Jump to content

Drogi Użytkowniku.

Zdajemy sobie sprawę, iż reklamy czasami bywają uciążliwe, jednak  staramy się z nich utrzymywać. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszej stronie, a komunikat zniknie. Dziękujemy za zrozumienie!

Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Sign in to follow this  
bartek124

Witam z wielkopolski

Recommended Posts

Witam nazywam się Bartosz,mieszkam koło Środy Wielkopolskiej mam 15 lat i w tym roku na wiosnę zacząłem pszczelarzenie. Kupiłem na wiosnę 3 rodziny pszczele (krainka ), aktualnie ma zrobione z nich 2 odkłady ,ule mam wielkopolskie 10-ramkowe. Mam  nadzieję że uda mi się je ten pierwszy raz dobrze za zimować ,bo za bardzo niemam do kogo jeździć na jakieś praktyki ,walczę sam. :)  :)  :)   

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Bartku :D

Jak na 15 lat to robisz już poważne inwestycje i zabiegi hodowlane :) :) Ale przydał by się tobie pewnie jakiś nauczyciel z praktyką pszczelarską żeby pomógł Ci w pierwszych krokach , a dalej to już pójdzie.

Życzę powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymamy kciuki ! Czytaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj. O proszę kolejny początkujący pszczelarz trafił na to zacne forum. Kolego czytaj to forum, w żadnej z książek nie znajdziesz tyle rad i rozwiązań początkującego jak tu. Sam zaczynam w tym roku i to forum a właściwie jego użytkownicy są bardzo pomocni i cierpliwi nie ganią Cię za to że czegoś nie wiesz tylko delikatnie wytłumaczą. Pozdrawiam i powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Bartku - miło gościć u nas tak młodego człowieka. Z tego co piszesz widać, że masz już sporo wiedzy. Powinieneś skontaktować się z kołem pszczelarskim w swojej okolicy i u nich szukać pomocy w razie kłopotów - no i zapisać się ( nie wiem czy już możesz). Życzę Ci beczek miodu a wiedza, doświadczenie przyjdzie z wiekiem.

Oczywiście służymy pomocą w razie czego - trochę daleko mam do Ciebie. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bozycku świynty!  :o Dzisiaj to Playstation,Facebook,WhatsAp,gierki na smartfonie ,dopalacze,ziele itp.na topie a Ty kupiłeś sobie PSZCZOŁY!!! jak ty to wszystko ogarniesz!!! "....................................................................................................................................................................................................................... B) oczywiście jeśli podchodzisz do tematu bardzo poważnie,to gratuluje Ci wyboru takiego hobby  :)  no i witam na tym forum!Jak nie znajdziesz tematu z jakimś problemem to wal śmiało pytaniami-zawsze ktoś z doświadczonych forumowiczów udzieli porady-powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję, że zaczynasz w wieku 15 lat. Wytrwałości życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wy się dziwicie, ale chłopak dobrze kombinuje. Na początku kilka uli, odłożył albo rodzice pomogli trochę. Zdobędzie trochę doświadczenia, jak będzie w jaki sposób to co roku delikatnie powiększy pasiekę, ale zawsze parę złotych po początkowej inwestycji powinno zostać i tak w wieku 17 lat z 5 obecnych uli może mieć np. 15 i nie najgorszy dochód z pasieki jak na swój wiek (gdzie mało kto w tym wieku jeszcze pracuje), to na jakieś wakacje czy przyjemności wtedy zostanie i wtedy mogą być gierki itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za pochwały ,widzę że bardzo mnie to wciągło jak sobie pomyślę że rok temu dopiero zaczynałem coś o tym myśleć a teraz tyle już mam , zgodzę się z Emik3  że rodzice pomagają finansowo.Ale może też mam lepsze warunki niż niektórzy w moim wieku ponieważ moi rodzice mają gospodarstwo i mam gdzie je ustawić czy mieć pole by zasiać jakąś facelię.A odpowiadając na pytanie kubek33 to dzwoniłem niedawno do pszczelarza z koła i zapisał mnie do koła pszczelarskiego  :)  :)  :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.