Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Witam serdecznie z Toronto

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1732 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Robert ja nic nie zaczynam piszę że tego nie lubię , to znaczy cegieł na daszku :D

To było do Tadka ...

A takie klamry jakie robi Adam , to złomiarze by na polu w jedną noc pozdejmowali .
Słyszałem o przypadkach , że blachy z daszków potrafili złomiarze zerwać :)

Na poczatek jako ciekawostka dla niektorych (choc to pewnie nie nowosc dla wielu) prosze zwrucic uwage na zdjeciu na jasniejszy pierscien nad korpusami.  Jest to Sugar Board.  Zaimuje tak wszystkie ule.  Jest to 38mm sosnowy pierscien z siatka na dole, a w nim 4kg cukru.  W mikserze mieszam 2kg cukru, 100ml. wody, 1 lyzeczka octu. Czas mieszania 2 min. Odstawic na 2 dni do wyschniecia.  Na jesieni po zawiazaniu sie klebu zimowego dostaja taka "kostke cukru" pod powalke. Zapobiega to smierci glodowej oraz reguluje wentylacje w ulu.(cukier pochlania nadmiar wilgoci).  Jak ma sie zrobione pierscienie to czas wykonania SB to jakies 5 min. Mysle ze dla hobbisty do 30 uli to dobra polisa ubezpieczeniowa, no i w lutym czy marcu nie trzeba biegac z ciastem, i niepokoic pszczol niepotrzebnie.

Dla mnie nowość i ciekawostka warta przetestowania w naszych warunkach .

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 723 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Beeman jak tam zima w Stanach, bo słyszałem, że w tym roku wyjątkowo łaskawa? :)

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Beeman jak tam zima w Stanach, bo słyszałem, że w tym roku wyjątkowo łaskawa? :)

Witam,  Zalezy gdzie ?  Na florydzie pomarancze ze sopelkami (tak swiatecznie  :ph34r: )  U mnie od 2 tygodni wyzej jak -10C nie ma. Tak -20C a w nocy -30C.  Jednak we wtorek ma byc +7C   Ciekawe czy to wystarczy pszczola do przgrupowania sie? Moze jutro odwiedze pasieke ,zobacze jakie temperatury w ulach.  Bylem w drugi dzien swiat i na wylotkach byly trutnie. Nie mogly przejsc przez siatke na myszy.  Zrobilem zdjecie. Powodzenia

Załączone pliki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Stowarzyszenie "Polanka"