Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Chwalenie się z miodobrania w 2018 roku

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 663 postów
  • LokalizacjaGórki Świętokrzyskie
  • Typ ula:warszawskie zwykłe

Chyba raczej w poniedziałek leczenie bólu głowy !? :)

Damy radę, bo według zapisków termin zaglądania do pszczół dopiero środa.

Do środy to może wydobrzeje - miód też. :D

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • 663 postów

A według kalendarza księżycowego - następne miodobranie 18-ego maja. :)

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2341 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Na razie miodobrania nie przewiduję w jakiejś perspektywie z datą  wg kalendarza  :D i czy wypadnie 18 tego ? Bardzo możliwe  :)   Ale każdy ma inne pożytki więc nie ma co uogólniać do kalendarza i gwiazd , czy plam na słońcu  :D Jak będzie trza to sie będzie wirować :)

Pozdrawiam i życzę udanych zbiorów.

hi.gif

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Brzytwiarz

Brzytwiarz

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów
  • Imię:Daniel
  • LokalizacjaJaworzno
  • Typ ula:1/2 Dadant korpusowy 12-o ramkowy komórka 5.1 pszczoła buckfast GZ
Pierwsze miodobranie rzepaku 

b82cdef87619.jpg

resztę muszą zasklepić, do końca tygodnia mają czas całkowite kręcenie w przyszłym tygodniu.

Użytkownik Brzytwiarz edytował ten post 12 maj 2018 - 20:13

Łatwo jest mówić, gdy się ma coś do powiedzenia, 
ale trudno jest mieć coś do powiedzenia, 
gdy trzeba mówić 

Tadeusz Kotarbiński

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • 663 postów

Czyli warto było kilkakrotnie w kwietniu karmić pszczółki .
Gospodarne są ... dały miód :D

Żebyś wiedział.

W tym roku można było nawet i wcześniej.

Opłacało się.

Ale to już historia.

Pszczoły szyją już nową suknię z innego materiału - złotego. ;)

• Robi_Robson i gkruk lubią to

vincent vega

vincent vega

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Imię:Vincent
  • LokalizacjaMazowsze
  • Typ ula:Wielkopolski

Ja dzisiaj podbierałem. Z 8 wielkopolskich wziąłem nieco ponad 50 litrów ale pewnie drugie tyle zostało bo odebrałem tylko nadstawki 1/2. Miodek poszyty ale w ok. 50%. Refraktometr pokazał ciut ponad 16% wody więc miodek OK.

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1684 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Chociaż mniszek jeszcze dokwita to jest już u nas zbyt zimno żeby coś z niego donosiły.Zacząłem więc wirowanie.

Z jedenastu rodzin pozyskałem 100l miodu.Jutro jak pogoda pozwoli po pracy następne do golenia.

To najwcześniej wirowany miód mniszkowy odkąd zajmuję sie pszczołami. :o

f3260fe536f6c616med.jpg7cc474edb314a5dbmed.jpg

vincent vega

vincent vega

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Imię:Vincent
  • LokalizacjaMazowsze
  • Typ ula:Wielkopolski

Ja dzisiaj podbierałem. Z 8 wielkopolskich wziąłem nieco ponad 50 litrów ale pewnie drugie tyle zostało bo odebrałem tylko nadstawki 1/2. Miodek poszyty ale w ok. 50%. Refraktometr pokazał ciut ponad 16% wody więc miodek OK.

Po przelaniu do słoików okazało się, że nie ma 50 litrów a tylko 45 słoików 0.9 l.  Pewnie w tych korpusach, które zostały nad gniazdem też nie ma tyle ile się spodziewam czyli drugie tyle ile wziąłem z nadstawek, hahaha. 

dudi

dudi

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów
  • LokalizacjaLubelszczyzna
  • Typ ula:ostrowskiej

A ja jeszcze nic nie kradłem.

W sobote odkłady bo po tych deszczach może być mało ciekawie.

A na niedziele i poniedziałek planuję kradzież i wirowanko ;)

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

A według kalendarza księżycowego - następne miodobranie 18-ego maja.

