Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Sprzęt do podkarmiania


Brzytwiarz

Recommended Posts

/.../ Jak w zeszłym roku dawałem słoiki na pajączka bez sitka, to dość ładnie szło, teraz położyłem na sitko i biorą słoik litrowy w jakieś 3 dni i zastanawiam się /.../

Porównaj okresy: ''jak w zeszłym..." i "teraz ..."  i powinieneś mieć odpowiedź .... wokół mają dużo .... dużo lepszego pokarmu .

 

PF

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale odkład świeżo zrobiony kilka dni temu i w zasadzie nosa wystawiły tylko jednego dnia na oblot. Pokarmu dałem im trochę z czerwiem. Tak samo roje, wczoraj obsadziłem, na noc dałem słoiki i prawie nie ruszone.

Link to comment
Share on other sites

Pszczoła umie liczyć  efektywność wziątku , syrop 1:1 najlepszy  + pod nosem . Efektywność jest max . Rojowi się daje węzę nie cukier 85% wagi rójki to miód. Gdzie one mają ten cukier wsadzić ?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zerwałem ostatnie już chyba mateczniki po utworzeniu odkładu i wyłamałem zabezpieczenia w klateczkach z matkami. Podczas przeglądu plastrów kopara mi opadła jak zobaczyłem świeży nakrop w miejscach po wygryzieniu czerwiu :) więc podkarmiania w takich warunkach meteo jak i pożytkowych ni ma potrzeby uskuteczniać zwłaszcza że w odkładzie powinna znaleźć sie ramka z pokarmem albo i dwie :) to wystarcza w zupełności a i roboty mniej. A co do pajączków to wszystkie rodziny podkarmiałem na zimę bez wyciagania pajączka i jak chciały to pobierały pokarm aż denko w słoiku zassało ;)

Link to comment
Share on other sites

Rojowi się daje węzę nie cukier 85% wagi rójki to miód. Gdzie one mają ten cukier wsadzić ?

 

Węzę mają, w zasadzie samą. Odbudują trochę, zdeponują albo zużyją to co mają to cukier nad głową do popędzenia mają. Myślę dawać aż 2 korpusy odbudują i dopiero przy ewentualnej odbudowie nadstawki przestać im dawać syropek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.