Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Dodawanie korpusu/-ów


Recommended Posts

2 godziny temu, Michał napisał:

W tym tygodniu pewnie pierwsze rodziny dostaną po korpusie węzy. Mirabelki kwitną na całego. Zaczynają już mniszki, zaraz ruszą wiśnie a za 2 tygodnie pewnie rzepak. Część rodzin musi podgonić, ale część jest gotowa na cały korpus węzy. Pogoda ma być w miarę stabilna ok 15st C to chyba nic złego już się nie stanie.

Na Śląsku też pogoda stabilna, od tygodnia leje i specjalnie szansy na poprawę nie widać. Mirabelki zaczynają się bielić ale co z tego skoro zimno i pogoda nielotna. U mnie nawet korpusów szkoda wyciągać na miodnie bo się w deszczu będą niszczyć? chociaż jakbym nadstawki dał 2 tygodnie temu i solidnie podkarmił to w polowie maja pierwsze wirowanie?

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko chciałem przestawić korpusy. Wczoraj podejrzałem 3 najsilniejsze. Gdyby nie przymrozki pod koniec tygodnia to bym tego dokonał. Lekko żałuję,że w jednej naj. tego nie zrobiłem. Rozwoj jest opóźniony. 31 marca w górnych uzupełniłem suszem, to jeszcze ich w pełni nie zagospodarowały.  Ale już czerwiu krytego jest sporo i kwalifikuje się do przestawienia.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj ogarniałem pasiekę przy domu. W 18tkach górne korpusy już napakowane w pełni, wiec mogłem dać korpus na miód lub przestawić korpusy, żeby dalej się rozwijały, bo dolne korpusy lekko zaczerwione dopiero. Szans na miód towarowy na razie nie widzę, bo najwcześniej chyba jednak rzepak zacznie a do niego min 2 tygodnie, więc zamieniałem korpusy miejscami, żeby mieć bite 2 korpusy pszczoły na rzepak i dopiero tam dam korpus na miód. Nie wiem, czy dobrze, ale tak zrobiłem...

W wlkp sytuacja też niezła. W jednej rodzinie miałem już dzikiej zabudowy na 1 ramkę. Zostawiłem 9 ramek w 10cio ramkowym i wolną przestrzeń już wykorzystały produkując dziką zabudowę. Larwy trutowe, pierzga i sporo nakropu już tam wylądowało.

Od weekendu znowu mają być przymrozki w nocy, więc dodatkowy korpus na razie poczeka w magazynie.

 

Tylko, że koło domu mam najgorsze pszczoły zawsze, a dzisiaj jak się da pojadę tam gdzie pszczoły są mocniejsze... Bus zapakowany korpusami z węzą po sufit będzie ?

Link to comment
Share on other sites

 W Toronto pogoda taka jak u Was, czyli pod psem.   Ale niema co czekać z dokładaniem korpusów bo kolega już zameldował ze pojawiły się mateczniki. Ja jeszcze nie widziałem latających trutni ale w ulu jest już ich sporo. Dziś w nocy ma spaść śnieg i -4C.  Czereśnie jeszcze nie zakwitły ale paczki już są białe. Mniszek nieśmiało się pojawia.  

Link to comment
Share on other sites

No i git. Ja poczekam jeszcze deczko. Stay tuned. Movie promised. Akurat jak płatki  jabłonek będą lecieć w kamerze, obaczym jak se radzom pszczoły psiajuchy bez rodowodów, bez witamin, bez wody, bez ciasta, bez widelca i innych głupot wiosną.

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.