Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Gdzie tanio a dobrze ramki


Recommended Posts

Polecilibyście jakiegoś dobrego producenta ramek hofmanowskich, który nie sprzedawałby po skandalicznych cenach i miał by w asortymencie ramkę wielkopolską 18? 

 

Gdzieś się przewijało, kiedyś miałem otwarte zakładki nawet, ale teraz dogrzebać nie mogę więc byłby taki temat do szybkiego wyszukania.

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o to, że mam zamiar żydzić na ramki... Raczej o to, że za ramkę 18 wielkopolską nie chciałbym zapłacić 3 zł, a żeby znaleźć kompromis między jakością i ceną. 2 gatunek ze względu na sęki mnie raczej nie interesuje. Wolę się nie przejmować czy ramka się rozpadnie czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Nie powiem , że wszystkie , ale część z tych ramek z linka , którego podał Darek, to tylko na opał

cfb2d67926651ecbabccc122adb98266.jpg

Ramki z sękami na całą szerokość listewki , lub z sękami na czopach , już na etapie zbijania rozsypią się w rękach !

A dodać ciężar plastra z miodem ...

 darmowe mięso psy jedzą.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

2 gatunek ze względu na sęki mnie raczej nie interesuje.

U Sułkowskiego II gatunek jest jak u niektórych I . Na 300 dwie wyrzuciłem . Po roku nie do odróżnienia od I  z reguły sinizna lub wadliwe cięcia . Sęków było dwa .

Link to comment
Share on other sites

A u mnie te co były pełne miodu :)

Większość mam własnej produkcji z piły i żadnej różnicy w zbiorach nie zauważam.

Bez reklamy- Sułkowski robi naprawdę dobrej jakości ramki. Widać , że ma dopracowaną technologię , ze produkcja to nie manufaktura tylko automat. Czy 1 czy 3 gatunek to dokładnośc wykonania taka sama , jedynie wady materiałowe różnicują . Na przebarwienia nie ma co zważać , a cena jest naprawdę przystępna.

Link to comment
Share on other sites

Czy 1 czy 3 gatunek to dokładnośc wykonania taka sama , jedynie wady materiałowe różnicują . Na przebarwienia nie ma co zważać , a cena jest naprawdę przystępna.

Sinizna drewna jest wadą przy produkcji mebli .

W przypadku ramek jest to wada co najwyżej estetyczna .

Gorzej kiedy trafiają się sęki . Szczególnie na czopach , lub na całej szerokości listewek .

Przede wszystkim dyskwalifikują ramki sęki na elementach nośnych (poziomych) .

Szczególnie przy większych ramkach gniazdowych . Np Dadant , WP , Wlkp.

Nawet bez potrząsania ramką mogą się połamać pod ciężarem plastra z miodem.

Dlatego lepiej kupić ramki sine , lub mniej gładkie , ale bezsęczne i trzymające wymiary , niż ładne gładziutkie z materiału sękatego i nie trzymające wymiarów .

A najlepiej oczywiście kiedy ramka jest z materiału w 1 gat. , trzyma wymiary i jeszcze jest w akceptowalnej cenie :)

 

Przy okazji kilka zdjęć ramek , które kiedyś zamawiałem u G.Ch. spod Łodzi znanego jako gutek .

Zamawiałem dużo . 20-30gr.taniej  na sztuce niż u Sułkowskiego , wiec wydawało się , że zaoszczędzę .

Ale Po odrzuceniu wadliwych listewek cena wyszła porównywalna z jakością czołowych producentów , a jakość nieporównywalna .

To są wybrane fotki ramek od gutka

Jeśli ktoś zainteresowany służę namiarami :D

 

Między innymi po tym doświadczeniu zacząłem robić ramki sam .

Nie umywają się do ramek Ratajczaka i Sułkowskiego , ale mam satysfakcję , że nie są gorsze od ramek gutka , który zaopatrywał dziesiątki pszczelarzy z kilku forów :)

Moje ramki wyglądają tak https://plus.google.com/photos/109664723024742473633/album/6265706120889064961?authkey=CLynksSJz6uoygE

 

Uprzedzając zapytania od razu odpowiadam , że nie prowadzę już działalności gospodarczej i nie produkuję już ramek w ilościach handlowych !

Zimowa porą robię w wolnych chwilach ramki na własne potrzeby ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.