Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Jaki miód trafia do naszych marketów


Recommended Posts

Może jako komentarz do tego filmu zacytuję poniższy tekst . Żebyśmy mieli czarno na białym .

 

Ta­jem­ni­cze mie­szan­ki. Jeśli na opa­ko­wa­niu wid­nie­je napis: mie­szan­ka mio­dów z kra­jów UE i spoza UE, nie na­le­ży mieć złu­dzeń. Bę­dzie to mnó­stwo miodu chińskie­go czy in­dyj­skie­go i dla nie­po­zna­ki odro­bi­na ro­dzi­me­go.
Pro­por­cje? Do­wol­ne, prze­cież nikt na ety­kie­cie tego nie wy­szcze­gól­nia. A w mio­dach azja­tyc­kich mogą być an­ty­bio­ty­ki czy sub­stan­cje, któ­rych sto­so­wa­nie jest tam do­zwo­lo­ne, a w kra­jach UE za­bro­nio­ne. Uwaga, w pro­ce­sie mie­sza­nia te miody też się pod­grze­wa. Nie dość zatem, że miód chiń­ski ma ta­jem­ni­czy skład, czę­sto nie naj­lep­szy, to jesz­cze to pod­grze­wa­nie nisz­czy reszt­ki war­to­ścio­wych sub­stan­cji.
Chiński i Indyjski Miód.

Teoretycznie Chiński miód jest zakazany w Europie, jednak podobnie jak w przypadku GMO, i konserwantów istnieje prawo wolnej Amerykanki, lobbingu i łapówek, oraz naciąganych norm żywieniowych.
Trzecia część miodu sprzedawanego w Europie i USA pochodzi z Chin, i może być skażona nielegalnymi antybiotykami i metalami ciężkimi.
Mimo zapewnień ze strony Unii Europejskiej i Food and Drug Administration oraz licznych marionetkowych urzędników o braku chińskiego miodu w produktach sprzedawanych na obu rynkach, to nasze małe śledztwo wykazało, że toksyczny miód mieszany jest z miodem naturalnym przez wszystkich światowych potentatów spożywczych.

Od ponad dwóch lat istnieje ogromny nielegalny rynek handlu toksycznym miodem dostarczanym wprost do hurtowni w beczkach, których zewnętrzne ścianki wypełnione są paliwem lub chemikaliami.
„Nie jest tajemnicą, że przemyt miodu jest napędzany przez ogromne pieniądze. Chęć zaoszczędzenia paru dolarów jest większa niż etyka. Ten toksyczny miód stosowany jest w produktach spożywczych i medycznych, przechodząc badania poprzez łapówki lub dostarczanie fałszywych próbek towarowych …”, mówi Richard Adee, który jest przewodniczącym Waszyngtońskiej Komisji Legislacyjnej Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów miodu.
„Korporacje poprzez swoje wpływy i ogromne łapówki są bezkarne , a przemy toksycznego miodu rośnie z roku na rok…” powiedział Adee.

” Wszyscy z branży wiedzą, że większość przerabianego miodu trafiającego na rynki USA i Europy pochodzi z Indii, Chin i Wietnamu” ,powiedział Elise Gagnon, prezes Odem International, światowego domu handlowego, który specjalizuje się w sprowadzaniu dużych ilości surowego miodu.

Dlaczego chiński miód jest niebezpieczny?

Chińskie pasieki zaczęły używać różnych nielegalnych metod, aby ukryć pochodzenie ich miodu w 2001 roku.
Epidemia bakterii zgnilca doprowadziła do zagłady większości pszczelich rodzin. Ta sama zaraza zwalczana była w Indiach antybiotykami dla zwierząt w tym chloramfenikolem.
Liczne pszczele rodziny po dramatycznych wydarzeniach w Chinach, były przenoszone z Indii… Jakie to miało reperkusje?
Naukowcy wykazali, że dzieci spożywające chloramfenikol są podatne na uszkodzenia DNA i rożne formy raka.
Wkrótce po tym, FDA zakazała jego obecność w żywności. Zakazy, zakazami ale realia są zupełnie inne.
Metale ciężkie
Wielkie korporacje zatruwają metalami ciężkimi dziesiątki tysięcy drobnych pasiek rozsianych od rzeki Jangcy i przybrzeżnych terenów Guangdong i Changbai do śródlądowej prowincji Qinghai.
Także ołów zawarty w pojemnikach przeznaczonych do zbierani miodu zanieczyszcza miód…

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Odsklepianie idzie sprawnie , nie można nic zarzucić :)

Kiedyś rozmawialiśmy z importerem miodów z pierwszej piątki . Powiedział , że kontrola  to fikcja , liczy się papier , a te otrzymasz jakie sobie zażyczysz ! Predzej będziesz Ty skontrolowany z swoim miodem , więc wielcy nie mają się czego obawiać . Do tego dochodzi  Ukraina , którą można wykorzystać do ukrycia pochodzenia miodu. Interes się kręci!

