Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Fotopułapki i inne urządzenia do zabezpieczenia pasieki


Tadek11

Recommended Posts

Godzinę temu, irkor napisał:

Monitoring w różnych opcjach, to nie problem.
Problemem jest zasilanie.

Akumulator z panelem fotowoltaiki, lub nawet dodatkowo z wiatraczkiem wystarczą 

Link to comment
Share on other sites

Nie no takie kamery monitoringu wielofunkcyjne z obrotową kamerą kopułkową z całym bajer full jak wyżej to jednak trochę prądu pobierają i trzeba liczyć że około 10W więc w grę wchodzi zasilanie sieciowe nie wiem jak tam fotovoltanika nie obliczałem ?

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Krzychu napisał:

Zestaw fotowoltaiczny 180W 230v z przetwornica to koszt ok 1500 zł. Stanowczo wystarczy na taki monitoring chyba? 

Do kamery takiej potrzeba prąd 12V  2A  tak że spoko. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tadek11 napisał:

Do kamery takiej potrzeba prąd 12V  2A  tak że spoko. 

I jeszcze wystarczy na  swiatło i miodarke (ręczną) ??
 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, irkor said:

No to jak ustawicie sobie na swojej pasiece na odległym odludziu fotowoltaikę, wiatraczki lub akumulatory od traktora, to życzę powodzenia.

Czyli oferta bedzie bardziej atrakcyjna i nie do odrzucenia?.

Link to comment
Share on other sites

Pasieki na odludziu nikt rozsądny nie trzyma z oczywistych  względów . Trzeba być przezornym.   Dla tych co nie wiedzą co to znaczy to za słownikiem  

"przezorny" --- przewidujący następstwa, zważający na przyszłość; ostrożny, czujny, przenikliwy, baczny;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Przymierzam się do zakupu dwóch kamer leśnych - fotopułapka. Na dwie pasieki. 

Moje wymaganie to robienie zdjęć przy wykryciu ruchu, automatycznie wysyłanie na mail lub MMS, robienie zdjęć na komendę sms. 

Dobrze byłoby mieć opcję nagrywania i wysyłania filmów również na zlecenie/wykrycie ruchu. Wydaje mi się jednak, że taka opcja to dodatkowy koszt + 1000 zł. 

Chyba, że się mylę? 

Ktoś z Was coś testował ostatnio ?  

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Krzychu napisał:

Przymierzam się do zakupu dwóch kamer leśnych - fotopułapka. Na dwie pasieki. 

Moje wymaganie to robienie zdjęć przy wykryciu ruchu, automatycznie wysyłanie na mail lub MMS, robienie zdjęć na komendę sms. 

Dobrze byłoby mieć opcję nagrywania i wysyłania filmów również na zlecenie/wykrycie ruchu. Wydaje mi się jednak, że taka opcja to dodatkowy koszt + 1000 zł. 

Chyba, że się mylę? 

Ktoś z Was coś testował ostatnio ?  

 

Mam od jakiegoś czasu kamerkę Denver WCM 8010. Po kilku dniach męki z konfiguracją (różne wersje oprogramowania zawierają różne ustawienia MMS w zależności od operatora, ciężk było dojść do najnowszych, poza tym karta SIM powinna obsługiwać 2G, tylko Orange pasowała) Po jakimś czasie zdjąłem ją z drzewa i zabrałem do domu, bo:

- robiła filmy ruszającym się krzakom

- z jakiegoś powodu w pojemniku na baterie skraplała się woda

- czas trzymania zasilania przy jesieni spadł do ok. 7 dni

Zaletą Denvera było to, że była tania, chyba 350zł.

 

Teraz rozważam GPS do środka ula, albo droższą kamerę na 12 baterii i za ok. 1200zł... Jeszcze nie zdecydowałem. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Krzychu napisał:

Przymierzam się do zakupu dwóch kamer leśnych - fotopułapka. Na dwie pasieki. 

Moje wymaganie to robienie zdjęć przy wykryciu ruchu, automatycznie wysyłanie na mail lub MMS, robienie zdjęć na komendę sms. 

Dobrze byłoby mieć opcję nagrywania i wysyłania filmów również na zlecenie/wykrycie ruchu. Wydaje mi się jednak, że taka opcja to dodatkowy koszt + 1000 zł. 

Chyba, że się mylę? 

Ktoś z Was coś testował ostatnio ?  

