Jump to content
Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"

Pakiety w Dadantach 1/2.


Recommended Posts

Witam miłą brać pszczelarską.

Praca wre.

W trakcie zimy straciłem 11 rodzin, na 13 wszystkich.

Chyba nie dopilnowałem i zmogła je warroza.

Ale nie jestem tego pewien.

Ostały mi się tylko dwie rodziny na Cytadeli (z 3 uli).

Nie wiedząc o moim pogromie pszczół, zamówiłem już w styczniu 10 pakietów pszczelich. Matki, to carnica Singer, córki F1.

Jadę po nie z początku czerwca. Pakiety są po 170,-zł., łącznie ze skrzynką.

24 godziny przed odbiorem, pszczelarz umieszcza matkę w klateczce wśród pszczół.

No i podpowiedział mi, że jeżeli nie będę dawał suszu, tylko węzę, to musi być min. 1 kg ciasta na pakiet.

Przygotowuję ramki, które mi przysłał Robert (Robi_Robson).Zwykłe i hoffmanowskie, wszystkie czopowane.

Polecam wszystkim ramki Roberta, same się składają. Poważnie. Idealna dokładność.

Jestem bardzo podekscytowany, nowym dla mnie, rozwojem pakietów.

I taki rozwój jest dla mnie znacznie ciekawszy, bo odbywa się praktycznie od zera. No i znikome, lub żadne przeniesienie chorób.

Może będę potrzebował pomocy Koleżeństwa, to natychmiast się do Was zwrócę!

Pozdrawiam… :D 

 

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Nie robiłeś może kontroli warrozy w tych 2 co zostały? Bo jeśli wiosną się ich nie podleczy a reszta padła z tego powodu to raczej duże prawdopodobieństwo, że rozwój ich będzie słaby. Na cenach pakietów się za specjalnie nie znam, ale czy w takim wypadku nie lepiej byłoby dołożyć te 80 zł do odkładu, chociaż z drugiej strony jak jest swój susz to i pakiet dobry. 

 

 

W zasadzie uświadomiłeś mnie, że pakiet to prawie to samo co rój. W pakiecie daje się młodą matkę, ale jak by rój przygłodzić (zamknąć na 3 dni i zaleczyć na warrozę tylko) a potem dać młodą matkę to w zasadzie to samo co pakiet (bo raczej roją się rodziny silne, ewentualnie porażone chorobami, które głodówką można zwalczyć, a te ze zgnilcem itd. są za słabe na rojenie się).

Link to comment
Share on other sites

Nie robiłeś może kontroli warrozy w tych 2 co zostały? Bo jeśli wiosną się ich nie podleczy a reszta padła z tego powodu to raczej duże prawdopodobieństwo, że rozwój ich będzie słaby. Na cenach pakietów się za specjalnie nie znam, ale czy w takim wypadku nie lepiej byłoby dołożyć te 80 zł do odkładu, chociaż z drugiej strony jak jest swój susz to i pakiet dobry. 

 

 

W zasadzie uświadomiłeś mnie, że pakiet to prawie to samo co rój. W pakiecie daje się młodą matkę, ale jak by rój przygłodzić (zamknąć na 3 dni i zaleczyć na warrozę tylko) a potem dać młodą matkę to w zasadzie to samo co pakiet (bo raczej roją się rodziny silne, ewentualnie porażone chorobami, które głodówką można zwalczyć, a te ze zgnilcem itd. są za słabe na rojenie się).

Nie mam swojego suszu, bo to musiałby być susz do korpusów Dadanta, a tego się jeszcze nie dorobiłem.

Susz pierwszego rozwoju pakietu, nie jest potrzebny, wystarczy sama węza.

A dwie rodziny, które mi się ostały, jedna jest dobra, a druga bardzo silna. Nasłuchałem się od Was, o podkładaniu korpusu pod gniazdo, i tak zrobiłem, po raz pierwszy. A kilka dni temu dałem nadstawki z kratą. W sobotę zobaczę co się dzieje z najniższym, dodanym korpusem.

Link to comment
Share on other sites

Jurek dobrze że nie tracisz ducha :) Tylko alleluja i do przodu  :) Trzymamy kciuki żeby Ci się wszystko udało i jak by co to pisz o postępach  :) 

Pozdrawiam

Tadek

Link to comment
Share on other sites

Witam miłą brać pszczelarską.

Praca wre.

W trakcie zimy straciłem 11 rodzin, na 13 wszystkich.

Chyba nie dopilnowałem i zmogła je warroza.

Ale nie jestem tego pewien.

Ostały mi się tylko dwie rodziny na Cytadeli (z 3 uli).

Nie wiedząc o moim pogromie pszczół, zamówiłem już w styczniu 10 pakietów pszczelich. Matki, to carnica Singer, córki F1.

Jadę po nie z początku czerwca. Pakiety są po 170,-zł., łącznie ze skrzynką.

24 godziny przed odbiorem, pszczelarz umieszcza matkę w klateczce wśród pszczół.

No i podpowiedział mi, że jeżeli nie będę dawał suszu, tylko węzę, to musi być min. 1 kg ciasta na pakiet.

Przygotowuję ramki, które mi przysłał Robert (Robi_Robson).Zwykłe i hoffmanowskie, wszystkie czopowane.

Polecam wszystkim ramki Roberta, same się składają. Poważnie. Idealna dokładność.

Jestem bardzo podekscytowany, nowym dla mnie, rozwojem pakietów.

I taki rozwój jest dla mnie znacznie ciekawszy, bo odbywa się praktycznie od zera. No i znikome, lub żadne przeniesienie chorób.

Może będę potrzebował pomocy Koleżeństwa, to natychmiast się do Was zwrócę!

Pozdrawiam… :D 

 

Tajden 

a możesz napisać jak leczyłeś warozę ? Bedziemy wtedy mądrzejsi twoim doświadczeniem. 

Link to comment
Share on other sites

Tajden 

a możesz napisać jak leczyłeś warozę ? Bedziemy wtedy mądrzejsi twoim doświadczeniem. 

 

Tajden 

a możesz napisać jak leczyłeś warozę ? Bedziemy wtedy mądrzejsi twoim doświadczeniem. 

Dymiłem apiwarolem, ale za mało razy.

Link to comment
Share on other sites

W trakcie zimy straciłem 11 rodzin, na 13 wszystkich.

Chyba nie dopilnowałem i zmogła je warroza.

Ale nie jestem tego pewien.

Ostały mi się tylko dwie rodziny na Cytadeli (z 3 uli).

 

Bez analizy i wyciągniętych wniosków oraz poprawienia tego co było przyczyna tak ogromnej straty,dalsze pszczelarzenie to ja czarno widzę....ale chciałbym się mylić.PK

  • Lubię 2
Link to comment
Share on other sites

Bez analizy i wyciągniętych wniosków oraz poprawienia tego co było przyczyna tak ogromnej straty,dalsze pszczelarzenie to ja czarno widzę....ale chciałbym się mylić.PK

Witam, Zgadzam sie 100% z Toba. Nie chcialem dolowac Goscia po takiej stracie. Ale ja bym pozostal przy tych dwoch rodzinach i analizowal /uczyl sie pszczelazenia. Bo nawet jak dokupi 30 rodzin to nie zmieni faktu ze cos nie robi jak sie nalezy.  Powodzenia

  • Lubię 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.