Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Chwalenie się z miodobrania w 2018 roku

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

A ja odkąd się zalogowałem na Ambrozji poniżej 120 z ula nie schodzę :D

• Robi_Robson, Tadek11 i lalux5 lubią to

zdzich123

zdzich123

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów
  • Imię:Zdzisław
  • Lokalizacjaokolice Piły
  • Typ ula:wlkp 10 ramk-korp

Witam.Piszę , więc jestem .Ja tak krótko -U mnie wyszło 31 z ula . Ale nie o to mnie chodzi .Chodzi o to, że  ja od kilku lat staram się zmniejszać ilość uli , na koszt    podnoszenia wydajności .Dopiero teraz widać, ile to ja niepotrzebnie przewracałem korpusów .A jest jeszcze dużo do zrobienia.Oczywiście są lata lepsze i gorsze , ale właśnie na takie sytuacje staram się przygotowywać -co zrobię jak będzie taka a nie inna pogoda .Dużo się słyszy i czyta , że pogoda zawaliła zbiory,to i prawda .Mam dwie mini pasieki ,i widzę , że jest różnica w zbiorach , mimo że są takie same pszczoły .Tylko , że jedna ma więcej roślin trawiastych , druga drzewiastych - tu bardziej chodzi o porę wiosenną jak są jeszcze przymrozki .Klony , buki są wyżej więc pszczoły prędzej mogą ruszyć na te zbiory , trawiaste dłużej są zaszronione .Tak to widzi emeryt .

• Tadek11 i Tomzo lubią to

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Witam.  Dzisiaj wywirowalem 100kg (58 ramek Dadan3/4)   Miodek chyba wiekszosc z akacji.  Rodzina ktora najlepiej wyszla z zimy i pierwsza wpadla w nastroj rojowy (podzielona na pol) dala dotychczas 27 ramek miodu.  Obecnie obsiaduje na trzech korpusach i czterech nadstawkach.  Natomiast rodzina ktora najslabiej sie rozwijala dala juz 38 ramek miodu. Ta rodzina doszla do sily gdzies dopiero po akacji.   Czyli jak to juz ktos przepowiedzial "ostatni beda pierwszymi"   Wczoraj zamknolem matule w klateczce Nikota, no i ladnie zaczerwila miseczki.  W poniedzialek planuje w jednym ulu (odklad majowy obsiaduja 2 korpusy i dwie nadstawki) wsadzic sklejke(na 2 dni) pod nadstawki i dac im 8 miseczek z larwami.  Zobaczymy co zdzialaja.  Powodzenia

• Tadek11, Tomzo i gkruk lubią to

Beeman

Beeman

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów
  • Imię:Bogumil
  • LokalizacjaToronto
  • Typ ula:Langstroth

Witam.  Plany planami a pszczoly zrobily swoje. hehe.  Po uwolnieniu matuli z ramki Nicota, na drugi dzien pszczoly usunely jajka z miseczek.  Nie wiem dlaczego? Ramka byla w nadstawce #2. Nie izolowalem nadstawek od ula aby nie popadly w stan rojowy w gniezdzie. Moze ze wzgledu na wielkosc miseczek Nicota widzialy zagrozenie na nowe mateczniki . Dzisiaj zaraz po wypuszczeniu matuli miseczki z jajkami powedrowaly na ramkach do ula bezmatka. Powodzenia

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2537 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Witam.  Plany planami a pszczoly zrobily swoje. hehe.  Po uwolnieniu matuli z ramki Nicota, na drugi dzien pszczoly usunely jajka z miseczek.  Nie wiem dlaczego? Ramka byla w nadstawce #2. Nie izolowalem nadstawek od ula aby nie popadly w stan rojowy w gniezdzie. Moze ze wzgledu na wielkosc miseczek Nicota widzialy zagrozenie na nowe mateczniki . Dzisiaj zaraz po wypuszczeniu matuli miseczki z jajkami powedrowaly na ramkach do ula bezmatka. Powodzenia

Nie za późno już na zakładanie hodowli matek ?? :D

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Michał

Michał

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów
  • Imię:Michał
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Typ ula:wlkp 18cm

Tadek, dlaczego uważasz, że może być za późno? Wczoraj podkładałem ostatnie mateczniki z własnej hodowli, ale szczerze mówiąc korci mnie jeszcze jedna seria, tak po prostu, żeby na jesień mieć pod ręką matki UN. Może nawet w izolatorze Chmary kilka zazimuję. Ewentualnie będę miał na wymianę dla tych, które mi nie odpowiadają.

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

Boguś w Toronto ma zdaje się warunki jak w Italii także chyba nie za póżno.

• gkruk lubi to

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Krótko na dziś - rzepak, akacja i lipa dobrze, facelia średnio, gryka zanosi się bez szału, nawłoć - wywiezione  przedwczoraj, zobaczymy co Bozia da.

.

Bohtyn

Bohtyn

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 751 postów
  • LokalizacjaGórki Świętokrzyskie
  • Typ ula:warszawskie zwykłe

Witam i pozdrawiam. !!!

U mnie koniec sezonu 2018.

Bilans:

12 rodzin przygotowane już prawie do zimy, dostały po 5 kg cukru.

Plus 1 rodzina sprzedana w lipcu.

Odbudowały 6 kg węzy.

Odzyskałem 1,1 kg kitu i sprzedałem w Bałtowie.

Wytopione ok 5 kg wosku i zamienione na 5 kg węzy na przyszły rok.

Odebrałem 365 litrów miodu w większości spadziowy.

Rodziny złożone na 7 ramkach każda.

Paski Biowar na warozę zawieszone.

Dostaną jeszcze jednorazowo po 5 kg cukru w przyszłym tygodniu.

Na 8 miesięcy spokój, po wyjęciu wiaderek-podkarmiaczek i pasków do uli nie zaglądam, aż do wiosny.

Hej !!!

• piotrpodhale, Tomzo i gkruk lubią to

MAZI

MAZI

Guru forumowy

• Redaktorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaJordanów Śląski
  • Typ ula:wielkopolskie i dadant 1/2 styrodur korpusowe

Ja zacząłem w środę dymienie w cyklu 4 x 4, warroza się sypie, ale bez tragedii. 54 rodziny zwiezione , miód wywirowany, dostały już po 3-5 kg ciasta, po zakończeniu dymienia karmienie właściwe invertem z Diamanta. 12 rodzin stoi jeszcze na nawłoci - zwózka za kilka dni. Miodu w tym roku sporo - rzepak, wielokwiat wiosenny, akacja, facelia, spadź, lipa, gryka i wielokwiat letni... Czy będzie nawłoć??? Zobaczę za tydzień, ale coś powinno być. Mam już tego sezonu dosyć, w przyszłym roku redukuję pasiekę do maksymalnie 50 pni.  Nie da rady porządnie zająć się pasieką 70 pni, równocześnie pracując, że o Rodzinie nie wspomnę... Muszę to zrównoważyć.

• piotrpodhale i gkruk lubią to

piotrpodhale

piotrpodhale

• Pszczelarz Roku 2016
  • 1736 postów
  • Imię:.
  • Lokalizacja.
  • Typ ula:.

Miodobrania zakończone,nie jest źle,ale cudów ponad średnią też niema.Co cieszy udało poprawić opłacalność pszczelarzenia produkując 40 odkładów.Teraz jeszcze końcówka karmienia i jesienne wymiany matek na sprawdzone z mini plusów,początkiem października ostatnie korekty zapasów na zimę,dobitka warrozy i gotowe...PK

• MAZI i gkruk lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Stowarzyszenie "Polanka" | Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami!