Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Michał

Miśkowa Pasieka

Recommended Posts

A proszę bardzo. Widziałem ramki langa 3/4 na szerokość ramki dadanta.  Mi odpowiada ten ul, ale ktoś inny może mieć inne odczucia.

Edited by Pawo171

Michał cieszę się, że tu zawitałeś :) W przyszłym sezonie będę testował tą Agę 3, którą mi kiedyś poleciłeś.

Xpand, testowałeś Agi3? Jak spostrzeżenia?

Niestety, ale tylko je rozbujałem i zazimowałem, kupiłem UN AGA i AGA3 - ilości śmieszne :) Będę je bacznie obserwował, bo są na nowej i newralgicznej lokalizacji w mieście (2 piętro) mówiłem Panu Pelczarowi, że zależy mi na łagodności. Jeżeli wszystko będzie ok, to zakupie więcej do odkładów, ewentualnie potem może jakąś rep. Akurat wczoraj byłem u nich na kontroli - ładnie sobie zimują, jak reszta koleżanek, aby do wiosny.

Niestety, ale tylko je rozbujałem i zazimowałem, kupiłem UN AGA i AGA3 - ilości śmieszne :) Będę je bacznie obserwował, bo są na nowej i newralgicznej lokalizacji w mieście (2 piętro) mówiłem Panu Pelczarowi, że zależy mi na łagodności. Jeżeli wszystko będzie ok, to zakupie więcej do odkładów, ewentualnie potem może jakąś rep. Akurat wczoraj byłem u nich na kontroli - ładnie sobie zimują, jak reszta koleżanek, aby do wiosny.

Ech... Z łagodnością Agi bywa różnie :D

Edited by vszu82

Fajny film - super. Prawdziwy a to najważniejsze. No i fajnie, że syna przysposabiasz do prac pasiecznych. Gratulacje i wrzucaj więcej filmów bo naprawdę świetnie się ogląda.

do agi3 trzeba łagodnie podchodzić mało dymu i bez nerwa ale i tak mam jedną france że ostatni przegląd w kosmonałcie robiłem:P

Film Miodka z Agami znam. Jeżeli by się te pszczoły okazały agresywne, to z pewnością o tym napiszę. U mnie standardem jest praca w krótkim rękawku i spodenkach, maksymalnie zakładam kapelusz jak więcej roboty jest, swoich standardów nie zmienię, więc pszczoła musi być odpowiednia. Oczywiście jestem przygotowany na każdą ewentualność, nawet skórzane rękawice mam, na tą chwilę są jeszcze w folii z metkami i oby tak pozostało.

A czy przy zakupie mówiliście, że zależy Wam na łagodności? Problemy miewaliście z AGA czy AGA3, a może obie linie? Z tego co wiem, to Pan Pelczar dość dobrze znakuje te matki, więc podawanie oznaczeń hodowcy może się przydać, aby później mu o tym powiedzieć, że ta i ta pszczoła była agresywna i nie chcecie takich.

P.S. Może założymy osobny temat o Aga i Aga3?

Załóżcie bo warto. IMO Aga3 jest jedną z najbardziej łagodnych krainek, ale co ja tam wiem. Za reklamę mi nie płacą, więc nie mam co za bardzo zachwalać????

popieram aga 3 jest łagodna ale córka po jednej stała się agresywna ale już pożytku nie było inaczej szła do zimy 

w czasie karmienia mimo zalanego górnego korpusu siedziała na górze i tylko daszek do góry i strzał 

obiecałem sobie że od razu ją wymieniam ale teraz tak myślę że trzeba poobserwować jak będzie wredna do wymiany

Na temat Agi będę mógł powiedzieć coś więcej po przyszłym sezonie, bo dopiero w zeszłym roku kupiłem kilka NU.
Ten agresor z filmu to pewnie też wina jakiegoś lokalnego trutnia, bo na Mazurach pasiek jest duuuużo.
Pożyjemy, zobaczymy i tak jak Mirek pisze trzeba dać jej szansę :)