Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Słoiki do miodu


Recommended Posts

Gdzie zaopatrujecie się w słoiki do miodu? Mam w okolicy sklep, zapytać muszę o cenę, znalazłem na alledrogo coś takiego http://allegro.pl/sloik-1l-z-zakretka-sloiki-to-900-ml-nowe-i7185563123.html#shippingInfo ogólnie w internetowych sklepach pszczelarskich raczej brak takiego towaru, ale rzecz jasna już torebki i pudełeczka dekoracyjne na słoiczki a i owszem.

 

Jeszcze dla upewnienia pojemności, ogólnie to nie ma jako tako słoików litrowych o ile dobrze rozumiem, najpopularniejsze do miodu są:

 

0,315 l - 0,4 kg

0,720 l - 1 kg

0,900 l - 1,25 kg

 

Z czego standard to słoik 0,900 l. 

 

Aaa i zapomniałem, ile na paletę słoików litrowych się upchnie?

 

Ok, trochę pogrzebałem i znalazłem takie info

 

Podana cena 0,59 brutto dotyczy 1 sztuki słoika 0,9 L pakowanego luzem przy zakupie całej palety -1728 szt. 
Koszt całej palety -1020 zł brutto.
Koszt wysyłki palety -159 zł brutto.

 

Z jednej strony taka ilość słoików jest ekstremalna jak na start, ale z drugiej z roku na rok chyba i tak zejdą?

Edited by Emik3
Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję tylko o pojemności 0,9 l  oraz 0,45 l  mniejsze w zasadzie nie schodzą ze sprzedaży domowej  i tylko na specjalne zamówienie klienta i na raklamówki czyli prezenty.

I jak masz gdzie składować ? 

Link to comment
Share on other sites

Jak by wywalić stare łóżko z piwnicy, to miejsce się znajdzie.W tym roku kupię kombinowaną paletę, tzn. 200-300 słoików litrowych i ze 100 półlitrowych, do tego od razu pakiety zakrętek wezmę, cena za transport i tak będzie taka sama. A w przyszłym roku pomyślę o całej palecie słoików litrowych, może ewentualnie trochę zaopatrzę okolicznych pszczelarzy w słoiki wtedy :P

Link to comment
Share on other sites

Chwilowo ceny słoi bez zmian

TO-900 miód x 8  Cena 79,00zł/100szt brutto

TO-900x8  Cena 74,00zł/100szt brutto

TO-450 Cena 58,00zł/100szt brutto

To mój dostawca - victoriasloje@gmail.com

Przy twojej liczbie uli to sobie paletami i cenami głowy nie zawracaj. Kupuj jak radzą zawsze foliowane po 8 raz nie walają się, dwa zachowują w miarę czystość w trakcie przechowywania.

Link to comment
Share on other sites

Że paletą się nie przejmować to wiem, jednak dostawa 50 słoików kosztuje 30 zł, a jak mnie interesuje 200 to już wychodzi 120, za "paletę" się płaci niecałe 150 zł. Oczywiście na "palecie" może być zarówno jedna seria słoików opakowana tylko pojedynczą folią a można też złożyć sobie paletę z paczek po 8 słoików nawet różnych rozmiarów i do rzucić paczkę zakrętek. Chodzi raczej o rozmiar paczki, tylko w takiej "dowolnej" konfiguracji cena nie jest już najkorzystniejsza, ale tak czy siak sobie w ten sposób zamówię jeśli nie będzie drożej niż w okolicy oczywiście pakowane w mniejsze serie.

 

 

Daro podajesz też, 2 ceny z czego słoik jeden jako dedykowany do miodu. Spowodowane to jest jakimś atestem czy coś? Słoiki do miodu nie muszą być tylko szklane ale jeszcze jakieś dodatkowe wymagania spełniać niż standardowy słoik 0,9 l ? Oczywiście raczej wszystkie słoiki są dedykowane do kontaktu z żywnością, ale nie zawsze o tym piszą i czy Twój dostawca ma jakąś stronę/sklep internetowy bo znaleźć nie mogę a chcę pogrzebać, czy nakrętki też będą.

Edited by Emik3
Link to comment
Share on other sites

Słoiki 0,9 bywają gładkie , lub z obwódką z plastrem miodu i pszczółką .
Pewnie o to chodzi. Z pszczółka są droższe .
0503002118.jpg
Atestowane do żywności są pewne wszystkie .

Kupowałem w Anex Glas .
Jak przejęli upadającą hutę i zaczynali interes nie jako pracownicy, a jako udziałowcy, to każdy klient był dla nich ważny .
Teraz polecam ich tylko przy zamówieniach paletowych .
Chcąc mniejszą ilość , lub różne wielkości słoików jest się już dla nich intruzem .

W Pedropolu wysyłali jeszcze niedawno różne słoiki i pokrywki na jednej palecie i w dobrej cenie .
Jak jest teraz nie wiem .
Trzeba pytać .
Tutaj jest ich aukca : http://allegro.pl/sloik-sloiki-sloje-miod-0-9-900-ml-tzw-oszczedny-i7164984445.html

Link to comment
Share on other sites

Daro - można zamówić dowolną konfigurację jeżeli chodzi o liczbę i pojemność słoików? no i jak wygląda cena przesyłki?

Tak , dodatkowo nakrętki , pow . pewnej ilości darmowa dostawa.

