Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Miło nam poinformować, że 10-11 marca 2018 roku organizujemy w Turku spotkanie integracyjne dla wszystkich chętnych.
Turek - prawie środek Polski więc nikt nie będzie musiał jechać przez całą Polskę.... lecz tylko pół :D :D :D
Spotkanie ma na celu poznanie się i integrację wszystkich forumowiczów - to nie jest szkolenie!!!......... ale rozmowy będą zapewne tylko o pszczołach.
Jeśli ktoś chce przygotować krótką prelekcje na wybrany przez siebie temat - mile widzimy.
Więcej w temacie SPOTKANIE TUREK

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Witam serdecznie z Toronto

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Beeman

Beeman

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Witam, mam na imie Bogdan. Od 2 lat zajmuje sie pszczelarstwem.  Zaczolem od 2 rodzin. Po udanej zimowli na wiosne zrobilem 7 odkladow i wchodowalem 10 matek. Na dzien dzisiejszy mam zazimowane 9 rodzin. Gospodaruje na ulach Langstrotha. W tym roku wiele nauczylem sie przy pszczolach. Moja wiedze bazuje na YouTubie i Forum Pszczelarskim. Nie mam zadnego mentora dlatego jestem otwarty na wszelkie ideje innych pszczelarzy. Moja pasieka znajduje sie w srodku 5-set tysiecznego miasta, jednak na setkach hektarow chronionych terenow.( World Biosphere Reserve) Praktycznie moja baza pozytkowa jest nie wyczerpalna hehe. Moje plany na przyszly rok to utrzymac 10 rodzin.  Zycze Wszystkim pomyslnej zimowli i mam nadzieje ze spedze tutaj z Wami wiele milych i ciekawych chwil. Dziekuje wszystkim za stworzenie takiego wspanialego miejsca jak to forum. Powodzenia

Załączone pliki

Użytkownik Beeman edytował ten post 09 grudzień 2017 - 03:41

• MAZI i Tomzo lubią to

Paweł

Paweł

Administrator

• Administracja
  • 598 postów
  • Imię:Paweł
  • Lokalizacjaokolice Ostrowca Św.
  • Typ ula:Warszawski zwykły
Witaj Bogdan
Miło, że zdecdowałeś się d nas dołączyć :) Pwodzenia i zadowolenia z wspólneg hobby

---

"Kto ma pszczoły, ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma.. Cud."

Pozdrawiam Paweł

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2071 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Witaj . :)

Miło nam będzie z Tobą uczestniczyć we wspólnym hobby. Piszesz że jesteś nowicjuszem więc śmiało pisz i pytaj i wyciągaj sobie sam wnioski . Zawsze służymy poradą. :D

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1529 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Witaj Bogumile.
Cieszę się , że będzie można wymieniać się z Tobą doświadczeniami i nowinkami pszczelarskimi z drugiej półkuli .
Wiadomości z tamtej strony globu rzadko do nas docierają :)
Trzymam kciuki za dobrą zimowlę i za realizację Twoich planów.
Pozdrawiam.
Robert

vincent vega

vincent vega

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 62 postów
  • Imię:Vincent
  • LokalizacjaMazowsze
  • Typ ula:Wielkopolski

Witaj Bogumile. Dobrze trafiłeś. Oprócz wiedzy z najwyższej półki znajdziesz tu świetną atmosferę i przyjaznych ludzi. Dobrze będziesz się tu czuł.

Pozdrawiam, Vincent  ;)

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1027 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Witaj!

Beeman

Beeman

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaToronto

Witam, mam na imie Bogdan. Od 2 lat zajmuje sie pszczelarstwem.  Zaczolem od 2 rodzin. Po udanej zimowli na wiosne zrobilem 7 odkladow i wchodowalem 10 matek. Na dzien dzisiejszy mam zazimowane 9 rodzin. Gospodaruje na ulach Langstrotha. W tym roku wiele nauczylem sie przy pszczolach. Moja wiedze bazuje na YouTubie i Forum Pszczelarskim. Nie mam zadnego mentora dlatego jestem otwarty na wszelkie ideje innych pszczelarzy. Moja pasieka znajduje sie w srodku 5-set tysiecznego miasta, jednak na setkach hektarow chronionych terenow.( World Biosphere Reserve) Praktycznie moja baza pozytkowa jest nie wyczerpalna hehe. Moje plany na przyszly rok to utrzymac 10 rodzin.  Zycze Wszystkim pomyslnej zimowli i mam nadzieje ze spedze tutaj z Wami wiele milych i ciekawych chwil. Dziekuje wszystkim za stworzenie takiego wspanialego miejsca jak to forum. Powodzenia

Zimowla 2017/18  Dwa odklady i jedna rodzina . Ul Langstroth     Nie wiem dlaczego przekrecilo zdjecie?

