Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Blacha na daszki


Emik3

Recommended Posts

Moglibyście kogoś polecić w sprawie blachy na daszki ciętej na wymiar (w miarę możliwości dokładnie). Myślę sobie zrobić trochę daszków, ale wymiar potrzebowałbym na zamówienie takiej blachy od sprawdzonego i w miarę możliwości nie najdroższego producenta/sprzedawcy.

Link to comment
Share on other sites

Drukarnia ofsetowa, cena 5,5 zł/kg. Wchodzą 3 sztuki na kilo. Dotniesz sam nożem do tapet.

 

A mógłbyś mi do takowej linka zapodać? Bo jak w wyszukiwarce wpisuję to wyskakują mi tylko drukarnie, a jak wpisuję blachy offsetowe, to cena na pewno nie jest taka :P znalazłem np. coś takiego http://blachynawymiar.pl/strona/kalkulator

Link to comment
Share on other sites

Emil jedziesz do lokalnej drukarni i pytasz o zużytą blachę offsetową, że na ule potrzebujesz (ewentualnie dzwonisz po wszystkich). U mnie na miejscu kupowałem ostatnio po 6zł za arkusz ~100x70cm, a wcześniej po 4zł bywały.

 

Tu masz pierwszy lepszy link

https://www.olx.pl/oferta/blacha-offsetowa-nowa-rozne-rozmiary-blacha-aluminiowa-ofsetowa-CID628-IDjUcO5.html#e34450efb4

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Urwał mi się kontakt w drukarni ale powiem to co powiedziała dyrekcja - blachy offsetowe to odpad toksyczny i nie mogą być po użyciu odsprzedawane. Jak nie ma drukarni w okolicy ( zadupie) to polecam olx .

Link to comment
Share on other sites

Urwał mi się kontakt w drukarni ale powiem to co powiedziała dyrekcja - blachy offsetowe to odpad toksyczny i nie mogą być po użyciu odsprzedawane. Jak nie ma drukarni w okolicy ( zadupie) to polecam olx .

A ja bym jednak stawiał na ocynk.

Blacha offsetowa jest miękka i łatwo ją uszkodzić . Czasem wystarczy upadek dłuta na daszek i jest uszkodzenie .

Daszki z ocynku wytrzymają dziesiątki lat .

Blacha ocynkowana,  wygięta  na wymiar kosztuje z wysyłką ok 15zł./szt.

 

Ja rok temu zamawiałem daszki i kuwety na allegro .

Udało mi się namierzyć tą samą firmę tutaj : https://sprzedajemy.pl/kuweta-taca-nawozowa-szuflada-szynszyle-ptaki-kroliki-krzczonow-2461c4-nr44158252

 

Link to comment
Share on other sites

Nie zdarzyło mi się nigdy uszkodzić daszku pokrytego blachą offsetową a mam ich ponad setkę.

Blacha offsetowa kosztuje 1,8zł/szt, docięcie i wygięcie to 5 minut roboty. Każdy nich robi jak uważa.

Mam takie i takie blachy na daszkach .

Offsetowe mam najwyżej 4-5 letnie . Ocynkowanie niektóre może ... 40-50 letnie .

Wolę ocynk . Takie moje zdanie .

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.