Obszary wokół ,,rozlewni miodów " są narażone na zgnilca( to tak delkatnie powiedziane- problem jest dużo większy) .

Beczki trzeba jakoś osuszać, a pszczołom nie wytłumaczysz!

Link to comment
Share on other sites

Pani profesor z Bułgarii (nie pamiętam nazwiska) na konferencji w Burzeninie, mówiła że 30% przebadanych przez nich próbek miodu pochodzenia wschodniego zawierało antybiotyki, niema się co dziwić taki syf trzeba jakoś zakonserwować aby nie skisł.  

Link to comment
Share on other sites

;)

No i popsułeś mi humor z samego rana. 

 

 No nie wiem czy popołudniem poprawię .... przed wczoraj w radio (TOK FM):  miód polski był na drugim miejscu jako hit eksportowy wraz z innymi produktami spożywczymi ( tylko miód zapamiętałem  ;) )  .

 

PF

Link to comment
Share on other sites

Witam.  Moze niespodoba sie Wam co napisze, niestety pierw trzeba patrzec na siebie.   W Niedziele na Netflixe ogladalem film dokumentalny z serii o produkcji zywnosci.  Ten byl na temat miodu.  To co widzimy na filmie zalaczonym przez Nacek to pikus w porównaniu z realnymi problemami w tym biznesie.  W ostatnich latach popyt na miod bardzo wzrósł (zdrowa zywnosc) jednak produkcja spadla. (choroby,brak pozytku itp)  Skoro sprzedaz wzrosla a produkcja spadla to te miliony ton chinczycy i inni zastepuja syropem kukurydzianym, cukrowym itp.  Chodzi tu o wieklie pieniadze, wiec falszerstwo miodu dochodzi do perfekcji, i jest coraz trudniej do wykrycia.  Aby przemysl pszczelarski w USA nie upadl nalozono embargo na import z Chin.  Niestety Chinski "miod" (czyt. syrop) idzie do innych krajow i z tamtad trafia do USA.  Pare lat temu FDA (policja) wpadla do jednej z najwiekszej korporacji (import export zywnosci) . Niestety FDA nic na chinski miod nic nie znalazla, jednak miod Polski okazal sie zatruty!. Czesc menedzerow uciekla do RFN, a ci co nie zdazyli po dwoch tygodniach w wiezieniu, za zlagodzenie kary zaczeli "mowic" co i jak.  Niestety zbyt czesto na Polskich forach czytam" Nie wiem czy mam waroze w ulu? To w kole Pszczelarskim mi poradzili puścić dwa dymki tak profilaktycznie, no i ty sie lepiej poczujesz"  O zgrozo!!!!  Ciekawe czy ten delikwent idzie do doktora i bierze Antybiotyk no bo moze bedzie chory?  Tak dla lepszego poczucia chm?, tesciowej?  Na podstawowe testy na waroze ludzie na forach wypowowiadaja sie " nie ulegajmy modzie z ameryki".  A tysiace pszczelazy o istnieniu takich testow nawet nie ma pojecia. Ktos na filmie Toma Radziwinowskiego krytykuje ze ten sprzet to jest bardzo drogi!.  Ludzie ile moze kosztowac sloik z siatka w wieczku (nakretce), + dwie lyzki cukru pudru?. Wszak tabletka Amitrazy to tylo 2 zlote no i dobrze sie pszczelaz poczuje, bo spelnil obowiazek . No ale wracajac do tematu filmu ktory pare lat temu ogladalem, co oni takiego zlego tam robia?  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Pani profesor z Bułgarii (nie pamiętam nazwiska) na konferencji w Burzeninie, mówiła że 30% przebadanych przez nich próbek miodu pochodzenia wschodniego zawierało antybiotyki, niema się co dziwić taki syf trzeba jakoś zakonserwować aby nie skisł.  

Witam, Pare lat temu w Szwajcarii, jeden z uniwersytetow na konferencji pszczelarskiej poprosil o probki miodow.  Dla zaskoczenia organizatorow konferencj, w niedługim czasie setki miodow nadeszly z calego swiata. Ponad 80% wykazalo zatrucie !! Powodzenia. 

