Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Słoiki do miodu


Recommended Posts

Godzinę temu, Turqs napisał:

Z praktyki wiem, że w 720 ml 1cm poniżej nakrętki mieści się 950-980g 

ja też w takie rozlewam i tylko takie 

i 1kg się mieści ale prawie pod korek

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Beeman napisał:

W sloikach 750ml jeden kilogram mieści się do zawężenia na zakrętkę. I takie tylko kupuje. Nikt miodu nie przelewa wiec taki słoik jest przyjazny dla konsumenta. 

 

Boguś, ja specjalnie kupię jeden słoik 720 ml o którym mówię, zważę go pustego z nakrętką, pełnego. Sam jestem ciekaw co wyjdzie 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 27.05.2021 o 10:21, Krzychu napisał:

Wciąż jest to duży słoik. A wiadomo, koszt naszej pracy rośnie tym bardziej, że ostatnio rok nie był łaskawy i każdy chce więcej zarobić niż tylko się pozbyć. 

A czasy są nie tylko dla nas cięższe ale i dla innych, dlatego aby nie razić klientów skokiem ceny - nie myślicie np o pozostawieniu ceny jak w poprzednim roku, a sprzedaży miodu w mniejszych słoikach o kilka ml ?  

Oczywiście o wszystkim informując klientów na etykiecie. Łatwiej klientowi wydać 35 zł/słoik wielokwiatu w 0,815 l niż 40 zł za 0,9 l. W podwyżkę  typu do 37,5 nie chce się bawić, najłatwiej jest okrągłą cenę zapłacić klientowi oraz mi abym nie musiał szukać drobnych do wydania. 

Widzę wzorujesz się na twórcach obecnego dobrobytu, czyli chcesz wprowadzić podwyżkę przez obniżkę. Ja bym słoików nie zamieniał podnieś cenę i tyle, kto ma kupić to kupi i wróci za rok, jak będzie dobry miód. PK 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, piotrpodhale napisał:

Widzę wzorujesz się na twórcach obecnego dobrobytu, czyli chcesz wprowadzić podwyżkę przez obniżkę. Ja bym słoików nie zamieniał podnieś cenę i tyle, kto ma kupić to kupi i wróci za rok, jak będzie dobry miód. PK 

 

Ta. Zdecydowałem, że nie chce mi się bawić. Sprzedam miód trochę później bo konkurencja wysprzedaje w mniejszych i taniej, nie informując, że są mniejsze. 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Krzychu napisał:

Zdecydowałem, że nie chce mi się bawić. Sprzedam miód trochę później bo konkurencja wysprzedaje w mniejszych i taniej, nie informując, że są mniejsze. 

Co wy z tym oszukiwaniem. Poprostu opakowanie jest mniejsze. Uważacie klientów za tak mało bystrych? 

Nie doszukujcie się problemu tam gdzie go nie ma Panowie ;)

  • Lubię 5
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Turqs napisał:

Co wy z tym oszukiwaniem. Poprostu opakowanie jest mniejsze. Uważacie klientów za tak mało bystrych? 

Bo tak jest , patrząc na wprost oceniasz wysokość , średnicę nakrętki a nie słoika . Jak cena jest 900 - 35 PLN to za 780 - 30 PLN jest atrakcyjną ,,ofertą ,, Zresztą spróbuj sam i spytaj się klientów . Kupiłem 900 ml , ładne ale niższe . Stały do zeszłego roku . Większość podejrzliwie się na te 900 ml na dnie spoglądała .

Ludzkie oko i mózg płatają figle . Nie mówię jak tego ostatniego jeszcze brak .

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Turqs napisał:

Co wy z tym oszukiwaniem. Poprostu opakowanie jest mniejsze. Uważacie klientów za tak mało bystrych? 

Nie doszukujcie się problemu tam gdzie go nie ma Panowie ;)

 

To już nie mówię o tych różnicach pomiędzy 720 a 900 tylko o 815 a 900 bo są prawie identyczne wizualnie. A o 5 zł tańsze, i mimo wszystko sprzedając w 900 powiedzą, że masz drogo bo tutaj za rogiem pszczelarz ma taniej i też "duży słoik" bo oni nie wiedzą, że rozmiary są różne. Dla nich duży słoik jest tylko jeden i jest to "słoik litrowy". 

Taka jest właśnie wiedza ludzi 

Link to comment
Share on other sites

tobie to łopata trzeba tłumaczyć :P

słoiczek mam taki sam możesz mieć kilka pojemności ale zawsze w twoim standardzie

a ruchoma cena  to nic innego ja inflacja

trzeba cenę za dany słoik podnosić

a nie zmniejszać pojemność słoika

poniał?

:P

 

co do pytania o cenę

ja będę chyba sprzedawał po 35

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Turqs napisał:

Co wy z tym oszukiwaniem. Poprostu opakowanie jest mniejsze. Uważacie klientów za tak mało bystrych? 