Takie jak Roberta i ładniejsze beczułki miodowe  . Takie niektórzy kupują na prezent koszt chyba z 10 groszy większy . Pytać wyślą wzór mi nawet słoiki . Coś podobnego z kształtu tylko ładniejsze z miejscem specjalnym na owalną naklejkę.

miody2-842aca0793ea0d463471c7c5cac00e8d_

Link to comment
Share on other sites

Dla tych co nie wiedzą dodam , że w obiegu są tzw słoiki 900ml. oszczędne ( lub ekonomiczne) .
Mieści się do nich około 1200 g. miodu .
Do "standardowych" 900ml. mieści się około 1300g.
A są też słoiki 900ml. białoruskie (i niektóre krajowe też) do których mieści się około 1450-1500g. miodu .
Wizualnie są identyczne .
Łatwo obliczyć , że różnica nawet 300g na jednym słoiku powoduje, że w 4 słoikach jednego typu zmieści się tyle miodu ile w 5 słoikach innego typu .
Mając 1200kg. miodu możemy napełnić 800 słoików 900ml. lub ... 1000 słoików 900ml.

Kiedyś kupiłem paletę słoików białoruskich , bo były o 5groszy tańsze .
Po zważeniu okazało się , że w słoiku jest 1,5kg. miodu .
A największy dowcip , że pojemność była na nich określona w 2 miejscach .
Na boku przy dolnym szwie i na denku .
Jedna wielkość , to 900ml. a druga zdaje się 870ml.
I zdarzyło się , że klient "zauważył" , że te słoiki mają mniej niż 900ml. :blink:
Tak więc warto przemyśleć jakie słoiki kupić.
Ważne , żeby właściwa gramatura była określona na etykiecie !
Klienci i tak kupią tyle samo sztuk ... Najwyżej szybciej wrócą po kolejne . ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Te moje są uczciwe. Oszczędne dla mnie to te co mało kosztują a nie co rżną klienta , bo on mój Pan. Przychodzi gość i mówi do mnie - widzisz tam sprzedaje taniej niż ty. Ja mu jak zjesz oba mój i ten tani , wlej z mojego w tamten tani najlepiej wódki. Tego z tanimi z jakiś czas ,,czesał,, . Cygan tylko raz przez wieś idzie choć ci co u mnie mieszkają też się ucywilizowali bo na miejscu żyją.

Link to comment
Share on other sites

Te moje są uczciwe. Oszczędne dla mnie to te co mało kosztują a nie co rżną klienta , bo on mój Pan. Przychodzi gość i mówi do mnie - widzisz tam sprzedaje taniej niż ty. Ja mu jak zjesz oba mój i ten tani , wlej z mojego w tamten tani najlepiej wódki. Tego z tanimi z jakiś czas ,,czesał,, . Cygan tylko raz przez wieś idzie choć ci co u mnie mieszkają też się ucywilizowali bo na miejscu żyją.

Lanie w słoiki ekonomiczne to nie cyganienie .

U mnie klient za każdym razem ma informację , że to są słoiki zawierające 1,20kg. miodu .

Nawet jeśli zmieści się w nie 1,25kg. .

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat biorę bezpośrednio stąd: http://www.chemglas.pl/

Podjeżdżam i pakuję paletę do wozu. Właśnie w moich - takie z obwódką 900ml ważę zawsze na 1300 gram.

 

Ważne, że foliowane po 8, bo jak zostanie kilka szt w folii się nie zapaskudzą.

 

Gdyby tylko żona na zaprawy nie podbierała to może warto kupować na górkę ;)

Link to comment
Share on other sites

W jednym sklepie lokalnie chcieli 1 zł za słoik bez nakrętki 900 ml. Już miałem z netu zamawiać, ale pojechałem do drugiego, chcieli 80 gr za słoiki 900 ml pakowane po 8 w foli. Wziąłem 304 słoiki 900 ml (pakowane po 8) i 96 540 ml (pakowane po 12) wytargowałem cenę 300 zł za wszystko. Do tego mówili że jak coś to w marcu biorą bezpośrednio z huty i wtedy mogą dać deczko lepszą cenę zwłaszcza na większe ilości więc sądzę, że za paletę jak bym zamawiał to by mi na jedno wyszło porównując do wzięcia palety tutaj, w związku z czym chyba mam dostawcę słoików i nie będę kombinował, chociaż do jednorazowego wzięcia większej ilości słoików będę musiał mieć raczej przyczepkę z plandeką :)

Link to comment
Share on other sites

Ja biorę z tego sklepu.

http://sklep.promet.org.pl/category/sloiki-501-1000ml

albo ze sklepu pszczelarskiego w mojej okolicy.

Pozdrawiam

Daniel

Daniel bierzesz słoiki z Turku - ja też - mają słoiki i nie tylko - bimber, wędzonki, wina - sklep godny polecenia. Jutro lukne do której otwarte w sobotę dla tych co będą w Turku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Chwilowo ceny słoi bez zmian
TO-900 miód x 8  Cena 79,00zł/100szt brutto
TO-900x8  Cena 74,00zł/100szt brutto
TO-450 Cena 58,00zł/100szt brutto
To mój dostawca - victoriasloje@gmail.com
Przy twojej liczbie uli to sobie paletami i cenami głowy nie zawracaj. Kupuj jak radzą zawsze foliowane po 8 raz nie walają się, dwa zachowują w miarę czystość w trakcie przechowywania.

 

 

 

Nasz związek też nabywa słoiki z Victorii i jest ok.

W zeszłym roku miałem od nich 0.46 i były bardzo fajne.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Jak w tym roku stoicie ze słoikami? :) pozamawiane? :) jakieś korzystne oferty?

Z tego co się orientowałem to w Victorii o której pisał Darek 95zł/100 szt. Lokalnie również podobnie. Chyba postawie na Pedropol. Przy palecie pakowane w zgrzewke 67 groszy za sztukę przy czym z dostawą wychodzi koło 80 groszy więc bardzo przyzwoicie. Mieliście doświadczenia z tą firmą?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.