Link to comment
Share on other sites

Bogumił od dawna wiadomo że w USA istnieją jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących zdrowej żywności i co ? Ilu jest otyłych amerykanów ?? jeden w większych wskaźników w skali światowej  . A dietetycy mówią że otyłość jest też wynikiem niezdrowego odżywiania się ??? :D  I bądź tu mądry?  Ale wątek nie dotyczy tego konkretnie filmu ?  Ignacy zadał pytanie jaki trafia do nas miód a ściślej do naszych marketów i ??? :D  Może u Ciebie w Kanadzie miód w marketach jest super ? :D U nas w Polsce  niestety w wielkich marketach żywnościowych są to mieszanki Bóg wie czego i na słoikach napisane jest że to jest miód ?? I w tym cały problem ??  :D  A miód kupiony u pszczelarza w pasiece u nas w Polsce , daję większą gwarancję a w zasadzie pewność  , że nie jest to mieszanka nie wiadomo czego ? i istnieją u nas uczciwi pszczelarze , którzy nie chcą truć klientów. A te próbki miodów z Polski to toż to nie wysyłali pewnie pszczelarze tylko  pośrednicy podszywający się pod pszczelarzy i handlujący miodem  ? 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Wirują miód z czerwiem .

Dla mnie to bandyctwo i obrzydlistwo.

Nie przesadzaj - mnie też się nie podoba, ale z powodu, że na tych ramkach z czerwiem nie ma wręcz miodu.

I to - że ogołacają pszczoły do zera. Oni wirują czerw i mleczko z czerwiu a nie miód.

Chociaż mleczko jest bogatsze wartościowo od miodu.

Każdy orze jak może.

Link to comment
Share on other sites

/.../ wracajac do tematu filmu ktory pare lat temu ogladalem, co oni takiego zlego tam robia?  Powodzenia

 Darek mnie ubiegł i Bohdan .... Tak  tego 'sposobu' odbierania miodu nie propagujemy, nawet uważamy za b. nieetyczne, wręcz naganne . Zapewne pszczoły zaraz ,w tej chińskiej pasiece, otrzymają przygotowany wcześniej 'pokarm' (widoczne pojemniki plastikowe) , piszę "zapewne" bo nie wiem . Przypuszczam tylko po 'fabule filmiku' - zabierają wszystko , więc ....tylko przypuszczam. 

  Mam też tą pewność - Beeman też nie pochwala takiego ..... w końcu Beeman jako nick do czegoś zobowiązuje ....Pozdrawiam PF

 

PF

 

Ps    słyszałem co nieco o' praktykach i sposobach'  takich, tyczy jednego konkretnego, zawodowych pszczelarzy i .... ta kasa to jednak 'tłumaczy' każdą  'czynność' ...

Link to comment
Share on other sites

 Darek mnie ubiegł i Bohdan .... Tak  tego 'sposobu' odbierania miodu nie propagujemy, nawet uważamy za b. nieetyczne, wręcz naganne . Zapewne pszczoły zaraz ,w tej chińskiej pasiece, otrzymają przygotowany wcześniej 'pokarm' (widoczne pojemniki plastikowe) , piszę "zapewne" bo nie wiem . Przypuszczam tylko po 'fabule filmiku' - zabierają wszystko , więc ....tylko przypuszczam. 

  Mam też tą pewność - Beeman też nie pochwala takiego ..... w końcu Beeman jako nick do czegoś zobowiązuje ....Pozdrawiam PF

 

PF

 

Ps    słyszałem co nieco o' praktykach i sposobach'  takich, tyczy jednego konkretnego, zawodowych pszczelarzy i .... ta kasa to jednak 'tłumaczy' każdą  'czynność' ...

Witam.  Czy jest to etyczne czy nie , to zalezy od punktu widzenia.  Trzeba pamietac ze jest to Azja.  Tam wszystko co sie rusza jest pozywieniem.  To tak jak by rozczulac sie nad biednym kurczatkiem ktore nie wykluje sie bo go wczesniej zjedza.  Co do wirowania miodu to nie taka prosta sprawa jak to wyglada. Ta pszczola nie zasiedli drugiego korpusu, bo jak dojdzie do sily to sie wyroii.  Byc moze nie wiedza jak z nia postepowac?, Jednak w to watpie.  Mysle ze ten film jest z Kambodzy.  Nie wiem czy wiecie ale w USA azjatyckie resteuracje skopuja trutnie, smacznego!  Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

;)

 

/.../  Nie wiem czy wiecie ale w USA azjatyckie resteuracje skopuja trutnie, smacznego! /.../

... w Holandii serwują pasikoniki w czekoladzie , w Japonii prześcigają się w przepisach na 'potrawy' z karaluchów , u nas jedzą tatara ..... gdybym nie na sztuczną muszkę preferował - trutnie bym wykorzystał jako ... przynętę .... ;)  ;)  ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak pytał się jeden  o świeże larwy trutni . Ja nie zmienię zdania. Nigdy miodu nie wiruję z czerwiem a nawet gniazdowych ramek. Dla tego mam dadanty i wyraźnie ramki rozdzielone - miód,  czerw. Kto kupił wraca , mniejsza robota przy odbieraniu bo nie muszę sprawdzać zapasów na 100 % wystarczające. Odpada wiele roboty.