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2071 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Uliki ze zdjęcia  ładne i stojak pod ule solidny nawet ze śrubami do poziomowania :) Życzę Ci żeby starczyło Ci czasu i energii do dbania o nie . Ja często oglądałem różne pasieki i dla mnie pszczelarz który nie dba o wizualną stronę pasieki ( to znaczy cegły na dachach nie wykoszona trawa przy ulach , brudne poobijane ule itp) traci w moich oczach na imieniu dobrego pszczelarza :D

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

kri

kri

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 65 postów
  • Imię:Krzysztof
  • LokalizacjaBochnia
  • Typ ula:ostrowska i wielkopolski

Witaj.Napisz czym są pokryte te płaskie daszki.

Tajden

Tajden

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów
  • Imię:Jerzy
  • LokalizacjaPoznań
  • Typ ula:wielkopolskie

Uliki ze zdjęcia  ładne i stojak pod ule solidny nawet ze śrubami do poziomowania :) Życzę Ci żeby starczyło Ci czasu i energii do dbania o nie . Ja często oglądałem różne pasieki i dla mnie pszczelarz który nie dba o wizualną stronę pasieki ( to znaczy cegły na dachach nie wykoszona trawa przy ulach , brudne poobijane ule itp) traci w moich oczach na imieniu dobrego pszczelarza :D

Pozdrawiam

Tadek

W USA można ul pomylić z autem. bo czasami widzę elementy samochodu pomalowane jak drewno... :D

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1529 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka

Pozdrawiam

Tadek

Tadek nie zaczynaj !
Cegły na dachach są właśnie z dbałości , po to żeby wiatr nie porwał daszka .
Ja już po wichurze zbierałem daszki w stawie .
Nie tylko styropianowe , czy poliuretanowe , ale drewniane z Małopolski .

W USA można ul pomylić z autem. bo czasami widzę elementy samochodu pomalowane jak drewno... :D

Uważaj  jak zobaczysz na murze grafitti w takim stylu , żebyś nie pomylił ... :)
67ca647bace81a830448122db0bede2b.png

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2071 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Robert ja nic nie zaczynam piszę że tego nie lubię , to znaczy cegieł na daszku :D

Popatrz jest zima jest trochę czasu może zrób sobie takie opaski i po kłopocie z wiatrem :D Wyobraź sobie pasieką wędrowną gdzie pszczelarz oprócz uli musi wozić jeszcze cegły po Polsce ??

Ale jak Tobie cegły nie przeszkadzają to  - wolnoć Tomku w swoim domku :D

Zobacz jak sobie z tym poradził mój kolega Adam :)

https://www.youtube....h?v=NiraD9qSahk

Uwaga:

Ślężańskie Miody

Ślężańskie Miody

Znany również jako Lagnapis :)

• Debiutant Roku 2015
  • 331 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaSobótka k. Wrocławia

Witamy witamy :D

Chce reprezentować idee. Chce reprezentować możliwości. Ty też to możesz!
Wspomóż projekt edukacyjny! https://polakpotrafi...yczepka-edukuje

Xpand

Xpand

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 549 postów
  • Imię:.
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:Wlkp/Wlkp 18 - jedna deska + osiatkowana dennica

Cześć Beeman!

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2479 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

to znaczy cegły na dachach nie wykoszona trawa przy ulach , brudne poobijane ule itp

No to mam przerąbane. Gdybym był tak porządny to chyba bym spał na pasiekach. Na najdalszej za ulami pokrzyw na mój wzrost. Koniec końców za stodołami w pokrzywach . :D

Mi tam nie przeszkadza. ;)

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Beeman

Beeman

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaToronto

Witaj Bogdan
Miło, że zdecdowałeś się d nas dołączyć :) Pwodzenia i zadowolenia z wspólneg hobby

Dziekuje, i nawzajem.

