Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Sprzęt do podkarmiania

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Jak się sam napijesz  to tak.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Brzytwiarz

Brzytwiarz

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaJaworzno
  • Typ ula:1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła buckfast GZ

Jak się sam napijesz  to tak.

OK to sprawa jasna. Kranówy też nie pijam choć wiem że jest ok. Ale też wiem że z poidła korzystają a tam właśnie woda gruntowa. Zaleje kranówą co bym miał święty spokój trochę więcej roboty z tym ale faktycznie warta świętego spokoju. 

Łatwo jest mówić, gdy się ma coś do powiedzenia, 
ale trudno jest mieć coś do powiedzenia, 
gdy trzeba mówić 

Tadeusz Kotarbiński

daro

daro

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Masz rację w poniedziałek lub ostatki to tylko krowy piją wodę. ;)

Zalecają gotować i niby pszczoły biorą gruntową  ale trudno radzić jak nie widać. Koniec końców to woda ale ma być czysta i zdatna do picia . Sam z jezior i strumieni  nie raz piłem . Jak czysta że sam się możesz napić to nie ma problemu.

Brzytwiarz

Brzytwiarz

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaJaworzno
  • Typ ula:1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła buckfast GZ

takie ciekawe rozwiązania nawet całkiem budżetowe. 

Łatwo jest mówić, gdy się ma coś do powiedzenia, 
ale trudno jest mieć coś do powiedzenia, 
gdy trzeba mówić 

Tadeusz Kotarbiński

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 730 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

W słoikach do podkarmiania otwory robimy wiertłem fi 2? Jak w zeszłym roku dawałem słoiki na pajączka bez sitka, to dość ładnie szło, teraz położyłem na sitko i biorą słoik litrowy w jakieś 3 dni i zastanawiam się czy pszczoły nie mają chęci czy to ja coś kaszanię.

PiotrekF

PiotrekF

100% Domownik

• Administracja
  • 334 postów
  • LokalizacjaK-r
  • Typ ula:WZ

/.../ Jak w zeszłym roku dawałem słoiki na pajączka bez sitka, to dość ładnie szło, teraz położyłem na sitko i biorą słoik litrowy w jakieś 3 dni i zastanawiam się /.../

Porównaj okresy: ''jak w zeszłym..." i "teraz ..."  i powinieneś mieć odpowiedź .... wokół mają dużo .... dużo lepszego pokarmu .

PF

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • 730 postów
  • LokalizacjaDąbrowy

No tak, ale odkład świeżo zrobiony kilka dni temu i w zasadzie nosa wystawiły tylko jednego dnia na oblot. Pokarmu dałem im trochę z czerwiem. Tak samo roje, wczoraj obsadziłem, na noc dałem słoiki i prawie nie ruszone.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2813 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Pszczoła umie liczyć  efektywność wziątku , syrop 1:1 najlepszy  + pod nosem . Efektywność jest max . Rojowi się daje węzę nie cukier 85% wagi rójki to miód. Gdzie one mają ten cukier wsadzić ?

marcino91

marcino91

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 116 postów
  • Imię:Marcin
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Dadant 1/2
Dzisiaj zerwałem ostatnie już chyba mateczniki po utworzeniu odkładu i wyłamałem zabezpieczenia w klateczkach z matkami. Podczas przeglądu plastrów kopara mi opadła jak zobaczyłem świeży nakrop w miejscach po wygryzieniu czerwiu :) więc podkarmiania w takich warunkach meteo jak i pożytkowych ni ma potrzeby uskuteczniać zwłaszcza że w odkładzie powinna znaleźć sie ramka z pokarmem albo i dwie :) to wystarcza w zupełności a i roboty mniej. A co do pajączków to wszystkie rodziny podkarmiałem na zimę bez wyciagania pajączka i jak chciały to pobierały pokarm aż denko w słoiku zassało ;)

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • 730 postów
  • LokalizacjaDąbrowy

Rojowi się daje węzę nie cukier 85% wagi rójki to miód. Gdzie one mają ten cukier wsadzić ?

Węzę mają, w zasadzie samą. Odbudują trochę, zdeponują albo zużyją to co mają to cukier nad głową do popędzenia mają. Myślę dawać aż 2 korpusy odbudują i dopiero przy ewentualnej odbudowie nadstawki przestać im dawać syropek.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!