Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Witam szanowne Koleżanki i Kolegów

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • Imię:Sebastian
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Wielkopolski

Witam.

Muszę powiedzieć, że sam jestem zaskoczony obrotem sprawy związanej z pszczołami. W rodzinie nie mam żadnych tradycji pszczelarskich, a wszystko rozpoczęło się jakieś 2-3 lata temu. Spotkałem w tamtym czasie człowieka, bardzo otwartego i przede wszystkim chcącego przekazać wiedzę i zarazić pasją. I tak pomału ruszyłem z teorią a później kilkanaście razy pomagałem w pasiece. I tak w zeszłym roku stałem się pszczelarzem hobbystą z dwoma ulami wielkopolskimi z którymi zimuję i z niecierpliwością czekam na wiosnę. Docelowo myślę o 8-10 ulach. Dodam pszczoły zakarmione 14,5 kg cukru na rodzinę i odymione apiwarolem 4 razy co 4-5 dni więc myślę że będzie ok.

Pozdrawiam i życzę spokoju w Nowym Roku, morza miodu i zdrówka (pszczołom oczywiście).

sebxyz

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 320 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

Witaj!

... też "z niecierpliwością" czekamy  wiosny . 

Będziemy czekać na .....i  ewentualne podpowiedzi , pytania , wątpliwości. 

;)

PF

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2345 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Witaj na forum :)

I zabieraj głos w dyskusjach lub pytaj jak byś miał jakieś problemy .

Pozdrawiam

Tadek

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 354 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski

A witamy, witamy.

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

kubek33

kubek33

100% Domownik

• Moderator/Organizator
  • 483 postów
  • Imię:Jacek
  • LokalizacjaTurek/Wielkopolska
  • Typ ula:oczywiście wielkopolski

Witamy kolejnego pozytywnie zakręconego - kto raz chwycił tego bakcyla to już do śmierci będzie go miał - powodzenia i przyjemności w pracy z pszczołami.

Pozdrowienia z Wielkopolski

Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony pond własną inteligencje (Jerzy Dobrowolski) ;)

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1717 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Witaj Ziomku :)

Z jakiej części Warmii jesteś ?

Ja spod Bisztynka .

Pozdrawiam.
Robert

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarmia

Witam Robi_Robson.

Tak widziałem, że Ziomal jest na forum, ja to na południowych kresach Warmii miejscowość Ruś pod Olsztynem.

Bisztynek dobrze mi się kojarzy, gdyż z Bisztynka pochodzi moja Wielka licealna sympatia, fajne to były czasy.

Dziękuję za b.miły odzew, tak bakcyl połknięty, dwa, trzy lata czytałem, kręciłem się po pasiece teraz już znajomego pszczelarza, gdyż myślałem, że jest to chwila, okazało się wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam

sebxyz

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1717 postów

ja to na południowych kresach Warmii miejscowość Ruś pod Olsztynem.

...
bakcyl połknięty, dwa, trzy lata czytałem, kręciłem się po pasiece teraz już znajomego pszczelarza, gdyż myślałem, że jest to chwila,
okazało się wręcz przeciwnie.

To pewnie Grzesiek ( 6cichy ) Cię zaraził ?
Część Jego pszczół stała w 2017r.na rzepaku tuż za Łyną na wysokości Rusi :)
Zresztą Grzegorz mieszka tuż obok ;)

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarmia

Witam.

Tak widziałem te ule jadąc codziennie do Olsztyna, ale pozwolę sobie powiedzieć to nie był Kolega Grzesiek. W Gronitach jest pasieka w szkółce roślin, nie wiem czy się udziela Kolega na jakimś forum, ale właśnie jego pasja mnie zaraziła. Muszę powiedzieć, że bardzo dużo zależy od osoby na którą się trafi. Jeżeli jest pozytywnie zakręcona i ma chęć bezinteresownej pomocy (tak było w moim przypadku) to wszystko jakoś wygląda łatwiej, choć czuję że wiosna będzie dla mnie trudna. Ale jak Kolega mówi jak nie spróbujesz, nie sparzysz się to się nie nauczysz. Wiedza teoretyczna tak oczywiście, ale rzeczywistość to zweryfikuje, no i praktyka jest ważna.

Pozdrawiam

sebxyz

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1717 postów

Witam.

Tak widziałem te ule jadąc codziennie do Olsztyna, ale pozwolę sobie powiedzieć to nie był Kolega Grzesiek. W Gronitach jest pasieka w szkółce roślin, nie wiem czy się udziela Kolega na jakimś forum, ale właśnie jego pasja mnie zaraziła. Muszę powiedzieć, że bardzo dużo zależy od osoby na którą się trafi. Jeżeli jest pozytywnie zakręcona i ma chęć bezinteresownej pomocy (tak było w moim przypadku) to wszystko jakoś wygląda łatwiej, choć czuję że wiosna będzie dla mnie trudna. Ale jak Kolega mówi jak nie spróbujesz, nie sparzysz się to się nie nauczysz. Wiedza teoretyczna tak oczywiście, ale rzeczywistość to zweryfikuje, no i praktyka jest ważna.

Pozdrawiam

sebxyz

No to powodzenia życzę i wytrwałości :)

Bożena

Bożena

100% Domownik

• Moderatorzy
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarmia
  • Typ ula:Dadant drewniane i styropianowe

Witam również z Warmii i życzę wytrwałości a te 8-10 uli to tylko tak na początek...potem idzie samo  :)  Pozdrawiam. 

kubek33

kubek33

100% Domownik

• Moderator/Organizator
  • 483 postów

Witam również z Warmii i życzę wytrwałości a te 8-10 uli to tylko tak na początek...potem idzie samo   :)  Pozdrawiam. 