 

Ty nie pytaj się o opinie na forum tylko albo jak nie masz o tym rozeznania to jakiegoś fachowca , a jak masz pojęcie o takim sprzęcie to przeglądaj oferty na Alli i szukaj interesujących ciebie parametrów. Na pewni zaoszczędzisz w ten sposób o około 30-50 % kasiorki w porównaniu z ofertą krajową i masz do wyboru większy asortyment. I tak wszystko co jest u nas pochodzi z Chin , więc po co przepłacać. Kupiłem sobie w ubiegłym roku do samochodu lusterko wsteczne z kamerami przednią jednocześnie tylną do nagrywania podczas jazdy i obrazem wyświetlanym w lusterku wstecznym  w kabinie i zapisem na karcie pamięci i jestem zadowolony , obraz super 4K nie ma się do czego przyczepić

Link to comment
Share on other sites

Jak kupowałem sobie kamerki to trochę przeglądałem oferty różna i jak na foto pułapki to wybór jest ogromny , ale tych najtańszych lepiej nie kupować ,  przejrzyj sobie oferty jeszcze kamery myśliwskie które mają większy zakres asortymentowy.

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20211016052641&SearchText=fotopułapka

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.10.2021 o 18:45, Tadek11 napisał:

Ty nie pytaj się o opinie na forum

Liczę, że właśnie na forum ktoś zrecenzuje swoją kamerę leśną ;) 

 

Ale fakt, patrząc na ceny - lepiej na Ali zamówić

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Krzychu napisał:

Liczę, że właśnie na forum ktoś zrecenzuje swoją kamerę leśną ;) 

 

No i co zaprezentuje w necie co mam opiszę im wady i zalety zabezpieczeń  i przyjdą  do mnie złodzieje poinformowani o moich zabezpieczeniach ? Krzychu ? myśl trochę .?

Kupuj coś instaluj nie nie chwal się , to samo dotyczy zdjęć wstawianych do sieci  robionych komórkami z włączoną lokalizacją GPS którą to dajesz złodziejom współrzędne swoich uli . No może starych warszawiaków nie wezmą.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tadek11 napisał:

No i co zaprezentuje w necie co mam opiszę im wady i zalety zabezpieczeń  i przyjdą  do mnie złodzieje poinformowani o moich zabezpieczeniach

 

To po co w ogóle ten temat był założony? 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Krzychu napisał:

To po co w ogóle ten temat był założony?

 

Myślę że nie po to aby pokazać złodziejom co mam w pasiece , tylko tak ogólnie o przydatności pułapek i ich wadach i zaletach kłopotach z zasilaniem i możliwościami technicznymi  tych urządzeń , a nie o konkretnych pułapkach jakie założyliśmy u siebie w pasiece , to chyba zrozumiałe. Poza tym na YT

jest bardzo dużo testów różnych foto pułapek i można sobie pooglądać , ale nie wymagaj by Koledzy opisywali Ci swoje pułapki które zabezpieczają im pasieki. A jak ktoś to robi to na własne ryzyko.

Przykład

https://www.youtube.com/watch?v=bf4sQ1NBnJ4

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, michal79 napisał:

Prawdopodobieństwo że ktoś trafi na pasiekę znając forumowy nick właściciela... jest raczej niskie?

Obyś się nie zdziwił . nasze forum czyta bardzo dużo pszczelarzy niezalogowanych jako goście i to z całej Polski , a kto może być złodziejem pszczół ? Drugi pszczelarz ?

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 28.01.2018 o 08:07, Tadek11 napisał:

Przeglądałem w sieci  - fotopułapek jest sporo i którą wybrać ? ;) żeby była w miarę bezawaryjna ? Najtańsze są chińskie HC 300M 

 

Myślałem, że autor  po to założył temat ;)

 

Godzinę temu, Tadek11 napisał:

tylko tak ogólnie o przydatności pułapek i ich wadach i zaletach kłopotach z zasilaniem i możliwościami technicznymi  tych urządzeń , a nie o konkretnych pułapkach

 

Sory, jednak to pewnie ja źle zrozumiałem.. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Krzychu

 Ciężko znaleźć eksperta od kamer leśnych na forum pszczelarskim. Myśliwi wiedzą na pewno więcej o tym....  Z mojej strony mogę ci napisać że powinny być minimum dwie kamery i widzieć siebie na wzajem, do każdej akumulator żelowy(lub dwa na wymianę) taki z alledrogo dedykowany za okoł 100zł wystarcza. Większość problemów z tymi kamerkami bierze się z słabego zasilania i zasięgu sieci GSM dlatego moim zdaniem kamera powinna mieć obecnie 3G lub 4G . 

Niestety ale cudów nie ma i im wyższy/lepszy model tym cena większa.

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.