Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

ile potrzeba drzew do tego by był jakiś pożytek?


Recommended Posts

Witam 

Gdzieś około 350 m od pasieki rośnie 15 w miarę dużych akacji czy to mogę  nazwać już pożytkiem mam namyśli czy z takiej ilości byłby już jakiś miód czy to jednak za mało?

A gdzieś około 600 m od pasieki rośnie w jednym rzędzie około 130 lip czy to wystarczy ? 

W tym raku zaczynam i bede miał 4 rodziny pszczele a w okolicy jest jeszcze jedna pasieka oddalona odemnie o 1 km

  

Link to comment
Share on other sites

Według tego portalu http://mojapszczola.pl/akacja/

 

wydajność miodowa jednego dużego drzewa akacji wynosi w przybliżeniu do 65 kg.Kwitnie ona około 10 dni. Jeśli masz 15 dużych drzew w okolicy to źle nie jest, tylko będziesz musiał mieć takie zaplecze, żeby pszczoły wyrobiły się z zebraniem. Pasieka oddalona o kilometr jest jeszcze w zasięgu lotu pszczół.

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się że 15 dużych akacji to dobry pożytek na miód akacjowy jeżeli tylko dopisze pogoda w czasie (około 1 tygodnia ) podczas kwitnienia :D

Z lipami też ta ilość  jest wystarczająca :D 

Życzę smacznego miodku :)

Link to comment
Share on other sites

 

A gdzieś około 600 m od pasieki rośnie w jednym rzędzie około 130 lip czy to wystarczy ? 

 

Tych lip możesz dosadzić , nigdy za wiele :)  , choć na 4 ule powinno styknąć . Uwielbiam lipy , ich zapach w okresie kwitnienia.

Parę zdrowaśków o właściwą pogodę , w okresie kwitnienia i po pierwszym sezonie już coś będziesz wiedział na temat wydajności. Wyliczenia papierowe są zawodne.Bazę pożytkową na tyle uli masz super!

Link to comment
Share on other sites

Tych lip możesz dosadzić , nigdy za wiele :)  , choć na 4 ule powinno styknąć . Uwielbiam lipy , ich zapach w okresie kwitnienia.

Parę zdrowaśków o właściwą pogodę , w okresie kwitnienia i po pierwszym sezonie już coś będziesz wiedział na temat wydajności. Wyliczenia papierowe są zawodne.Bazę pożytkową na tyle uli masz super!

Zgadzam się w zupełności tylko te zdrowaśki proponuję zacząć odmawiać wcześniej niż podczas kwitnienia , bo zawiązki kwiatów wymarzają często już wiosną.

Link to comment
Share on other sites

Drzew masz sporo, ale jeżeli masz możliwość to dosadzaj co roku gdzie się da i ile się da, bo jeżeli jakiś super drwal :wacko:  kupi sobie chińską piłę i zacznie na nich ją wypróbowywać to zanim mu się zepsuje może ich już nie być :(   

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w zupełności tylko te zdrowaśki proponuję zacząć odmawiać wcześniej niż podczas kwitnienia , bo zawiązki kwiatów wymarzają często już wiosną.

Całkowita zgoda ! Sprostowanie : nie zaszkodzi przez cały rok !

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi wam również życzę udany zbiorów A mam jeszcze jedno pytanie mam możliwość zasiania w 2 plonie faceli ale pytanie do kiedy ma sens siać tak by ona zdążyła zakwitnąć i był z niej miód ??

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy mówią, że  będzie miodek z tych paru drzew byle pogoda dopisała . . .
A ja bym jeszcze zapytał ile rodzin pszczelich tych zza miedzy i tych z sąsiedniej wioski na te drzewa przyleci ?
Bo jak ja mam 4 rodziny , ale  w zasięgu lotu inni mają 400pni , to już niekoniecznie będę miał miód .
 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.