Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Witam z wielkopolski

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

bartek124

bartek124

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów
  • Imię:bartek
  • Lokalizacjawielkopolskie
  • Typ ula:wielkopolski

Witam nazywam się Bartosz,mieszkam koło Środy Wielkopolskiej mam 15 lat i w tym roku na wiosnę zacząłem pszczelarzenie. Kupiłem na wiosnę 3 rodziny pszczele (krainka ), aktualnie ma zrobione z nich 2 odkłady ,ule mam wielkopolskie 10-ramkowe. Mam  nadzieję że uda mi się je ten pierwszy raz dobrze za zimować ,bo za bardzo niemam do kogo jeździć na jakieś praktyki ,walczę sam. :)  :)  :)   

• Tomzo i Emik3 lubią to

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2585 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Witaj Bartku :D

Jak na 15 lat to robisz już poważne inwestycje i zabiegi hodowlane :) :) Ale przydał by się tobie pewnie jakiś nauczyciel z praktyką pszczelarską żeby pomógł Ci w pierwszych krokach , a dalej to już pójdzie.

Życzę powodzenia.

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

daro

daro

SPRAWCA ZAMIESZANIA :)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2835 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Typ ula:Dadant

Trzymamy kciuki ! Czytaj.

SPRAWCA ZAMIESZANIA :-) Władca Pierścienia

Kamhkillo

Kamhkillo

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • Imię:Kamil
  • LokalizacjaWojcieszków
  • Typ ula:Wielkopolski

Witaj. O proszę kolejny początkujący pszczelarz trafił na to zacne forum. Kolego czytaj to forum, w żadnej z książek nie znajdziesz tyle rad i rozwiązań początkującego jak tu. Sam zaczynam w tym roku i to forum a właściwie jego użytkownicy są bardzo pomocni i cierpliwi nie ganią Cię za to że czegoś nie wiesz tylko delikatnie wytłumaczą. Pozdrawiam i powodzenia.

kubek33

kubek33

As forumowy

• Moderator/Organizator
  • 518 postów
  • Imię:Jacek
  • LokalizacjaTurek/Wielkopolska
  • Typ ula:oczywiście wielkopolski

Witaj Bartku - miło gościć u nas tak młodego człowieka. Z tego co piszesz widać, że masz już sporo wiedzy. Powinieneś skontaktować się z kołem pszczelarskim w swojej okolicy i u nich szukać pomocy w razie kłopotów - no i zapisać się ( nie wiem czy już możesz). Życzę Ci beczek miodu a wiedza, doświadczenie przyjdzie z wiekiem.

Oczywiście służymy pomocą w razie czego - trochę daleko mam do Ciebie. Pozdrawiam

Jedni pracują jak pszczoły, drudzy wybierają miód. ;)

Tomzo

Tomzo

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów
  • Imię:Tomasz
  • LokalizacjauOpolskie
  • Typ ula:Zander

Bozycku świynty!  :o Dzisiaj to Playstation,Facebook,WhatsAp,gierki na smartfonie ,dopalacze,ziele itp.na topie a Ty kupiłeś sobie PSZCZOŁY!!! jak ty to wszystko ogarniesz!!! "....................................................................................................................................................................................................................... B) oczywiście jeśli podchodzisz do tematu bardzo poważnie,to gratuluje Ci wyboru takiego hobby  :)  no i witam na tym forum!Jak nie znajdziesz tematu z jakimś problemem to wal śmiało pytaniami-zawsze ktoś z doświadczonych forumowiczów udzieli porady-powodzenia!

MDR

MDR

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 99 postów
  • Imię:Maciej
  • Lokalizacjawarmińsko-mazurskie
  • Typ ula:Ostrowskiej

Gratuluję, że zaczynasz w wieku 15 lat. Wytrwałości życzę.

Emik3

Emik3

As forumowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 734 postów
  • Imię:Emil
  • LokalizacjaDąbrowy
  • Typ ula:wielkopolski 18

Wy się dziwicie, ale chłopak dobrze kombinuje. Na początku kilka uli, odłożył albo rodzice pomogli trochę. Zdobędzie trochę doświadczenia, jak będzie w jaki sposób to co roku delikatnie powiększy pasiekę, ale zawsze parę złotych po początkowej inwestycji powinno zostać i tak w wieku 17 lat z 5 obecnych uli może mieć np. 15 i nie najgorszy dochód z pasieki jak na swój wiek (gdzie mało kto w tym wieku jeszcze pracuje), to na jakieś wakacje czy przyjemności wtedy zostanie i wtedy mogą być gierki itd.

bartek124

bartek124

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 86 postów
  • Imię:bartek
  • Lokalizacjawielkopolskie
  • Typ ula:wielkopolski

Dzięki za pochwały ,widzę że bardzo mnie to wciągło jak sobie pomyślę że rok temu dopiero zaczynałem coś o tym myśleć a teraz tyle już mam , zgodzę się z Emik3  że rodzice pomagają finansowo.Ale może też mam lepsze warunki niż niektórzy w moim wieku ponieważ moi rodzice mają gospodarstwo i mam gdzie je ustawić czy mieć pole by zasiać jakąś facelię.A odpowiadając na pytanie kubek33 to dzwoniłem niedawno do pszczelarza z koła i zapisał mnie do koła pszczelarskiego  :)  :)  :)

• Tomzo lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody | Stowarzyszenie "Polanka"