Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

ile za rodzinę pszczelą

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP4/5 i wielkopolski

Wyżej Sebastian pisał o 6 i 7 ramkowych odkładach na ramce wlkp.
Więc orientacyjnie cały Twój korpus 18-ka.
Wciąż mówisz , że to drogo ?
Nie zapominaj , że jak ktoś robi odkłady na sprzedaż , ro robi to żeby zarobić ...
Na lipiec 6 i 7 ramkowy odkład (wlkp) za 250zł. to raczej dobra cena .

220-250 zł. za odkład 3-ramkowy to jest drogo . (też sprzedają takie w lipcu)
A wielu tak sprzedaje i mają zbyt .
Np S. Trzybiński.
Nie wspomnę już o ofertach sprzedaży odkładów za 250-300zł.typu odkład 4-ramkowy
składający się z 2 ramek czerwiu w różnym wieku + ramka pokarmu + ramka węzy

To jest myśl :D sprzedawać w lipcu odkłady nawet 10 ramkowe, napchać starego susz, a co na czarno? :D na czarno, no i starych ramek nie trzeba było by topić :D a kasa była by na węzę i nowe ramki :)  .

• Tomzo lubi to

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

lalux5

lalux5

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów
  • Imię:****
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:WL

Nacek żarty Cię się trzymają przy niedzieli . Był w kościele , to co jest mówione : nie rób w konia bliźniego swego! Inni są od tego :)

Z tymi starymi ramkami to jest różnie :)

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 723 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Posprzedajesz swoją elegancką węzę, będziesz musiał kupić, a okaże się, że nawalili tyle parafiny, że będziesz miał węzę jak ser szwajcarski :)

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2697 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

https://www.olx.pl/o...html#5f17e76eed

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów
  • Imię:Vincent
  • LokalizacjaMazowsze
  • Typ ula:Wielkopolski

U Tumidajewicza  cena najmniejszego zestawu ula na początek sezonu to 250 zł (dennica, 2x korpus, powałka, daszek). Skoro za 350 rodzinę z ulem na wiosnę ktoś sprzedaje to jaki to ul musi być i jaka rodzina???? Nawet nie chciało by mi się jechać by obejżeć to bo w okazje nie wierzę.

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Ul taki że trzeba porządnie spiąć pasami przed transportem, ale nie żeby się otworzył ale aby się nie rozpadł, a pszczoły leczone były ostatni raz w 2015 jak dziadek był jeszcze na chodzie, najczęściej te okazje tak właśnie wyglądają niestety.

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 723 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Pszczoły żyją, jakieś "opakowanie" jest. Skoro przezimowały, to z ich zdrowiem nie jest tak najgorzej, mogą wymagać leczenia, ale przezimowały co świadczy o tym, że nie były intensywnie porażone chorobą czy warrozą. Na wiosnę rodziny z transportówkami jakimikolwiek chodzą po 400 zł. Może i matki wydajniejsze, ale w praktyce to różnie można wyjść nawet na super matce za grube pieniądze.

• Robi_Robson i daro lubią to

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Oczywiści że zaocznie niema co zaocznie oceniać pszczół czy uli, ale moje spostrzeżenia są poparte niestety własnymi i nie tylko własnymi doświadczeniami.

Robi_Robson

Robi_Robson

Rancho w Kaczej Dolinie

• Administracja
  • 1732 postów
  • Imię:Robert
  • LokalizacjaWarmia - okolice Bisztynka
  • Typ ula:Wielkopolskie

Skoro za 350 rodzinę z ulem na wiosnę ktoś sprzedaje to jaki to ul musi być i jaka rodzina????
Nawet nie chciało by mi się jechać by obejżeć to bo w okazje nie wierzę.

Trafiają się okazje nawet taniej.
Pszczelarze to często wiekowi ludzie i niestety wymierają .
A rodzina zmarłego nie zawsze chce kontynuować pszczelarzenie i często chce się pozbyć z posesji "balastu"..
Trafiają się więc rodziny na sprzedaż zdrowe , silne i za małe pieniądze.... czasem ;)

• vincent vega lubi to

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Robi, to prawda. Prawdą jest też, że ludzie trafiają w lotto główną wygraną. Mi się nigdy nie zdarzyło wygrać nic więcej jak tylko drobne - i to też wyjątkowo. Moim zdaniem podobnie jest z okazjami. Są, owszem... jednak trafić "w okazję" to jak wygrać los na loterii. 

daro

daro

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2697 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Ja po zmarłym koledze kupiłem za wytopiony wosk i kit.

A to nie totolotek. To że nie trafiłeś 6 nie znaczy że to ściema .

vincent vega

vincent vega

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaMazowsze

To wszystko prawda. Chyba jednak zmienię zdanie co do okazji... W sumie mam kolegę, który już trzy razy trafił piątkę w lotto a czwórek dziesiątki a może i setki... Trójek to nie liczy już.

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Są szczęściarze na tym świecie :) ja chyba do nich nie należę :(

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1698 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Witam w niedziele (8.04)jadę  po swoje pierwsze 3 rodziny pszczele i pytam się czy 450 zł za jedną rodzinę to nie za dużo 

Dodam że matki nowe rodziny podobno silne i zdrowe

Moje zbędne rodziny pszczele rozeszły się błyskawicznie oczywiście same pszczoły bez ula.

odkłady na 6 ramkach 360zł

na 8 ramkach 460zł

i na 10 ramkach 580zł

Dochodzę do wniosku że przy obecnych cenach cukru niema co sprzedawać odkładów w sezonie po 180-200zł  jeszcze z grymasami(panie bo tam rój kiedyś kupiłem za flaszkę) lepiej wszystko dotrzymać wiosny i sprzedać z powodzeniem.PK  

• Bohtyn lubi to

Kamhkillo

Kamhkillo

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 73 postów
  • Imię:Kamil
  • LokalizacjaWojcieszków
A w moich stronach jest pan miły pszczelarz co po 300 za rodzinkę sobie życzy bez względu czy to 6 czy 9 ramek, ze mną był pan starszy wziął też 3 rodziny jak i ja tylko, że na warszawskich po 7 ramek bo tylko tyle się zmieściło w transportówki.
  • daro lubi to

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2697 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Są szczęściarze na tym świecie :) ja chyba do nich nie należę :(

No i dostałem 3 rodziny z miejscówką .Cysorz to ma  klawe życie . To nic że warszawiaki . Może kto chce ule ?

lalux5

lalux5

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów
  • Imię:****
  • LokalizacjaMałopolska
  • Typ ula:WL

No i dostałem 3 rodziny z miejscówką .Cysorz to ma  klawe życie . To nic że warszawiaki . Może kto chce ule ?

Poczekamy na pszczoły :)

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2697 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Pazerny nie jestem ale uważam że szanuje się co łatwo nie przyszło. :D

Pszczół nie daję za darmo , na te też zasłużyłem. :D :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Wolne pszczoły | Stowarzyszenie "Polanka"