Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Kwalifikacje rolnicze – czym są, co dają i jak je uzyskać

- - - - -

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
ITP2016

ITP2016

    Nowicjusz na forum

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • Imię:ITP
  • LokalizacjaFalenty
  • Typ ula:warszawski

Posiadanie kwalifikacji rolniczych daje wiele nowych możliwości. Pozwala m.in. przejąć gospodarstwo po rodzicach, umożliwia zakup gruntu, gospodarstwa rolnego, na którym, korzystając z wielu możliwości jakie daje PROW 2014-2020, gospodarz może  rozpocząć  własną działalność rolniczą lub pozarolniczą. Może uzyskać różnego rodzaju dotacje, np.: dla młodych rolników (do 100 tys. zł!), na modernizację gospodarstw rolnych (dotacja na zakup maszyn rolniczych), na restrukturyzację małych gospodarstw, na inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów, na rolnictwo ekologiczne, na działania rolno-środowiskowo-klimatyczne, może wystąpić o premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej (dotacja na założenie firmy na wsi), na przetwórstwo i marketing  produktów rolnych (dotacja na zakłady przetwórcze) i wiele, wiele innych przedsięwzięć.

 

Jednym ze sposobów uzyskania kwalifikacji rolniczych, w przypadku osób, które posiadają wykształcenie wyższe nierolnicze, jest ukończenie studiów podyplomowych w zakresie związanym z rolnictwem. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi studia podyplomowe uznaje się za studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem wówczas, gdy ich program obejmuje co najmniej jedno z następujących zagadnień: Ekonomika rolnictwa, Organizacja lub technologia produkcji rolniczej, Marketing artykułów rolnych, Rachunkowość rolnicza, Agrobiznes.

W celu stworzenia szansy uzyskania statusu rolnika osobom, które mają wykształcenie wyższe, ale inne niż rolnicze i nie posiadają stażu pracy w rolnictwie, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach, będący instytutem badawczym nadzorowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy współpracy Instytutu Edukacji Europejskiej w Warszawie uruchomili studia podyplomowe w zakresie rolnictwa, dla absolwentów kierunków nierolniczych.

 

Nowa edycja studiów rozpocznie się już 12 maja 2018 roku, a jej zakończenie planowe jest na 23 lutego 2019 roku. Program studiów obejmuje 174 godz. zajęć, a jego realizacja przebiega w systemie stacjonarnym  (sobota - niedziela), nie częściej niż raz w miesiącu oraz w formie e-learningowej.

 

Absolwent w/w studiów nie tylko uzyskuje  kwalifikacje  rolnicze, ale też zdobywa wiedzę i podstawowe umiejętności  w zakresie produkcji zwierzęcej i roślinnej związanej z gospodarowaniem na gruntach ornych i  trwałych użytkach  zielonych, technik i nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie, w tym możliwości pozyskiwania energii odnawialnej.

 

Dodatkowe informacje dostępne na stronie http://www.sedpol.co...x.php/rolnictwo lub pod numerem tel. 22 331 76 33

 
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!