Połowa w chałupie piję kawę i do miodarki.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1074 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Ja 8 dzień walczę - wirowanie naprzemiennie z wywózkami - 20 pojechało na akację, 10 na bobik, w domu jeszcze 18 czeka na wirowanie i wywózkę... W międzyczasie wyczochrałem 10 odkładów. Poszły 2 roje - generalnie z nastrojem rojowym w miarę spokojnie. Wynikami miodobrania pochwalę się jak Bozia pozwoli za 3-4 dni. Źle nie będzie :-)

• Ślężańskie Miody lubi to

marcino91

marcino91

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • Imię:Marcin
  • LokalizacjaSilesia
  • Typ ula:Dadant 1/2
Może nie ma się czym chwalić specjalnie ale co mi tam. Pierwsze w życiu miodobranie przeszło do historii. Ogólnie z 2 pni (2,5 korpusu) 27 litrów miodku :) niby wielokwiat ale chyba ze względu na wczesny zakwit akacji jest jej spora domieszka. Kolejne ramki dojrzewają i czekają na początek czerwca ale też będą podjrzewam pomieszane z akacją.

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Ja 8 dzień walczę - wirowanie naprzemiennie z wywózkami

Ogólnie z 2 pni (2,5 korpusu) 27 litrów miodku

Co  Wy z tym miodem zrobicie ? :o :o :o :o

Tyle dobra ! :D

Nie będę się chwalił,  bo i po co ?  Miodu więcej niż w zeszłym . Ale to pierwszy raz co zresztą i wtedy zobaczymy .

Tomzo

Tomzo

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 153 postów
  • Imię:Tomasz
  • LokalizacjauOpolskie
  • Typ ula:Zander

Witam! W końcu i ja mogę się pochwalić! 0yahoo.gif -po wczorajszym moim pierwszym miodobraniu wykręciłem ogółem 43 kg z moich 4 uli.Co mnie jeszcze w tym zaciekawiło-że jedna z rodzin która stoi u brata,mimo suszy gdy kwitną rzepak,to coś z niego przyniosła-poza tym reszta rodzinek to z przewagą akacji-pozdrawiam!

• vincent vega lubi to

kubek33

kubek33

100% Domownik

• Moderator/Organizator
  • 483 postów
  • Imię:Jacek
  • LokalizacjaTurek/Wielkopolska
  • Typ ula:oczywiście wielkopolski

Pora na mnie - udało mi się wziąć 115 litrów miodu akacjowego - nie jest to wynik rewelacyjny. Natomiast rewelacją jest to że sprzedałem go wczoraj i dziś do południa czyli 1.5 dnia - teraz kombinuje jak zrobić by mnie został choć słoiczek :D :D :D

• Tadek11 lubi to

Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony pond własną inteligencje (Jerzy Dobrowolski) ;)

daro

daro

• Użytkownicy
  • 2668 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Natomiast rewelacją jest to że sprzedałem go wczoraj i dziś do południa czyli 1.5 dnia

Cysorz to ma klawe życie  ! ;)

Sobie zostaje śliwkowy , ten pośliwany z wiader. :D

• kubek33 i Tomzo lubią to

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2341 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Pora na mnie - udało mi się wziąć 115 litrów miodu akacjowego - nie jest to wynik rewelacyjny. Natomiast rewelacją jest to że sprzedałem go wczoraj i dziś do południa czyli 1.5 dnia - teraz kombinuje jak zrobić by mnie został choć słoiczek :D :D :D

Jacku jesteś dobrym "organizatorem"  :D Jak to Robert odnotował przy awatarze , więc  nie dziwi  mnie że sprzedaż nawet mód który jest jeszcze w ulach  :D  :D

Ja u siebie nie mam tego problemu bo żonazona.gif już o to dba i u niej priorytetem jest aby najpierw zaspokoić miodek dla dzieci i wnuczków  

Pozdrawiam

Tadek

Wspominam jeszcze twoje organizatorskie zdolności :)uklon2.gif 

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka" | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!