Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Słoiki do miodu


Recommended Posts

Ja w poprzednim roku zamówiłem całą paletę 1584 szt. od użytkownika allegro "Hubert_Anna". 

Koszt 950 zł + dostawa = razem 1120 zł brutto. Wyszło 0,71 zł/słoik + paleta Euro gratis :D 

Link to comment
Share on other sites

Jak w tym roku stoicie ze słoikami? :) pozamawiane? :) jakieś korzystne oferty?

 Pedropol. Przy palecie pakowane w zgrzewke 67 groszy za sztukę przy czym z dostawą wychodzi koło 80 groszy więc bardzo przyzwoicie. Mieliście doświadczenia z tą firmą?

Kupowałem od nich kilka razy .

Wszystko w zasadzie ok. ale ... zdarzyło się , że wewnątrz palety kilka słoików było pobitych .

Nie po obrzeżach , tylko w środku , czyli takie zapakowali i ofoliowali paletę .

Reklamowałem . Zrobiłem zdjęcia .

Obiecali korektę , ale na obietnicach się skończyło .

Za kilka , lub kilkanaście złotych nie robiłem afery .

Szkoda nerwów i czasu ...

 

W sezonie cena jest podobna , więc nie rozumiem po co już teraz wydawać pieniądze , magazynować , jak można kupić na spokojnie w maju ?

Link to comment
Share on other sites

Kupowałem od nich kilka razy .

Wszystko w zasadzie ok. ale ... zdarzyło się , że wewnątrz palety kilka słoików było pobitych .

Nie po obrzeżach , tylko w środku , czyli takie zapakowali i ofoliowali paletę .

Reklamowałem . Zrobiłem zdjęcia .

Obiecali korektę , ale na obietnicach się skończyło .

Za kilka , lub kilkanaście złotych nie robiłem afery .

Szkoda nerwów i czasu ...

 

W sezonie cena jest podobna , więc nie rozumiem po co już teraz wydawać pieniądze , magazynować , jak można kupić na spokojnie w maju ?

 

Ja tak miałem gdy kupowałem z allegro po kilkadziesiąt sztuk - na poczcie tym rzucają ;) 

 

Jestem zadowolony odkąd zakupiłem całą paletę, prosto z huty. Tanio i nie trzeba się martwić o to, że nagle zabraknie słoików

Link to comment
Share on other sites

W zeszłm roku w sezonie był bardzo duży problem ze słoikami, w lokalnych hurtowniach pustki, w internetowych sklepach również więc teraz moim zdaniem lepiej się zaopatrzyć wcześniej. Zresztą cena ta sama a może i taniej, robota ta sama przy rozładunku a na sezon wszystko gotowe będzie czekać i nikomu nie będzie zawadzać :) przynajmniej w moim przypadku :)

Link to comment
Share on other sites

Masz racje  marcino91 , gdybym nie miał zapasu  słoików z poprzedniego sezonu , to tamtego roku bym się poteżnie gimnastykował . Nie wiem czym ta trudność z zaopatrzeniem była spowodowana , czy brakiem importu z Białorusi i Ukrainy, czy z nadmiaru owocu na rynku i chęci zagospodarowania tego przez obywateli , fakt faktem w sezonie nie szło kupić słoików w hurtowniach . Duża hurtownia obsługująca Polskę południową i nie tylko udzielała słoiki na sklepy po 10-20 zgrzewek .Indywidualnie nie sprzedawali, dopiero w końcówce sezonu. Oczywiście cena poszła do góry i to znacznie. Teraz jeszcze się nie orientowałem w cenie, jaka pozostała , ale przypuszczam , że nie staniały, ale trzeba kupić , bo pieniądze szybko się rozchodzą lub zostaną zajęte prze fiskus,, domowy"

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Kupowałem wczoraj słoiki 0,9 l, pakowane po 8 szt, - pełne - (nie slim) po 0,64 zł/szt, mają jeszcze trochę tego rozmiaru. Cena jeszcze z ubiegłego roku. W hurtowni mają mieć dostawę nowego towaru 0,9 l slim, około połowy lutego, cena min 10% wyższa.

Link to comment
Share on other sites

Plotka niosła że Niemcy wycofali opakowania plastikowe do żywności i przez to zrobiło się większe zapotrzebowanie na szklane, ile w tym prawdy nie wiem, faktem jest że słoików brakowało. Przez ostatnie trzy sezony kupowałem tu  http://sklep.krauz.com.pl/S%C5%81OIKI/500%20-%201000ale w ubiegłym roku miał kosmiczne ceny.

No właśnie Stefan pochwal się gdzie taka dobra oferta, tak samo inni koledzy jeżeli znajdziecie dobre oferty to dajcie namiar :D 20 czy 30 gr. na słoiku to niby nie dużo ale przy zakupach paletowych już robi różnice znaczną.    

