Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dopłaty bezpośrednie do rodzin pszczelich


Recommended Posts

 

17 godzin temu, Krzychu napisał:

 

I jak? Złożyłeś już wniosek? 

Czy ktokolwiek z Was złożył? 

Czy tylko mi się wydaje, że niesamowita papierologia jest z tym? Ja nawet nr EP w ARiMR nie mam.

A mam obawy, że jak już złożysz również o to wniosek do nich aby nadali Ci ten nr to wówczas będą mieli Cię na haczyku. Nic nie jest za darmo. 

 

Tak złożyłem wniosek - wielkiego problemu z tym nie ma, zaniosłem do ARiMR i to wszystko.

Na zebraniu koła był przedstawiciel Agencji - tłumaczył  jak wypełnić wniosek, zachęcał do składania.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.06.2021 o 07:15, kubek33 napisał:

 

 

Tak złożyłem wniosek - wielkiego problemu z tym nie ma, zaniosłem do ARiMR i to wszystko.

Na zebraniu koła był przedstawiciel Agencji - tłumaczył  jak wypełnić wniosek, zachęcał do składania.

Jacku, dobrze orientujesz się w temacie więc podpowiedz co zaznaczyć w pkt IV. OŚWIADCZENIE WNIOSKODACY W ZWIĄZKU Z UBIEGANIEM SIĘ O POMOC. ? 

Skoro moje "gospodarstwo" pasieczne nie jest nawet mikroprzedsiębiorstwem a co dopiero jakimikolwiek przedsiębiorstwem? Dużo odnośników w tym wniosku jest do samego "przedsiębiorstwa" a jak wiemy z definicji:

Przedsiębiorstwo - jednostka organizacyjna prowadząca działalność gospodarczą (to już rozumiem jako bycie VATowcem) , wyodrębniona prawnie, organizacyjnie, terytorialnie i ekonomicznie, obejmująca zasoby ludzkie, finansowe, zasoby materialne i niematerialne. 

W mojej ocenie prowadzenie hobbystycznie gospodarki pasiecznej z kilkoma ulami nie jest przedsiębiorstwem. 

Nie ma punktu, który by pasował do mojej działalności. 

 

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że jeśli w roku poprzednim brałeś dofinansowanie na sprzęt pszczelarski to dołączasz do wniosku oświadczenie o otrzymaniu pomocy de minimis w rolnictwie? 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Krzychu napisał:

Jacku, dobrze orientujesz się w temacie więc podpowiedz co zaznaczyć w pkt IV. OŚWIADCZENIE WNIOSKODACY W ZWIĄZKU Z UBIEGANIEM SIĘ O POMOC. ? 

Skoro moje "gospodarstwo" pasieczne nie jest nawet mikroprzedsiębiorstwem a co dopiero jakimikolwiek przedsiębiorstwem? Dużo odnośników w tym wniosku jest do samego "przedsiębiorstwa" a jak wiemy z definicji:

Przedsiębiorstwo - jednostka organizacyjna prowadząca działalność gospodarczą (to już rozumiem jako bycie VATowcem) , wyodrębniona prawnie, organizacyjnie, terytorialnie i ekonomicznie, obejmująca zasoby ludzkie, finansowe, zasoby materialne i niematerialne. 

W mojej ocenie prowadzenie hobbystycznie gospodarki pasiecznej z kilkoma ulami nie jest przedsiębiorstwem. 

Nie ma punktu, który by pasował do mojej działalności. 

 

jest mikroprzedsiębiorstwem

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ponieważ rowery spełniają wielką usługę dla społeczeństwa, jaką jest obniżanie emisji CO2 i nakładów na służbę zdrowia, niniejszym wnioskuję o dopłatę na wymianę pedała. Dla każdego. Pedała czy pedału?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Turqs napisał:

PZP zawnioskowało o podniesienie kwoty dopłaty do przezimowanej rodziny. Z 20zł na 40 zł.
Wykończą nas tym socjalizmem z każdej strony... 

Ludzie są po prostu głupi. 

Osobiście uważam że pszczelarstwo powinno jak najszybciej zrezygnować z wszelkich dopłat. 

To jest tylko finansowanie wielkich sklepów, dystrybutorów, monopolistów....

Ludzie nie potrafią zrozumieć że każda dystrybuowana złotówka przez Panstwo w formie dopłat traci wartość...

 

  • Lubię 5
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Turqs napisał:

PZP zawnioskowało o podniesienie kwoty dopłaty do przezimowanej rodziny. Z 20zł na 40 zł.
Wykończą nas tym socjalizmem z każdej strony... 