Trutniami gotowanymi córka swoją kurę karmi.

Link to comment
Share on other sites

Daro - spoglądnij, oni na tym filmie mają wirówkę radialną, promienistą, w której podobno czerw pszczeli nie wylata, tylko sam trutowy.  :P 

A czerw trutowy jest słodki w odróżnieniu od pszczelego który podobno jest gorzki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Wirują miód z czerwiem .

Dla mnie to bandyctwo i obrzydlistwo.

Czy jest to etyczne czy nie , to zalezy od punktu widzenia.  Trzeba pamietac ze jest to Azja.  Tam wszystko co sie rusza jest pozywieniem.  To tak jak by rozczulac sie nad biednym kurczatkiem ktore nie wykluje sie bo go wczesniej zjedza.  Co do wirowania miodu to nie taka prosta sprawa jak to wyglada. Ta pszczola nie zasiedli drugiego korpusu, bo jak dojdzie do sily to sie wyroii.  Byc moze nie wiedza jak z nia postepowac?, Jednak w to watpie.  Mysle ze ten film jest z Kambodzy.  Nie wiem czy wiecie ale w USA azjatyckie resteuracje skopuja trutnie, smacznego!  Powodzenia

No właśnie ...

Są kultury w których miód się nie liczy , lub jest tylko dodatkiem.

Prawdziwym przysmakiem i jednocześnie pokarmem wysokobiałkowym jest czerw pszczeli .

pytał się jeden  o świeże larwy trutni

Coraz częściej się pytają .

O czerw świeży , lub homogenat z larw trutowych .

 

Trutniami gotowanymi córka swoją kurę karmi.

Uparowane larwy z ramek pracy , lubią wszystkie zwierzęta w moim gospodarstwie.

Na stawie kaczki ścigają się o nie z amurami i karpiami .

A na brzegu kot próbuje zdążyć coś chwycić przed drobiem grzebiącym  :D

Link to comment
Share on other sites

Ale trutnie u nas nie są przysmakiem w marketach spożywczych  więc nie ma sprawy :D

Ale jak rozumiem nikt nie będzie kopał się z koniem ? :)  więc walka z marketami o jakość miodu  nie wchodzi w grę , a szkoda bo organizacje pszczelarskie mogły by w tej sprawie coś zdziałać , chociaż symbolicznie :D  A nie ograniczać się do druku ulotek propagujących pszczelarstwo  , których i tak nikt nie czyta ???

Pozdrawiam

Tadek

  • Lubię 3
Link to comment
Share on other sites

Nie mam nic do takiego miodu. Byle był właściwie opisany. Osobiście miód biorę tylko z górnych korpusów, z nieczerwionych ramek - na innym forum jestem za to krytykowany... Jadłem również czerw trutowy, ale tylko na surowo. Nie smakował mi. Cierpki jakiś... nie słodki na pewno. Podobno jednak smażony jest przepyszny. Wystarczy z odrobiną soli i jest super. Spróbuję w tym roku.

 

Co do otyłości Amerykanów. Zobaczcie na pierwszym lepszym filmie jak oni jedzą. Smażenie beztłuszczowe na metalowych blachach lub na ruszcie - ZDROWE. Beztłuszczowe pancakes, jajka też bez tłuszczu. Zdrowa wołowina u nich to podstawowe źródło białka. A Amerykanów głównym problemem jest cukier. Bułki są mocno słodzone do burgerów, naleśniki zlane syropem klonowym. Do tego mnóstwo cukru w napojach, te nasze nie umywają się do ich produktów. Od tego puchną. Proponuję obejrzeć film "Cały ten cukier",

Link to comment
Share on other sites

Może w europie miód chiński jest zakazany, ale pewnie nie ma normy określającej, że mieszanka zawierająca miód chiński nie może być dopuszczona na rynek dla tego w marketach takie kwiatki :)

 

comment_dpADH7StZDQIhActuLFQ48nojcCR5PBh

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wczoraj podczas wykładów we Wrocku dr.hab. Krzysztof Olszewski mówi przez chwilę o potentatach miodowych na Świecie.

Ponoć najwięksi z nich to:

  • Chiny
  • Brazylia
  • Argentyna
  • Kanada

Co do filmu to chyba wszystko było już powiedziane. Jakość w naszych sklepach jest wiadoma, lecz raczej w tej chwili po naszej stronie leży pokazanie ludziom co tak naprawdę kupują. Ale to tylko moje przemyślenia.

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Ukraina wypadła z powodu wojny ?

Czy przez to , że bez rejestrów wszystko jest sprzedawane w detalu u nas jako "Polski miód z własnej pasieki" ?

Haha a tego to nie opowiadał lub coś niedosłyszałem. Chyba o Ukrainie coś wspominał, ale nogi sobie nie dam uciąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.