Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pasieka hodowlana KRiR w Olecku - opinia


sebxyz

Recommended Posts

Witam.

Planuję w tym roku zacząć powiększać pasiekę, mam pszczołę Krainkę, która bardzo mi odpowiada choć nie mam doświadczenia z innymi rasami. Interesuje mnie Krainka linia NieSka, odpowiada mi jej charakterystyka. Znalazłem, wydaje mi się, najbliżej miejsca zamieszkania pasiekę hodowlaną w Olecku i moje pytanie czy macie Koleżanki i Koledzy jakieś doświadczenie z ich matkami i czy warto u nich kupować matki.

Pozdrawiam

Sebxyz

Link to comment
Share on other sites

To, że najbliżej to nie ma znaczenia w dzisiejszym czasie, no chyba , że chcesz odebrać osobiscie .

Z Olecka nie miałem nigdy nic nie pomogę.

Nieska dobra linia , godna polecenia krainka , miałem parę  razy reproduktorki od Loca .Polecam .

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Planuję w tym roku zacząć powiększać pasiekę, mam pszczołę Krainkę, która bardzo mi odpowiada choć nie mam doświadczenia z innymi rasami. Interesuje mnie Krainka linia NieSka, odpowiada mi jej charakterystyka. Znalazłem, wydaje mi się, najbliżej miejsca zamieszkania pasiekę hodowlaną w Olecku i moje pytanie czy macie Koleżanki i Koledzy jakieś doświadczenie z ich matkami i czy warto u nich kupować matki.

Pozdrawiam

Sebxyz

Nieski się doskonale sprawdzają na Warmii i Mazurach .

U mnie były obok Primy (te ostatnio jakby się popsuły) najlepsze .

Dlatego nabyłem reproduktorkę od Loca (ma wyłączność na reprodukcyjne )

i o ile ta szczęśliwie  przezimuje , to mam zamiar w tym sezonie kilkadziesiąt matek od niej pociągnąć .

 

A z Olecka też mam w pasiece matki (3szt.).

Tylko nie od KRiR , ale od Wioletty Naruszewicz .

Linia Wanda .

Też taka sobie nie najgorsza krainka .

 

I jeszcze jedno ...

Jak chcesz kupić matki Nieski , to nie musisz jechać do Olecka ! ! !

W Olsztynie na Kortowie , w Katedrze Pszczelnictwa mimo , że głośno mówi się , że "pracujemy na Kortówkach" ,

to wiem , że część matek jest produkowana po reproduktorkach Nieska właśnie od Loca .

I można je tam kupić .

To są najspokojniejsze pszczoły w Kortowie . Dlatego uczą się na nich studenci  :)

Najlepiej zgłosić się do dr Macieja Siudy , lub dr Beaty Bąk .

Za Orlenem ze 300m. i za stadniną pod górkę w lewo ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Miałem nadzieję, że zajmiesz stanowisko Robi_Robson, czytałem Twój post z 2015 lub 2016 roku, w którym pisałeś, że masz NieSkę z Olecka. Pod latarnią najciemniej, czytałem o Kortowie, ale nie było nic wspomniane o NieSce, jakoś na dniach zalecę do Nich, dziękuję za namiary.

Sebxyz

Link to comment
Share on other sites

Pod latarnią najciemniej, czytałem o Kortowie, ale nie było nic wspomniane o NieSce

 

głośno mówi się , że "pracujemy na Kortówkach" ,

Bo jak się ma J. Wilde za kierownika to tak mówić wypada ...

A rzeczywistość bywa inna ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Może powinienem założyć nowy temat, ale po co mnożyć. Mam mały mętlik w głowie, odnośnie podawania matki, proszę poprawcie mnie jak w którymś pkt. się mylę. Chcę zrobić odkład z dwóch uli, poddanie matki bez wywożenia, w ostateczności mam miejsce gdzie mogę ul wywieźć, ale do sedna:

1. robię odkład po jednej ramce czerwiu krytego (z dwóch uli) z pszczołą obsiadającą ramkę plus dwie ramki z pierzgą i miodem (w sumie cztery ramki) jeszcze ewentualnie strząsam dodatkową pszczołę,

2. robię odkład na dwa, cztery dni przed podłożeniem matki,

3. podkładam matkę unasiennioną w klateczce, i zamykam ul, (podaję syrop 1:1),

4. oczywiście zrywam mateczniki jeżeli się pojawią,

5. po czterech dniach od wyłamania zabezpieczenia sprawdzam czy matka została przyjęta i zaczęła ewentualne czerwienie, otwieram wylotek,

Odkład z poddaniem matki zamierzam zrobić w drugiej połowie czerwca, nie zamierzam cisnąć rodziny na późne pożytki, tylko przygotować do zimowli.

Czy gdzieś Koleżanki/Koledzy mam błąd w myśleniu.

Dziękuję za uwagi i sugestie.

Sebxyz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.