 

I tak po tych wichurach wydadzą mniej niż rok temu na ten cel.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Krzychu napisał:

 

I tak po tych wichurach wydadzą mniej niż rok temu na ten cel.

 

Myślisz ? ? Polak potrafi , nikt tego nie skontroluje a poza tym to jest polityka  ? i nie będą tego kontrolować celowo ? bo i po co robić sobie obciach na wsi kontrolami. 

 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to w ubiegłym roku kontrole były. Skoro rolnicy są kontrolowani to niby dlaczego pszczelarze mieli by mieć lepiej, w końcu jesteśmy producentami rolnymi.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

 

Myślisz ? ? Polak potrafi , nikt tego nie skontroluje a poza tym to jest polityka  ? i nie będą tego kontrolować celowo ? bo i po co robić sobie obciach na wsi kontrolami. 

 

W zasadzie napisałem to ironicznie. Też jestem tego zdania, że nie będą kontrolować każdej pasieki w powiecie 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
12 minut temu, Turqs napisał:

Tyle samo co przed rokiem za 20 zł :)

 

Nie masz racji ....rok temu za 20 zł kupiłeś 8 kg ....dziś za 50 zł kupisz 11 kg...więc przyznasz, że 11 to więcej niż 8

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, kubek33 napisał:

No i będzie po 50 zł do rodziny - coś się za to kupi

Paliwa do samochodu . ? Najbardziej uśmiałem się jak Kowalczyk mówił że dopłaty wzrosły  dwa i pół krotnie dla pszczelarzy ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, kubek33 napisał:

Nie masz racji ....rok temu za 20 zł kupiłeś 8 kg ....dziś za 50 zł kupisz 11 kg...więc przyznasz, że 11 to więcej niż 8

tak tak przyznaję :) 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kubek33 napisał:

Nie masz racji ....rok temu za 20 zł kupiłeś 8 kg ....dziś za 50 zł kupisz 11 kg...więc przyznasz, że 11 to więcej niż 8

nim Ci dadza minie jakiś czas i za ta kase kupisz już tylko 5 kilo zobaczysz szok cenowy dopiero przed nami:P

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, mirek. napisał:

nim ci dadza minie jakiś czas i za ta kase kupisz już tylko 5 kilo zobaczysz szok cenowy dopiero przed nami:P

 

 

  • Może przydałyby się niektórym Kolegom korepetycje z matematyki i ekonomii  Jana Kaczmarka  - jak się zejdzie plus z minusem to co nam pozostanie ????? ? Oczywiście to tak humorystycznie ?

 

 

Takie są reguły niestety !

Link to comment
Share on other sites

Był dobrobyt w pszczelarstwie ale się skończył przez wstawanie z kolan. ?

Za sprzedany 1 słoik miodu spadziowego kupowałem 35 kilogramów cukru. 

Ul w dobrej opcji  kosztował po dopłatach 174zł.

Stół z nierdzewki chyba coś 500 zł.

Ech kiedyś to było....?

 

 

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, piotrpodhale napisał:

Głosy takich jak ty ???

 A co schowasz do skarpety????

Jeszcze 2 lata temu nic nie było bez względu czy był kryzys czy byliśmy zieloną wyspą.

Mnie też marzy się przycisk do niskich cen - ale tego przycisku nie ma jak to objawił pewien facet na targowisku.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, piotrpodhale napisał:

Był dobrobyt w pszczelarstwie ale się skończył przez wstawanie z kolan. ?

Za sprzedany 1 słoik miodu spadziowego kupowałem 35 kilogramów cukru. 

Ul w dobrej opcji  kosztował po dopłatach 174zł.

Stół z nierdzewki chyba coś 500 zł.

Ech kiedyś to było....?

 

 

 

Teraz trzeba przeczekać ten czas, zacząć kombinować z produktami, które sam wyszukane na rynku jak pierzga, propolis, czy mieszankę miodu naturalnego z ziołami - bo na razie tylko o te rzeczy mnie pytają, a miód wielokwiatowy jak stał tak stoi nie ruszony. 

Link to comment
Share on other sites

Miód z pierzgą , to też u mnie zaczęli się pytać niektórzy klienci. Troche zrobiłem na własny użytek pierzgi z miodem  i już nie mam , klienci chcieli więcej ? Trzeba o tym pomyśleć ?  na następny sezon. Nawet nie wiem po ile moża by za to piliczyć zeby nie przedobrzyć z ceną ?

U mnie wielokwiatu już mało , pozostał rzepak kremowany jeszcze z 80 słoików.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.