Beeman

Beeman

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaToronto

Witaj Bogumile.
Cieszę się , że będzie można wymieniać się z Tobą doświadczeniami i nowinkami pszczelarskimi z drugiej półkuli .
Wiadomości z tamtej strony globu rzadko do nas docierają :)
Trzymam kciuki za dobrą zimowlę i za realizację Twoich planów.
Pozdrawiam.
Robert

Dziekuje bardzo. Bardzo jestem mile zaskoczony tak milym przyjeciem przez wielu kolegow.  Na poczatek jako ciekawostka dla niektorych (choc to pewnie nie nowosc dla wielu) prosze zwrucic uwage na zdjeciu na jasniejszy pierscien nad korpusami.  Jest to Sugar Board.  Zaimuje tak wszystkie ule.  Jest to 38mm sosnowy pierscien z siatka na dole, a w nim 4kg cukru.  W mikserze mieszam 2kg cukru, 100ml. wody, 1 lyzeczka octu. Czas mieszania 2 min. Odstawic na 2 dni do wyschniecia.  Na jesieni po zawiazaniu sie klebu zimowego dostaja taka "kostke cukru" pod powalke. Zapobiega to smierci glodowej oraz reguluje wentylacje w ulu.(cukier pochlania nadmiar wilgoci).  Jak ma sie zrobione pierscienie to czas wykonania SB to jakies 5 min. Mysle ze dla hobbisty do 30 uli to dobra polisa ubezpieczeniowa, no i w lutym czy marcu nie trzeba biegac z ciastem, i niepokoic pszczol niepotrzebnie. Powodzenia

Beeman

Beeman

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaToronto

Pozdrawiam

Tadek

Dziekuje bardzo. Widze ze jestes spostrzegawczy i dbasz o detale. Co do poziomowania to tak wyszlo, główny cel to mrowki i ochrona przed wilgocia. W lecie nogi stoja w pojemnikach z woda. Masz racje ladna pasieka daje duzo satysfakcji.(oczywiscie nie koniecznie wiecej miodu)  Pszczaoly to tylko jedna z wielu moich hobby, dlatego mysle za 10 uli jakos ogarne. :-)  Co do mrowek w ulu jeszcze nie mam 100 % opini bo sa tez pozytywne strony tych robaczkow. Powodzenia

Beeman

Beeman

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaToronto

Robert ja nic nie zaczynam piszę że tego nie lubię , to znaczy cegieł na daszku :D

Popatrz jest zima jest trochę czasu może zrób sobie takie opaski i po kłopocie z wiatrem :D Wyobraź sobie pasieką wędrowną gdzie pszczelarz oprócz uli musi wozić jeszcze cegły po Polsce ??

Ale jak Tobie cegły nie przeszkadzają to  - wolnoć Tomku w swoim domku :D

Zobacz jak sobie z tym poradził mój kolega Adam :)

https://www.youtube....h?v=NiraD9qSahk

Witam.  Panowie po to jest forum abyśmy wymieniali swoje opinie. A co kto wybierze to jego sprawa. Dla mnie sprzet ma byc tani, funkcjonalny,i nie szkodzic pszczolom i jego produktom.  Dla mnie ten ostatni warunek jest najwazniejszy.  Ja postawilem na pasy bo nie tylko trzymaja daszek ale także caly ul, który jest zapasany do stojaka. Dla mnie to robi sens, no bo ile cegiel wystarczy, jedna, dwie, trzy?  Jednak np. juz przy 30 ulach pewnie bym myslal o innym systemie. Tasme kupilem b.tanio, a klamerki zrobilem wedlug pomyslu z Youtuba. Poza tym moje korpusy sa bez felcowe.  Powodzenia

Beeman

Beeman

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaToronto

Witaj.Napisz czym są pokryte te płaskie daszki.

Witaj Krzysztof.  Jest to specjalna "tkanina" teflonowa. Z atestem do bezposredniego kontaktu z zywnoscia. Bardzo droga i raczej nie dostepna dla zwyklego konsumenta. Jest bardzo wytrzymala i lekka. 0.2mm grubosci. Daszki maja 3 lata i trzymaja sie calkiem dobrze.  Plaskie daszki sa proste w wykonaniu i praktyczne (jako stolik).  Mojej małżonce podobaja sie skosne bo kiedys takie mial jej tato.  Nie wiem co myslisz na temat skosnych daszkow ale wydaje mi sie ze polepszaja wentylacje w ulu. Powodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Materiały i usługi dla meblarstwa | Stowarzyszenie "Polanka" | Ślężańskie Miody