Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Co tam dziś, Panie / Panowie w pasiece? Sezon 2018


boddan

Recommended Posts

Odezwij się Kamil , bo też sam sobie ule robię, parę sztuk już wykonałem to może coś doradzę - zwłaszcza przy dennicach. Pozdrawiam

Hmm odezwać się miałem już od maja albo czerwca a tu człowiek zaganiany że już październik, w tamtym roku wykonałem 4 dennice no i mam już kilka pomysłów coby zmienić, ale mimo wszystko i tak muszę się odezwać.

Link to comment
Share on other sites

Pogoda jest super!!! można bez obaw robić ostanie korekty zapasów zimowych,ustawienie gniazd itp... pszczoły masowo jeszcze znoszą pyłek,który upychają gdzie tylko można.Do roboty zostanie jeszcze ostatnie dymienie i zestawienie miniplusów do zimowli.PK

Link to comment
Share on other sites

Ja niedawno skończyłem podawać tymol na ostatniej pasiece (pakiety/odkłady), w kilku ulach dołożyłem jakaś ramkę z pokarmem, to sobie poprzenoszą.  Pogoda przednia i dobra do kolejnego zwalczania warrozy.

Link to comment
Share on other sites

uważasz że przy 20 na plusie to błąd że zaglądam do ula?

to pewno ostatnie takie ciepłe dni

ramkami nie żonglowałem tylko sprawdziłem co i jak

Nie wiem czy do mnie te pytania ?. Ciepłe dni będą pewnie jeszcze nie jedne, nikt tego nie wie.

Ja pamiętam, że jak byłem młody i niecierpliwy to jeszcze we wszystkich świętych grzebałem w ulach i karmiłem. Potem na wiosnę liczyłem straty. Napisałem że teraz od kilku lat jestem tylko cierpliwy. Przecież nikt nie powiedział, że nie wolno zaglądać do uli nawet w zimę.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

no macie racje  żeby w zimno nie zaglądać też to sobie obiecałem  

ale jak ciepło to i tak latają i się upewniłem że mają jedzonko 

wy wyjadacze wiecie wszytko ja muszę się uczyć i obserwować 

Link to comment
Share on other sites

Jak się zagląda, to latają bo nie ma takiej opcji, żeby nie porozrywać komórki z miodem.

Pszczółki to zbierają, przekazują jedna drugiej, a trzecia leci szukać więcej. Nie mówiąc, że zawsze uśmierci się kilka pszczół.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś ja długo nie zaglądałem i u mnie latały, to nie to. Prędzej kwestia termosu - pisałem o tym w poście #564. W większości sytuacji nie ubijam nawet jednej pszczoły przy przeglądzie, bardzo pomagają mi w tym ule bez felców oraz to, że mogę korpus położyć na daszku innego ula i nie gniotę pszczół, bo zostawiałem tam specjalnie miejsce pod ramkami.

Edited by Xpand
Link to comment
Share on other sites

A ja będę zaglądać - jeszcze do zimy jakieś łączenia wypadną, nie będę czekać na wiosenne sprzątanie osypanych rodzin... Mniej znaczy więcej...

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wyciąłem sobie elementy na kilka dennic, jeszcze jakaś drobnica i mogę skręcać kolejna partię. Jutro prawdopodobnie przejadę się podać drugą dawkę tymolu (10g).

 

oji0wh.jpg

Edited by Xpand
  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wyciąłem sobie elementy na kilka dennic, jeszcze jakaś drobnica i mogę skręcać kolejna partię. Jutro prawdopodobnie przejadę się podać drugą dawkę tymolu (10g).

 

To ile tych dennic masz zamiar zbudować ? :) 

Link to comment
Share on other sites

Gdyby mi się udało jeszcze z 10 i wyposażyć to wszystko w korpusy, daszki, ramki to będzie ok. Kilka korpusów i ramek już mam. Problemem jest niestety kurczący się zapas sezonowanej deski, ale myślę, że na przyszły rok nowa partia desek mi doschnie, więc może się wtedy uda jeszcze kilka zbudować - miernik pokaże.

Link to comment
Share on other sites

kubek33

 

Opis tego jak to robię jest w tym poście.

https://pasiekapszczelarska.pl/topic/131-leki-na-warrozę/?p=14860

 

 

Tu jest o beermatach, gdzie je kupuje.

https://pasiekapszczelarska.pl/topic/131-leki-na-warrozę/?p=14900

 

 

Tymol mam z https://www.magicznyogrod.pl/- ostatnio 145zł/kg z transportem.

 

Tak to wygląda u mnie.

osfubt.jpg

Edited by Xpand
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.