forum taka polityką.

Na Michałowie jest taka jedna maszyna drogowa co to wie lepiej i Wy zaczynacie się zachowywać tak samo. Pozdrawiam - dla mnie koniec tematu.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, myślę, że moja propozycja jest OK tzn.:

1. Cytat roku

2. Porada roku

3. Babol roku - z przymrużeniem oka

4. Postęp roku - rozbudowa pasieki, bazy logistycznej, czy hodowli matek itd. itp?

5. Temat roku - nowo założony w danym roku temat wnoszący treść i dyskusję merytoryczną.

Bez wyróżniania kogoś bezpośrednio :-)

Po co nam Pszczelarz Roku czy Debiutant skoro już teraz jest w tym sporo złych emocji?

 

Jeszcze:

6. Dochód roku 

7. Ilość  pozyskanego miodu roku

8. Ilość pozyskanego pyłku roku

9. Ilość pozyskanego wosku roku

 

itd. itp. oczywiście każdy chwali się ile to zebrał i osoba z największą ilością w danych kategoriach otrzymuje wyróżnienie jako osoba doświadczona i potrafiąca dać cenne wskazówki.

 

A tak na serio to zeszłoroczna zabawa nie była zabawą w związku z tym, że tego typu rzeczy wywoływały gównoburzę na forum jestem przeciwny tego typu akcjom.

Link to comment
Share on other sites

No to szanowni admini tego forum czekajcie na lepsze czasy - obyście dożyli, ale podejrzewam że sami wcześniej jednak uśmiercicie to forum taka polityką.

Na Michałowie jest taka jedna maszyna drogowa co to wie lepiej i Wy zaczynacie się zachowywać tak samo. Pozdrawiam - dla mnie koniec tematu.

Jacek tu nie o to chodzi żeby zabraniać , czy kneblować usta użytkownikom forum ?  :)  Jesteś od niedawna na forum i możesz nie wiedzieć jakie mamy doświadczenia po ostatnich takich plebiscytach ? Niektórzy potraktowali to prestiżowo i ambicjonalnie i wyszły zgrzyty i niesnaski na forum zamiast zabawy. Robiąc takie wybory jak by nie chciał wkraczamy w sferę oceny personalnej innej osoby ? A jakie mamy do tego prawo kogoś oceniać po jego kilku wpisach na forum ? , chcielibyśmy tego unikać żeby w przyszłości nie doszło do podobnych niesnasek. Oczywiście tak jak pisał Paweł jak chcecie takich wyborów ? to nic nie stoi na przeszkodzie ? przynajmniej ja tak zrozumiałem stanowisko Pawła ?  , ale żeby one odbywały się w formie zabawy i były zarysowane reguły które określił PiotrekF wyżej  :) :) i na luzie bez ambicjonalnego zadęcia.  :D  :D

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Byłem od początku sceptyczny .

 

PiotrekF jesli były takie założenia tego plebiscytu, zabawy to trzeba było je napisać - wtedy było by wszystko jasn

Takie założenie było od początku i Tadek i Piotr znali je dobrze i wszyscy co są od początku.

To pomysł PiotrkaF . Może ja i meduza ale obojętne mi są opinie na temat mojej osoby. Moja samoocena jest dobra i ocena ludzi którzy mnie znają. Nie mam ambicji być jakimś guru . Mam pszczoły bo lubię , chcę. Pomagam ludziom z tych samych powodów. Nie narzucam innym swojego widzenia świata i swojej ,,mądrości,,.

Konkurs był z założenia aby ludzi łączyć nie dzielić , doceniać ich wysiłek w kształt forum . Jak ktoś ma ambicję guru to na innym forum przyjmą z otwartymi ramionami.

Szybko wyląduje na ziemi. Że się rozwali ? Wątpię , bo tu mimo wszystko jest miła atmosfera . A my tylko ludzie. ;):)

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.