Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Recommended Posts

Witam kolegów i koleżanki,

Wpadłem ostatnio na takie opracowanie i myślę że warto to w naszym gronie przedyskutować.

 

Co sądzicie o kosztach pozyskiwania miodu i ilości miodu pozyskiwanych z uli?

Zaczynamy dyskusję :D

Jestem pełen szacunku do osoby która tworzyła to zestawienie. Ja bym odpadł. Pobrałem to którejś strony pszczelarskiej i wrzucam żeby nie zginęło.

LINK do opracowania

Pozdrawiam,

Daniel

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe opracowanie thumbsup.gif przeczytałem z zainteresowaniem :) Myślę że jest w miarę uczciwe poza kilkoma znakami zapytania odnośnie cen miodu ? ale jesteśmy krajem granicznym UE więc jak zresztą w opracowaniu napisano ,  jesteśmy w dużej mierze krajem tranzytowym dla produkcji i sprzedaży miodu,  więc takie anomalie są bo "Polak potrafi " i prawdopodobnie połowa miodu u nas na targowiskach pochodzi z zagranicy  nea.gifAle to jest trudne do zbadania przez naukowca , więc nie ma co się dziwić i trzeba samemu brać poprawki na import przygraniczny.

Średnia wiekowość pasieki jest optymalna pod względem pożytkowym dla pasieki stacjonarnej  i większa by powodowała niedobór pokarmu a przede wszystkim pyłku  czyli pokarmu białkowego.

Link to comment
Share on other sites

Widzę że w tych statystykach nie uwzględniono pszczelarzy sieradzkich bo średnia była by o wiele większa :D :D :D a tak na poważnie to bardzo fajne opracowanie, choć mam świadomość że ilość pszczelarzy jak i ilość pni jest zaniżona zwłaszcza jeżeli chodzi o pasieki kilku ulowe. Trzeba mieć świadomość że są to oficjalne dane a jak jest z oficjalnymi danymi to wszyscy wiemy ;)   

Link to comment
Share on other sites

Rejestrowales pasieke u weta ?

Ile lat temu ?

Stan sie zmienil ?

Aktualizowales ?

Nie, bo nikt nie aktualizuje.

Wiec skad te dane ?

Akurat do mnie pracownicy od PLW zaglądają co rok , aktualizują ilość uli i biorą próbki miodu do badań.

Link to comment
Share on other sites

Marek (BOROWY), Andrzeju!, też ma sporo racji 'widząc' jak aktualizuje się w 'naszych' stronach.

 Przyjmuję raport-opracowanie z uznaniem za 'robotę'  jakiej wymagał, ale mam przeświadczenie iż zebrane dane  'otrzymano' niezbyt rzetelne od niektórych pracowników PLW.

 No takie mam .... 

 

PF

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdzę że nie ma racji, ale krytykanctwo w niczym nie pomaga,- niema rzetelnych statystyk-. W zarobkach średnia krajowa nie ma nic wspólnego ze średnimi zarobkami wszystkich Polaków proponuję sprawdzić ją się wylicza. Kilka temu była draka bo GUS o 30 procent pomylił się przy szacowaniu produkcji zbóż w Polsce to nie znaczy jednak, że opracowania nie są potrzebne- moim zdaniem.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Jak to było w Perelu ? Władek zmień się miejscami ,czemu pyta  Władek ? Bo mówią że w Polsce co drugi to złodziej.

Nie ma rzetelnego spisu rodzin pszczelich a mniej więcej to dwa palce.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję Marek napisz ze szklanej kuli,  najłatwiej jest krytykować czyjąś pracę samemu nic nie robiąc - taka cecha narodowa?

 

Nie przesadzaj. Raczej była to zwykła, drobna uszczypliwość :) Chociaż bądź co bądź Marek ma trochę racji z tą wróżką... Obiektywnie mówiąc ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzaj. Raczej była to zwykła, drobna uszczypliwość :) Chociaż bądź co bądź Marek ma trochę racji z tą wróżką... Obiektywnie mówiąc ;)

Wiadomo kobiety uwielbiają wróżki :D no cóż ???  :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.