Skocz do zawartości

Welcome to Forum Pszczelarskie - Pasieka "Banicja"
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Twoja reklama na tym Forum? Kliknij!

Zdjęcie

Ziołomiody

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Typ ula:Wielkopolskie z ramką 18 cm

Co to za literatura i kto jest jej autorem ?

https://pasieka24.pl...sklad-chemiczny

Jeżeli chcesz polemizować o proporcji  wsadu do otrzymanego produktu czyli ziołomiodu  ???? to nie ze mną  :)  ja sam jestem ciekawy jaka wyjdzie mi ostatecznie proporcja ???  :)  

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Każdy ma prawo do swoich poglądów !!!!!!!

Lepiej być głupim z nadzieją , niż beznadziejnie mądrym.

Nacek

Nacek

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 361 postów
  • Imię:Ignacy
  • LokalizacjaZiemia Sieradzka
  • Typ ula:WP, wielkopolski, dadant 1/2

A ja eksperymentalnie robię ziołomiód pokrzywowy ale nie z syropu tylko z miodu rzepakowego, proporcje tak mniej więcej na wyczucie czyli podłoga razy sufit ;) co z tego wyjdzie zobaczymy, to znaczy spróbujemy :)   

Kto prawy, ten ma spokój w duszy i radość w sercu.

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

U mnie eksperyment dobiega końca :D  Jeszcze ten tydzień i po niedzieli wirowanie  :D  jako że już zaczynają sklepić i po jednym korpusie ponad kratą już jest pełne i pewnie szybciej by wyszło ale trafiło na okres bez pożytkowy i sporo tego noszą do gniazda robiąc wianuszki nad czerwiem w gnieździe , i to  im zostanie już na zimę :D . Ale efekt rozwoju rodzin widoczny  , ule nabite pszczołami na czarno :D  Na przyszłoroczny rzepak to dobra prognoza..

A ja eksperymentalnie robię ziołomiód pokrzywowy ale nie z syropu tylko z miodu rzepakowego, proporcje tak mniej więcej na wyczucie czyli podłoga razy sufit ;) co z tego wyjdzie zobaczymy, to znaczy spróbujemy :)   

A kto bogatemu zabroni  :D

Uwaga:

Wyrażone  treści w moich postach są wyłącznie moim poglądem i nie oznacza to że narzucam swój pogląd komukolwiek

Tadek11

Tadek11

Guru forumowy

• Pszczelarz Roku 2015
  • 2536 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

I jest efekt mojego eksperymentu :

DSC03332-_qeeawea.jpg

Zrobiłem eksperyment na trzech rodzinkach i po dwu tygodniach otrzymałem taki oto wytwór :D  W zasadzie jest w kolorze bardzo mocnej kawy  i nie przejrzysty w słoiku . Smak ciekawy , ziołowo - karmelowy i trudny do opisania słowami :D . Ale ma i aromat z nutą typową do miodu.

Na ilość się nie nastawiałem , odebrałem tylko po jednym korpusie WLP ze skróconą ramką h-18 z ponad kraty odgrodowej i co naniosły do gniazda to już im zostawiam na zimę  :)  a podejrzewam że przynajmniej 1/3 .  Efekt  to około 20 litrów tego specyfiku  :D i zaznaczam że to tylko dla własnego użytku i na podarunki dla znajomych i rodziny :)

Karmiłem co drugi dzień syropem w stosunku 1:1 w ilości po 2 kg cukru na rodzinę , czyli razem z wodą wychodziło coś około 4 litrów syropu , pokrzywy nie żałowałem i nawet moja  zona.gif :D  , mówiła że za mocny robię  :D . Ciekaw jestem jak będzie smakował moim znajomym ? Pierwsze wrażenie , bardzo dobry dodatek do herbaty , bardzo komponuje się smakowo i wzbogaca aromat i smak. 

Ale najważniejsze rodziny poddane temu eksperymentowi są najsilniejsze w pasiece i prawie nie mieszczą mi się w ulach i mają teraz po 12 ramek z czerwiem :o  A wcale nie wybierałem do tego najsilniejszych rodzin tylko te najsilniejsze szykowałem na nawłoć .

• Tomzo, Michał i mirek. lubią to

Uwaga:

Kosut

Kosut

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów
  • Imię:Andrzej
  • Lokalizacjaok Łukowa
  • Typ ula:wlkp

Tadku ja ziołomiód będę miał zdaje się bez mojej ingerencji. Wywiozłem kilka rodzinek na plantacje malin, a ponieważ cena jest jaka jest to nikt tam owoców nie zbiera, pszczoły ten soczek prawdopodobnie znoszą - jutro pojutrze pojadę - bo to kawałek drogi - i być może będę miał malinowy na Krupówki :D

Michał

Michał

100% Domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów
  • Imię:Michał
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Typ ula:wlkp 18cm

Tadek, mój był wyraźnie jaśniejszy, ale też dawałem dużo mniej cukru od Ciebie. Moje pszczoły miały 1 kg na 2 dni. Syrop podawałem im bardzo ciemny, ale jak dostały dawkę od razu uciekały w pole po nektar. Bo mogły. Miały siłę i chęć :D

Rodziny faktycznie były dużo silniejsze i zdrowsze. Inaczej... bardziej witalne, chyba będzie lepszym określeniem.

Ziołomiód pokrzywowy ma dużo witamin i łatwo przyswajalnego żelaza. Miałem swego czasu problem z anemią, więc dla mnie specyfik jak znalazł.

Kamhkillo

Kamhkillo

Prawie domownik

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Imię:Kamil
  • LokalizacjaWojcieszków
  • Typ ula:Wielkopolski
A u mnie wczoraj zauważyłem jak pszczoły masowo obsiadają spadłe gruszki pod drzewami, a więc szykuje się namiastka ziołomiodu gruszkowego hehehe ciekawe co wyjdzie. Tak pomyślałem coby przynieść im trochę tych gruszek pod ule ale zrezygnowałem z obaw o wywołanie rabunków.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Twoja reklama w tym miejscu? Skontaktuj się z nami! | Wolne pszczoły | Ślężańskie Miody