Link to comment
Share on other sites

Hurtownie się wyczyszczają z resztek po sezonie . Po co komu słoiki zimą , tylko zajmują miejsce w magazynach , a jest to towar co ma trochę objętości . Magazynowanie na wolnym powietrzu kłopotliwe.Na jesieni, lub później można dostać końcówki palet po bardzo , a bardzo atrakcyjnej cenie .Zimą hurtownie nie zamawiają słoików , handel zamiera tym towarem. Tak było po inne lata .Często wmawiano pół palety za 50% wartości , aby sobie zrobić porządek.Ostatni rok raczej nie pozostawił zapasów , był zwariowany.Myślę , że wszyscy wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu z producentami i importerami na czele .

Link to comment
Share on other sites

 

PEDROPOL - Zambrów, tel. 503 935 969 i 503 938 595 i 501 614 737

Pomyliłem się w przeliczeniu ceny ponieważ kupowałem słoiki i nakrętki, słoiki są po 0,67 zł a nakrętki po 0,20 zł, dzisiaj sprawdzałem w Pedropolu.

No odemnie rzut kamieniem a taniej było w Vitorii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Wciąż jest to duży słoik. A wiadomo, koszt naszej pracy rośnie tym bardziej, że ostatnio rok nie był łaskawy i każdy chce więcej zarobić niż tylko się pozbyć. 

A czasy są nie tylko dla nas cięższe ale i dla innych, dlatego aby nie razić klientów skokiem ceny - nie myślicie np o pozostawieniu ceny jak w poprzednim roku, a sprzedaży miodu w mniejszych słoikach o kilka ml ?  

Oczywiście o wszystkim informując klientów na etykiecie. Łatwiej klientowi wydać 35 zł/słoik wielokwiatu w 0,815 l niż 40 zł za 0,9 l. W podwyżkę  typu do 37,5 nie chce się bawić, najłatwiej jest okrągłą cenę zapłacić klientowi oraz mi abym nie musiał szukać drobnych do wydania. 

Edited by Krzychu
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Krzychu napisał:

Odświeżam temat słoików. Czy ktoś z Was zaopatruje się w słoiki 0,815 l - na 1,1 kg miodu? Czy wolicie tradycyjnie 0,9 l ? 

Ja się nie zaopatruje w takie słoiki  ze względu na klientów   , którzy mogli by poczuć się oszukania jak by stwierdzili że to mniejsza pojemność niż 0,9 l , a każdemu z osobna tłumaczyć nie chce mi się , że to mniejsza pojemność , ale i cena mniejsza trochę , to trochę kłopotliwe , a poza tym każde tłumaczenie się , wywoduje taką psychologiczną reakcję podejrzliwości u klienta , a "on się  tłumaczy widocznie coś ma na sumieniu " to takie podświadome u niektórych ludzi.  Poza tym cena porównywalna funkcjonuje na rynku za słoik 0,9 l i tego się trzymam . Ale jak ktoś sprzedaje po targowiskach to mu wszystko jedno i może jeszcze zaoszczędzić parę groszy na mniejszej pojemności. ? Mam Kolegę który sprzedaj tylko w słoikach 0,72 l , ale on tak sprzedaje od lat i jego klienci są do tego przyzwyczajeni i nie zmienia co roku pojemności swoich słoików

O klienta trzeba dbać . 

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Ja od samego początku sprzedaję w 720mm. Powodem było irytująca trudność wydobycia miodu mała łyżeczka bez brudzenia dłoni. Na początku klienci których "przejmowałem" od konkurencji :D:D byli zdziwieni ale w tamtym momencie cena była identyczna w przeliczeniu na 1kg. Gdy wracali po kolejny miód wspominali, że dla nich też jest wygodniejszy niższy słoik. Wspominali również, że dzięki temu nie muszą rozpuszczać miodu czy przekładać do innego mniejszego pojemnika aby można było postawić na stoli i korzystać ze słoika jak z cukiernicy. 
Kolejny informacja od wymagającej klientki bardzo mnie ucieszyła. Zwróciła uwagę na etykietę. Ma być taka aby klient nie wstydził się postawić takiego słoika na stole.   
 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Tadek11 napisał:

 a "on się  tłumaczy widocznie coś ma na sumieniu "

Winni się tłumaczom ? 

Wiele razy klienci się pytali czy ten miód sprzedaję w normalnych czy oszukanych słoikach

Link to comment
Share on other sites

Czyli jednak jest coś na rzeczy. Lepiej jednak sprzedawać w standardzie. A to, ze 0,72 l stał się również standardem - bo 1 kg miodu to okrągła liczba to mozna spróbować na dwa sposoby sprzedawać, bo jednak w tych słoikach jest różnica i klient nie da rady nie zauważyć jej

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Beeman napisał:

W  jaki sposób do słoika 720ml mieści się 1kg miodu?  U nas standard to 750ml. 

Ciężar właściwy (gęstość) miodu waha się, w zależności od procentu zawartej w nim wody od 1,380 do 1,450 mg/m3

 

przyjmując wartość najniższą: 0,9936 kg - 1 kg bez 10,64 grama.

średnią: 1,019 kg

najwyższą: 1,044 kg

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Beeman napisał:

i...?

 

Zadałeś pytanie:

 

Cytat

W  jaki sposób do słoika 720ml mieści się 1kg miodu? 

 

i na nią odpowiedziałem...

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.