Potwierdzam, tez nie wiadomo skąd mam 29 rodzin i puste ule i plany budowy nowych..... a miło być hobby  :D  :D  :D  Pozdrawiam

Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony pond własną inteligencje (Jerzy Dobrowolski) ;)

Tajden

Tajden

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów
  • Imię:Jerzy
  • LokalizacjaPoznań
  • Typ ula:Dadanty 430 x 150 i wielkopolskie.

Witam.

Muszę powiedzieć, że sam jestem zaskoczony obrotem sprawy związanej z pszczołami. W rodzinie nie mam żadnych tradycji pszczelarskich, a wszystko rozpoczęło się jakieś 2-3 lata temu. Spotkałem w tamtym czasie człowieka, bardzo otwartego i przede wszystkim chcącego przekazać wiedzę i zarazić pasją. I tak pomału ruszyłem z teorią a później kilkanaście razy pomagałem w pasiece. I tak w zeszłym roku stałem się pszczelarzem hobbystą z dwoma ulami wielkopolskimi z którymi zimuję i z niecierpliwością czekam na wiosnę. Docelowo myślę o 8-10 ulach. Dodam pszczoły zakarmione 14,5 kg cukru na rodzinę i odymione apiwarolem 4 razy co 4-5 dni więc myślę że będzie ok.

Pozdrawiam i życzę spokoju w Nowym Roku, morza miodu i zdrówka (pszczołom oczywiście).

sebxyz

Zdrówka trzeba bardziej życzyć pszczelarzom, a mniej pszczołom. Pszczoły, czasem z trudem, ale jakoś sobie radzą z wszędobylską chemią na polach.

Pszczelarz natomiast, znacznie mniej sobie radzi ze złymi nawykami, które to, sam sobie funduje... :(

Pszczoły traktujemy apiwarolem, który działa...

Na zdrowie człowieka, tabletek nie ma... Chyba, że chodzi tylko o uśmierzanie bólu. Ale ten ból musi zawsze wracać...

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarmia

Witam.

Wczoraj dotarł do mnie ul z Nektariady poliuretanowy, na szybko wygląda dobrze, korpusy pasują dennica zrobiła na mnie wrażenie. Żona zaczyna patrzeć z niepokojem, gdyż uli zaczyna przybywać.

Pozdrawiam

Seb

• Tadek11 i Tomzo lubią to

kubek33

kubek33

100% Domownik

• Moderator/Organizator
  • 483 postów

Witam.

Wczoraj dotarł do mnie ul z Nektariady poliuretanowy, na szybko wygląda dobrze, korpusy pasują dennica zrobiła na mnie wrażenie. Żona zaczyna patrzeć z niepokojem, gdyż uli zaczyna przybywać.

Pozdrawiam

Seb

Ciekawe kiedy zacznie pytać ile to kosztowało??? :P :P :P

Moja też patrzyła jak na wariata.... teraz już rozlewa miód ;)

...... ale na szczęście do pasieki iść nie chce..... i całe szczęście bo gdzieś ten azyl trzeba mieć :D :D :D

• Tomzo lubi to

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarmia

Witam wszystkich.

Dziś kontrolnie podałem około 200 g ciasta Apifonda. Obie rodziny zimowały, patrząc na wylotek ula, po prawej stronie na ścianie frontowej. Po ociepleniu przeniosły się centralnie na ramki na sam środek ula. Wygląda wszystko na ok, ale po pierwszym oblocie coś więcej będzie wiadomo.

Pozdrawiam

Sebxyz

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 690 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Czyli u ciebie już grzeją? Bo kłąb z tego co wiem to idzie tylko w górę a nie na boki. Ciasto na pajączki, czy wietrzyłeś?

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarmia

Witam.

Powiem tak, mam gniazdo ułożone na ciepło, w powałce mam 5 otworów wentylacyjnych, a 2 ostatnie otwarte na maksa, wydaje mi się, że tak już grzeją. Z tym przesunięciem kłąbu, wydaje mi się, że widziałem film na youtube, próbowałem odnaleźć ale mi się nie udało i pszczelarz mówił, że po przesunięciu się kłąbu do góry, przy sprzyjających warunkach czyli jak się temp. podniesie się to kłąb właśnie przenosi się na boki. Mogę się mylić, nie będę się upierać. Ciasto to podaję na powałkę w miejsce wyjętego pajączka. Ciasto na wietrzenie rozumiem, że podane bezpośrednio na ramki.

Pozdrawiam

Sebxyz

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2345 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Witam wszystkich.

Dziś kontrolnie podałem około 200 g ciasta Apifonda. Obie rodziny zimowały, patrząc na wylotek ula, po prawej stronie na ścianie frontowej. Po ociepleniu przeniosły się centralnie na ramki na sam środek ula. Wygląda wszystko na ok, ale po pierwszym oblocie coś więcej będzie wiadomo.

Pozdrawiam

Sebxyz

Jeżeli nie jesteś pewny że pokarmu starczy to ciasto oczywiście podaj , ale przypuszczam że jeszcze trochę za wcześnie na stymulację :)

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

sebxyz

sebxyz

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarmia

Witam.

Tadek11, problem jest taki, że to moja pierwsza zimowla, więc trochę niepewności, brak wyczucia i wyszedłem z założenia, że jednak trochę ciasta podam.

Sebxyz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Ślężańskie Miody