Nie doszukujcie się problemu tam gdzie go nie ma Panowie ;)

Bystry nie bystry różnie ludziska kombinują. Kiedyś widziałem pszczelarza sprzedawał miód w takich słoikach jako 0.9 

https://www.ceneo.pl/95706722

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Beeman napisał:

Za jaki słoik?   No bo czytając wypowiedzi to klient płaci za słoik a nie za miod. 

 

Przypływ nektaru w tą wiosnę jest tak mały, że nie wiem czy po 40 zł wielokwiat za "duży słoik" nie wołać 

Link to comment
Share on other sites

Ja sprzedaję miód w trzech rodzajach słoików, 1200 g, 700 g i 400 g tego nie zmieniam.  Na pewno w tym roku zmienię cenę, oczywiście jeżeli będzie na co bo na razie nie mam i się nie zanosi w najbliższym czasie☹️

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Krzychu napisał:

 

Przypływ nektaru w tą wiosnę jest tak mały, że nie wiem czy po 40 zł wielokwiat za "duży słoik" nie wołać 

No to kto ma wiedzieć jak nie Ty ? Chyba że twoja żona tym miesza , jak w tym kawale co żona stoi w kuchni z wałkiem w ręku a mąż  z pod stołu woła z bojową miną ?

- "No kto tu rządzi"

Link to comment
Share on other sites

U mnie z 30C spadło do 3C.  Naszczescie tylko 2 dni. Akacja powoli zaczyna się bielic. Jutro dostają trzecia nadstawke. Niestety gniazda zalane na 100%. Co do słoików to kupuje odpowiednie do miodu tak aby mieściło 1kg miodu czyli 750ml. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Czas na kupno słoików bo tańsze nie będą . Dzwoniłem do Zambrowa w sprawie słoików 0,9 l i maja w cenie 68 gr/szt z zastrzeżeniem ,że nie nadają się do sterylizacji ( pękają) czyli jakby do miodu ? Następne w cenie ukraińskie po 75 gr i polskie po 78. Czy ktoś ma rozeznanie co do tych najtańszych ? Nie rozlecą się przy myciu ? Zawsze by mi się transport zwrócił przy zakupie palety :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Godzinę temu, Krzychu napisał:

Podobno ma brakować słoików na miód. Podobno huty wygaszają. Ktoś coś wie ?

Cukru tez miało nie być. Słoiki będą tylko po 5 zł 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Turqs napisał:

Cukru tez miało nie być. Słoiki będą tylko po 5 zł 

Cukier to nigdzie nie było mowy że zabraknie cukru w Polsce skoro jesteśmy trzecim producentem w UE , tylko zabrakło przejściowo  z innego powodu , którym była zagrywka Spółek Skarbu Państwa pod kontrolą Sasina  wstrzymująca sprzedaż cukru do hurtowni spożywczych i sieci handlowych z magazynów tych Spółek i na jakiś okres i  spowodowała panikę w sklepach detalicznych i to była typowa gra monopolistyczna na zwyżkę ceny ,  Sasin ma przez to większe wpływy z podatku VAT i teraz cały czas utrzymuje się cena dwukrotnie wyższa w wielu sklepach niż przed . Słoiki to też nie wiadomo jaka cena gazu będzie dla Hut szkła  , ale tańsze to nie będą na pewno , nawet pokrywki do słoików widziałem już po 1,50 latem.

Link to comment
Share on other sites

Jak będą po 5 zł z nakrętką to wielu z nas się uwsteczni. Czyli miód do beczek lub wiader i wtedy na sprzedaż hurt. Mało kto będzie chciał wydać 5000 zł na słoiki gdzie wątpliwe,że sprzeda Ten miód w tych słoikach. 

Będziemy szukać używanych po miodzie u klientów swoich. 

  • Smutny 1
Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Krzychu napisał:

Jak będą po 5 zł z nakrętką to wielu z nas się uwsteczni. Czyli miód do beczek lub wiader i wtedy na sprzedaż hurt. Mało kto będzie chciał wydać 5000 zł na słoiki gdzie wątpliwe, że sprzeda Ten miód w tych słoikach. 

Będziemy szukać używanych po miodzie u klientów swoich. 

Nie sądzę aby cena doszła do 5zł. Na szczęście są jeszcze otwarte granice i rynek się szybko ureguluje sprowadzając na przykład z kraju ogarniętego wojną. Zapotrzebowanie na opakowania w upadającej gospodarce również spadnie więc dla nas słoików będzie więcej mimo zamykanych hut szkła.

Poza tym słoik szklany łatwo można zastąpić wiaderkiem polipropylenowym, tak więc nie widzę w tym temacie aż tak czarno. Ale to tylko moje obserwacje.

 https://allegro.pl/oferta/wiadro-wiaderko-plastikowe-z-pokrywka-1-l-atest-7391617813 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.